Skocz do zawartości

[rower] Specialized Allez czy warto?


pawlox83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Poniewaz przymierzam sie do zakupu roweru szosowego a za bardzo nie jestem w temacie prosze o fachowa poradę.Dysponuje kwota ok 4000 zł.Poniewaz jestem juz nieco przywiazany do marki Specialized chciałbym zapytac co sadzicie o jego modelu na rok 2013 http://www.rowerowysklep.pl/specialized-rower-specialized-allez-sport-c2-sil-blk-13-o_l_11261.html . Warto inwestowac w ten rower? czy do

zbierac troche kasy i kupic jakiegos karbona.Dodam ze wogóle nie jezdziłem na szosach i nie mam o nich pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Roubaix 8r (sl2) jest bardzo mocna i komfortowa (używam),ale podstawowy model z sorą i byle jakimi kołami za ponad 6k to przegięcie.Z roku na rok pakują coraz gorsze graty.Jeżeli nie zamierzasz się ostro ścigać to dobry wybór,poszukaj używki,albo wyprzedaży w Angli,Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Roubaix 8r (sl2) jest bardzo mocna i komfortowa (używam),ale podstawowy model z sorą i byle jakimi kołami za ponad 6k to przegięcie.Z roku na rok pakują coraz gorsze graty.Jeżeli nie zamierzasz się ostro ścigać to dobry wybór,poszukaj używki,albo wyprzedaży w Angli,Niemczech.

Znalazłem to na allegro http://allegro.pl/specialized-roubaix-elite-carbon-105-i2927515177.html.Troche sie boje o rame ,czy jakis złom to nie jest,nie wiem bo cena spoko.

 

Najlepiej chciałem kupic rower w Polsce i do tego w okolicy aby mieć serwis i gwarancje na miejscu.Nie mam zaufania do kupowania rzeczy za granica.A z gotowych rowerów Treka co było by godne polecenia?Ta marka bardzo mi sie podoba i wiem że szosy Treka sa naprawde dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jeździłeś na szosie to po co szukasz najnowszych modeli? Jeśli koniecznie musi być nowy to szukaj na wyprzedażach. Chyba nie wiele Ci zmieni rocznik roweru?;]

Teraz masz dobry moment na kupno nowego czy używanego. Duży wybór i jeszcze lepsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic rower który bedzie mi słuzył nie jeden czy dwa sezony,chciałbym zainwestowc w cos co pozniej nie bede musiał odsprzedawac i kombinowac jak to było w przypadku mtb.Dlatego mysle aby kupic dobra rame do ewentualnej rozbudowy,ale temat jest tak szeroki ze mam duzy dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak kupisz rower z dobrą ramą przez co niekoniecznie rozumiem włókno węglowe, a geometrię, która do Ciebie pasuje oraz dobrym napędem (minimum shimano 105) i nadającymi się do jazdy kołami. Za 6500 zł można sobie złożyć szosę full węgiel, full Force / Ulterga i na lekkich sztywnych kołach, grubo poniżej 7 kg. Nie znasz się na rowerach więc składanie odpada, ale kupno Speca z Sorą i napędem 9sp to wg. mnie totalne nieporozumienie. Może zamiast kierować się marką która w przypadku rowerów nie ma dużego znaczenia, kieruj się stosunkiem jakość - cena i przede wszystkim geometrią. Może zamiast szukać modeli na 2013 które są obecnie sprzedawane w cenie 150% normalnej wartości poszukaj wyprzedaży poprzedniego rocznika - w końcu jest zima ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poniewaz przymierzam sie do zakupu roweru szosowego a za bardzo nie jestem w temacie prosze o fachowa poradę.Dysponuje kwota ok 4000 zł.Poniewaz jestem juz nieco przywiazany do marki Specialized chciałbym zapytac co sadzicie o jego modelu na rok 2013 Rower Specialized Allez Sport C2 Sil Blk '13 - AirBike . Warto inwestowac w ten rower? czy do

zbierac troche kasy i kupic jakiegos karbona.Dodam ze wogóle nie jezdziłem na szosach i nie mam o nich pojecia.

 

 

Posiadam alleza. po sezonie wymieniłem napęd, koła , sztycę i siodło

Dobry rower na początek przygody z szosą i , wg mnie do rozbudowy , jeżeli Ci nie zalezy na wadze roweru.

no chyba że będziesz powoli zmieniał wszystko aż do ramy włacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

Może i tak. Jak się jest lekkim wycinakiem to mozna na takim śmigać.

Ważę powyżej 80kg i nie lubię po każdej wycieczce centrowac kół ;)

Nie mam też dużego doświadczenia z rowerami szosowymi i coś co waży 8kg i nie pęka pode mną w zupełności mi wystarcza :)

 

http://www.fotoload....dba797957328174

 

http://www.fotoload....da4116433aba239

 

Linki do mojego alleza po tuningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak kupisz rower z dobrą ramą przez co niekoniecznie rozumiem włókno węglowe, a geometrię, która do Ciebie pasuje oraz dobrym napędem (minimum shimano 105) i nadającymi się do jazdy kołami. Za 6500 zł można sobie złożyć szosę full węgiel, full Force / Ulterga i na lekkich sztywnych kołach, grubo poniżej 7 kg. Nie znasz się na rowerach więc składanie odpada, ale kupno Speca z Sorą i napędem 9sp to wg. mnie totalne nieporozumienie. Może zamiast kierować się marką która w przypadku rowerów nie ma dużego znaczenia, kieruj się stosunkiem jakość - cena i przede wszystkim geometrią. Może zamiast szukać modeli na 2013 które są obecnie sprzedawane w cenie 150% normalnej wartości poszukaj wyprzedaży poprzedniego rocznika - w końcu jest zima ...

