Skocz do zawartości

[trening] objawy przetrenowania?


Vader

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

 

od ponad tygodnia mam dziwne objawy jakby przetrenowania

zaczelo sie wszystko tydzien temu w sobote, po treningu w WT jak sie obudzilem w nocy spocony, caly rozgrzany tak ze musialem sie odkrywac a w sypialni mam moze max 19stC, w niedziele rano czulem sie dobrze mimo nie spania w novy paru godzin wiec jeszcze dolozylem troche na rowerze (i to byl chyba blad), w nastepna noc to samo gorac, pocenie sie i brak snu - myslalem ze mnie lapie jakies przeziebienie szczegolnie ze tydzien wczesniej czulem cos na gardle i jakby lekki katar ale jakos tak przeszlo samo..

 

we wtrorek siadlem na trenazer sprawdzic co sie dzieje i mialem wyraznie podwyzszone tetno chociaz zmeczenia jakos nie czulem, od tego tego czasu nie robie juz nic..

 

budzie sie w nocy i czasami nie spie po 3h i wiecej (casami jednak uda sie przespac cala noc), powoli jakby mniej sie poce, ale mam jakby lekki stan podgoraczkowy tak 36,8 casami 37, lekarz calkowice wykluczyl przeziebienie czy objawy jakies atakujacej grypy, jutro ide na badania krwii

 

ogolnie poza nie wyspaniem czuje sie dobrze nic mnie boli i w zasadzie spokojnie mogbym siadac na rower..

 

dodam jeszcze ze mialem dosc mocny grudzien i moze to zawazylo na moim obecnym stanie..

 

czy komus juz sie cos takiego zdarzylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie panikuje (chociaz przyznam ze czuje lekki niepokoj), badania krwi zrobilem, jutro ide po wyniki i do lekarza

ogolnie to ten grudzien caly czas walczylem z jakimis wirusami, w domu po swietach mialem grype ale mnie nie dopadla tylko male oslabiebie w sylwestra i herlanie w gardle

 

mozliwe ze wszystko sie ponakladalo..

 

no dzisiaj jest dokladnie 7dni przerwy od jakichkolwiek treningow..

 

dodam jeszcze ze niddy nie mialem problemow ze snem, nawet po najciezszych maratonach w upale spie bez problemu

 

Ja brałem potas przez tydzień i pomogło tylko że mi dodatkowo cierpły ręce

 

jesli chodzi o potas to wyszlo ci to z badan?? czy poprostu stwierdziles ze mozesz miec niedobor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po badaniach krwi i wizycie u lekarza..

wyniki wyszly mi bardzo dobrze, wszystko w normie, zadnego stanu zapalnego nie mam..

 

a jednak problemy ze snem sie utrzymuja nadal, dalej odczuwam w nocy zwiekszone cieplo i budze sie albo nie moge zasnac..

 

czy to moze trwac az tak długo?? dzisiaj mija juz 10dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak no początku treningów z basenem. Trenowałem dosyć ostro, wieczorami. Po powrocie organizm byl jeszcze na wysokich obrotach, do tego dochodziły jakieś procesy regeneracyjne w organizmie i o spaniu nie było mowy. Tak jak mówisz podwyższona temperatura, problemy z zaśnięciem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak no początku treningów z basenem. Trenowałem dosyć ostro, wieczorami. Po powrocie organizm byl jeszcze na wysokich obrotach, do tego dochodziły jakieś procesy regeneracyjne w organizmie i o spaniu nie było mowy. Tak jak mówisz podwyższona temperatura, problemy z zaśnięciem itd.

 

po jakim czasie ci to ustapilo, bo przyznam ze juz dziwnych schiz zaczynam dostawac i szukam innych przyczyn..

ja juz treningi odstawilem i jakos nie widze zebym sie jakos bardzo zregenerowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jesteś już tym psychicznie zmęczony.

Pójdź sobie na basen leciutko popływać, sauny bardzo dobrze działają na samopoczucie.

Ja po treningu na basenie mogę spać jak zabity, nawet w dzień. :teehee:

 

tak jestem zmeczony..

ja tez tak do tej pory tak mialem.. spalem zawsze

jutro jade w gory na deseczke, mysle ze to mi dobrze zrobi :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę swój przypadek, może jakoś to pomoże. Też miałem problemy ze snem - wybudzałem się ok 4 nad ranem i nie szło zasnąć. A pomogły mi ćwiczenia rozciągające, które zaniedbałem. Brzmi może trochę niewiarygodnie, ale jest proste wytłumaczenie: Po treningu, podczas którego następują koncentryczne skurcze mięśni następuje delikatne skrócenie włókien (jeżeli się nie rozciągamy) i zwiększone napięcie mięśni. Dochodzi do nadmiernego pobudzenia ukłądu współczulnego odpowiedzialnego między innymi za czuwanie, ucieczkę, uczucie stresu itp. W efekcie po dłuższym czasie bez ćwiczeń rozluźniających miałem problem z przespaniem 7-8h (przebudzałem się zwykle po 4 5 godzinach).

Niedawno zacząłem często się rozciągać (2x dziennie po pół godzinki, rano i po treningu), układ przywspółczulny odblokowany i w końcu mogę normalnie się wyspać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę swój przypadek, może jakoś to pomoże. Też miałem problemy ze snem - wybudzałem się ok 4 nad ranem i nie szło zasnąć. A pomogły mi ćwiczenia rozciągające, które zaniedbałem. Brzmi może trochę niewiarygodnie, ale jest proste wytłumaczenie: Po treningu, podczas którego następują koncentryczne skurcze mięśni następuje delikatne skrócenie włókien (jeżeli się nie rozciągamy) i zwiększone napięcie mięśni. Dochodzi do nadmiernego pobudzenia ukłądu współczulnego odpowiedzialnego między innymi za czuwanie, ucieczkę, uczucie stresu itp. W efekcie po dłuższym czasie bez ćwiczeń rozluźniających miałem problem z przespaniem 7-8h (przebudzałem się zwykle po 4 5 godzinach).

Niedawno zacząłem często się rozciągać (2x dziennie po pół godzinki, rano i po treningu), układ przywspółczulny odblokowany i w końcu mogę normalnie się wyspać.

 

 

ciekawe...zastosuje bo też mam problemy z ciągłym spaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...