Skocz do zawartości

[10546g] Accent EL>>Norte Disc by bartnik


bartnik

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze zmiana pod siodłem (nie pamiętam już nazwy firmy – specjalnie szukałem bez napisów – ale chyba to Mortop jest)

 

 

Mortop montuje Ti śruby, obejma ma inny kształt, aczkolwiek waga taka sama, pytanie czy moc też?

Edytowane przez miller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i racja. Nie pamiętam nazwy, kupowałem go dawno na alledrogo. Wizualnie najbardziej podobny jest do tych Turnerów

turnerw.jpg

 

ale na allegro (zdjęcie dzisiejsze stamtąd) napisane jest , że 12g (może dla większej średnicy?)

 

Ale przyjmę , ze to Turner -pamiętam, że to na pewno firmówka była

...no chyba, że Chiny, a gość na allegro tylko nazwę taką podał. Dziś nie jestem już w stanie tego odtworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana korby: Tu było duże wahanie. Po pierwsze wiedziałem, że chcę CAŁĄ CZARNĄ (rower ma być tak czarny, jak tylko się da).

Nie byłem w stanie wydać na korbę więcej niż 500 pln

Długo się łamałem. Najbardziej podoba mi się stare XT, ale czarne występuje tylko OEM i jest prawie nie do dostania.

Dodatkowo przeszkodą była pożądana długość 170 mm. W końcu trochę oszczędnościowo kupiłem Deore, ale to tymczasówka.

dsc0017deorem5909sp170m.jpg

W komplecie oczywiście suport

dsc0712suport.jpg

 

No i najważniejsza zmiana TADAAAM :

kupiona po bardzo okazyjnej cenie używana REBA TEAM BLACKBOX z blokadą push-lock

dsc9914reba.jpg

 

i mała zmiana na ramie

dsc0715koszyk.jpg

 

Zmiany w rozpisce:

Crankset: (Korby)......................Sh. M590 Deore 170 mm 9sp.......[Shimano Alivio 8sp]........................868 - (928 g) = -60 g

suport:...................................Sh. SM-BB51................................[Neco BSA kwadrat..maszyny]............. 87- (299 g) = -212 g

Fork: (Widelec)..........................REBA Team BlackBox.................[SR Suntour XCM].....................1693- (ok.2500 g) = -807 g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon)....Karbon no-name.........................[Kbix alu]............................................18 - (45 g) = -27 g

razem: - 1106 g

 

ZMIANA

1szy etap - 357 (2010)

2gi etap -1110 (2012-03) po uwzględnieniu różnicy w ważeniu całego roweru

3ci etap 2173 … czy będzie jeszcze lżej ?… CDN

razem -3640 g

wirtualna waga roweru na tym etapie przebudowy:

10 927 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana hampli na tarczowe hydrauliki

Tył

dsc00832avidtyl.jpg

Tarcza 160 mm

dsc0674avidcs2160mm.jpg

Przód

dsc00835avidprzod.jpg

Tarcza 185 mm

dsc0667avidcs2185mm.jpg

Śrubki na jedną tarczę

dsc06766xsrubki.jpg

Przerzutka przód

dsc01403xtm770fd.jpg

 

 

Przerzutka tył

dsc01117sramx9rd.jpg

 

 

Waga klamek i zacisków (jeden z adapterem, drugi bez - ale dopiero na focie zauważyłem) i przewodami, które zostały skrócone po założeniu na rower

Manetki , pancerze i linki nie zważone

Pierwsza fota ze składania

dsc01394xw.jpg

 

W następnym wejściu dam rozpiskę i trochę zdjęć całości

 

MODA proszę o aktualizację wagi w temacie na

 

10927

 

póki co :thanks:

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kola 1550g kosztowaly ok 1150pln.

Jakby zamiast moich XR400 dac XMD333 , zamiast sapim d-ligh dać DT revolution to pewnie by dało rade, ale musiałbym na rower tylko patrzeć,

bo ważę 80-83 kg (bez ubrań, plecaka itd) i moim zdaniem te obręcze by nie daly rady.