Witaj.Co w tym wypadku oznacza dobra geometria? Waze 76 kg i mam 172 cm wzrostu,szukam czegos na czym z czasem bede mógł rozwijac umiejetnosci jakże i sam rower.Facet w sklepie rowerowym powiedział mi tak :kupujesz dobra karbonowa rame na słabym osprzecie a z czasem inwestujesz w niego i masz fajny rower,tak chciałem zrobic.Oczywiscie karbon to nie jest koniecznosc najlepiej pasuje mi dobra aluminiowa rama tak aby w tym roku zakonczyc temat szosy na poziomie 4000-5000 tys.Ale jezeli to bedzie konieczne dołoze cos zeby za dwa lata nie stwierdzic ze mogłem to a tamto.Chyba zainwestuje w jakiegos Treka ale bede myslał.A propo Specializeda Tarmaca,podstawowy moddel kosztuje 6499 a sama rama ok.6000 gdzie tu logika?

 

Panowie co powiecie na takie rowerki:

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

lub Trek

1.5 - rower Trek

Madone 2.1 - rower Trek

lub jak mozecie wrzucicie jakieś linki.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj,na markowej nowej ramie nie ma szans.

Nic nie pisałem o markowej ramie. Osobiście nie mam potrzeby płacenia za naklejkę (chociaż nie mam też nic przeciwko jeśli w zamian dostanę wyjątkowy produkt). Za ok. 2000 zł można mieć nową ramę i widelec z wysokomodułowego włókna, z bb30, stożkową główką i sportową geometrią. Ewentualnie jeśli koniecznie musi być napis typu "Cannondale" czy "Specialized" to można kupić coś lekko używanego w podobnej cenie na ebay czy nawet allegro albo zrezygnować z węgla na rzecz aluminium. Zostaje 4500 na resztę więc w zupełności wystarczy. Z cenami jestem na bieżąco bo kończę składać swoją "pierwszą szosę".

 

coś co waży 8kg i nie pęka pode mną w zupełności mi wystarcza

Limit UCI wynosi obecnie 6800 g i każdy wie, że jest zbyt rygorystyczny względem obecnych możliwości technicznych. Prawie każdy rower w peletonie jest czymś sztucznie dociążany. Gwarantuję Ci że nic by nie pękało gdybyś miał szosę o 1,5 kg lżejszą niż obecnie.

 

Co w tym wypadku oznacza dobra geometria?

Dobra czyli pasująca pod ciebie. Chyba standardowo na początek wypadało by skorzystać z fit calculator-a. Jak będziesz znał zalecane wymiary (wysokość, długość górnej rury, ird) to sprawdź czy geometria speca jest do nich zbliżona i czy ewentualnie inny producent (najlepiej tańszy) nie robi podobnych ram.

 

Facet w sklepie rowerowym powiedział mi tak :kupujesz dobra karbonowa rame na słabym osprzecie a z czasem inwestujesz w niego i masz fajny rower,tak chciałem zrobic.

To co mówi może nie jest głupie, ale ja osobiście wolał bym za te same pieniądze co węglowy spec z badziewnym napędem i 2 kilowymi kołami kupić sobie bardzo dobry rower na maksymalnie 400 gramów cięższej ramie z aluminium, o takiej samej geometrii, z dobrym napędem i nie męczyć się przez pierwszy rok, aż sobie zafunduje nowe pół roweru. Jak widać są różne szkoły.

 

Merida Ride Lite 95-30 jest całkiem przyzwoita i mieści się w budżecie. Jak trochę poszukasz to na pewno znajdziesz dużo ciekawsze oferty.

Canyon Ultimate AL 9.0 też całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit UCI wynosi obecnie 6800 g i każdy wie, że jest zbyt rygorystyczny względem obecnych możliwości technicznych. Prawie każdy rower w peletonie jest czymś sztucznie dociążany. Gwarantuję Ci że nic by nie pękało gdybyś miał szosę o 1,5 kg lżejszą niż obecnie.

 

Szczerze powiedziwaszy , obecna waga roweru w zupełności mi nie przeszkadza :)

W wyścigach startuję regularnie i jakoś daję sobie radę a wykładanie dużej gotówki by zyskać mniej więcej kg byłoby przerostem formy nad treścią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
z dobrym napędem i nie męczyć się przez pierwszy rok, aż sobie zafunduje nowe pół roweru. Jak widać są różne szkoły.

Zgadza się szczególnie, że osprzęt szosowy nie należy do najtańszych porównując go np. do grup z mtb. Według mnie bardziej opłaca się kupić rower z lepszym osprzętem i później co najwyżej wymienić ramę na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci geometria i nie przeszkadza malowanie na żabę Kermit to możesz brać. Polecał bym, jeśli masz taką możliwość zmianę kasety na coś ciaśniej zestopniowanego np 12-26. Jak będziesz już miał rower to nie zapomnij wrzucić go na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że tak .Chyba załoze osobny temat szosy do 5000,bo wyczaiłem rowery niemieckiej marki Bulls na niezłym osprzecie i tanio.Najlepiej to poskładałbym ten rower z pomaca fachowca,bo wszystko co składane jest tansze,i lepiej dopasowane.

 

A taka szoska marki Bulls, co sądzicie o tym?http://rower.com.pl/-p-330240.html?cPath=6_698_2839_2847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...