Nawet DT Swiss pisze ze ich XR350 do 75kg bajkera

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny osprzęt kupujesz, ale nie sądzisz, że szkoda ładować go w tą ramę? Ta rama wydaje mi się kiepską opcją do rozbudowy..

i tu dotykasz tego co już dawno zauważyłem. Z roweru w jego początkowej konfiguracji została tylko rama

i w tym momencie ona zdecydowanie odstaje od reszty (i ciąży :) ). Generalnie zmiany robiłem na tej ramie głównie po to,

by przerwa w jeździe była jak najkrótsza (na szczęście Trance stoi obok :D ale on do innych tras jest ).

Wymiana jest w planach na ten rok.

Na alibaba.com znalazłem kilka fajnie prezentujących się karbonów - odpowiada mi ich totalne niepomalowanie - tylko czerń.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i rady w sprowadzaniu?

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałościowo rama jest bardzo OK.

Masa 17ki z miskami sterów i hakiem lekko poniżej 1900g więc ani szału ani kowadła nie ma.

Cena ciut poniżej 400 pln więc tańszej już chyba nówki nie znajdziesz.

Sztywność to jest jej najsłabszy punkt. Nie to , żeby jakaś guma była, ale jak wsiadłem na kumpla

Scotta Scale-a (40 chyba) to doznałem szoku jak sztywny jest jego rower - to czuć

przy każdym depnięciu i wertepie. Fakt , że wtedy jeszcze korby na kwadrat miałem,

ale i tak ramę bym zmienił teraz z powodu sztywności. Reasumując potwierdzam chyba dosyć powszechną opinię,

że Accent to solidne budżetowe ramy.

 

A skoro już w planie zmiana,to wiadomo ,

że można przy okazji wagę pocienkować jedznocześnie zyskując na sztywności.

 

Chętni bym kupił KOBA RACETOOL która teraz chodzi na allegro po 1kpln

tylko ten kolor :sick: słodki blue. Ech jakby była taka czarna jak 29er...

Od razu zaznaczam, że nie chcę się bawić w malowanie.

Tak przy okazji - ktoś wie gdzie i ile kosztuje anodowanie? (bo może jednak)

 

No i z drugiej strony zastanawiam się, czy ALU o masie ~1200g nie jest już za bardzo wycieniowane.

Ktoś miał do czynienia z tymi ramami na forum - jeździł (na zielonej) na wyścigach, ale opinii

na temat samej ramy nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany przewodu hamulca zważyłem klamkę , zacisk i adapter osobno dla orientacji.

 

dsc0775klama.jpg

 

dsc0772zacisk.jpg

 

dsc0777adapter.jpg

 

Oto pełna specyfikacja

 

Bar Ends: (Rogi) …..............................PRO XCR....................................... 62 g

Bar Plugs: (Korki do kierownicy)...........PRO

Bottle Cage: (Koszyk na bidon).............Karbon no-name..............................18 g

Brake (Front): (Hamulec przedni)..........Avid Elixir 1 ….............................. 310 g (z adapterem i śrubami)

: (klamka)........................Avid Elixir 1 ….............................. 114 g

: (zacisk).........................Avid Elixir 1 ….............................. 109 g

: (adapter) …...................Avid PM/PM 185 mm...................... 19 g

: (tarcza).........................Avid CS2 185 mm ….................... 155 g

: (śruby stal)....................6 szt. ….........................................12 g

Brake (Rear) : (Hamulec tylny)..............Avid Elixir 1 …............................. 298 g (bez adaptera i śrub)

: (tarcza).........................Avid CS2 160 mm ….....................104 g

: (śruby)..........................6 szt.stal …...................................12 g

Cassette: (Kaseta)...............................Shimano XT CS-M770 11-34(9sp)...298 g

Chain: (łańcuch)..................................różne....................................... ~280 g

Crankset: (Korby)................................Sh. M590 Deore 170 mm 9sp........868 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia)......Sh. M770 XT............................... 164 g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)............SRAM X9 SGS..............................209 g

Fork: (Widelec)...................................REBA Team BlackBox..................1693 g

Frame: (Rama)...................................Accent El Norte 17'' …................1870 g (z hakiem i miskami sterów)

Grips: (Gripy)......................................KCNC...........................................18 g

Handlebar: (Kierownica).......................KCNC SC BONE 30.8x600.............128 g

Headset: (Stery)..................................PRO półzintegrowane – maszyny. ~90 g (wg producenta)

Pedals: (Pedały) …...............................Sh. PD-M520.............................372 g

Spacers: (Podkładki pod mostek) ….......3T karbon (2x5+1x10mm).................11 g

Stem: (Mostek)....................................Smica (±8ox100mm).................125 g

Seat: (Siodło)......................................Selle Italia SLK..........................240 g

Seatpost: (Sztyca)................................Smica Pro................................218 g

Seatpost clamp : (Zacisk sztycy)............Turner Alu/Ti...............................9 g

Skewers: (Zaciski koł)...........................A2Z 6 AL/4V Ti.........................65g g

suport:..............................................Sh. SM-BB51............................. 87 g

Tire (Front): (Opona przednia)..............Maxxis Larsen TT 26x1.9............437 g

Tire (Rear): (Opona tylna)....................Maxxis Larsen TT 26x1.9............467 g

Top Cap: (Top cap)..............................KCNC...........................................8 g

Tubes: (Dętki)..................................... FOSS ...............................124+121 g

Wheel Front: (Koło przednie) 704 g (bez opaski)

-Hub: (Piasta)............................................. Novatec D711SB …............144 g

-Rim: (Obręcz)............................................ DT SWISS XR400 .............397 g

-Spokes: (Szprychy)..................................... Sapim D-Light .................157 g

-Nipples: (Nyple).......................................... DT Swiss alu 12mm ..........10 g

-Rim tape: (Opaska)..................................... Zefal …..............…............20 g

Wheel Rear: (Koło tylne) 845 g (bez opaski)

-Hub: (Piasta)............................................... Novatec D712SB .............280 g

-Rim: (Obręcz).............................................. DT SWISS XR400 ..........397 g

-Spokes: (Szprychy)...................................... Sapim D-Light ................157 g

-Nipples: (Nyple)........................................... DT Swiss alu 14mm .......... 8 g

-Rim tape: (Opaska)...................................... Zefal …..............….......... 20 g

 

Następnym razem foty roweru wrzucę - idę spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga bez pedałów:

30401778.jpg

co daje razem z pedałami 10 420 + 370 = 10 790 g

 

kokpit

66394881.jpg

 

50829767.jpg

w życiu nie kupiłbym takiego drogiego licznika, ale taka okazja, że nie podarował bym sobie jej nie wykorzystania :whistling:

71824768.jpg

 

041iid.jpg

 

051am.jpg

przód

96641274.jpg

 

79722062.jpg

tył

33968348.jpg

 

71204726.jpg

 

68494621.jpg

środek ;)

86066822.jpg

 

56981821.jpg

 

45097255.jpg

 

i CAŁOŚĆ

 

 

98704144.jpg

ta tęcza pojawiła się w trakcie robienia zdjęć – uśmiech nieba nad moim dziełem :D

52399528.jpg

 

zdjęcie robione we wrześniu 2012 - rower miał być gotowy na Żuławy Wkoło

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na cyferki i jestem pod wrażeniem. W moim el nino osprzęt niby podobnej klasy, a waga znacznie wyższa. Wychodzi na to, że lekki amortyzator, a przede wszystkim lekkie koła na lekkich oponach robią sporą różnicę. Znajomy ma rower na osprzęcie XTR, sram X-0, amorku Foxa i najlżejszej aluminiowej ramie scotta, i tylko trochę zszedł poniżej 10 kilo. Tutaj zaś osprzęt z przystępnej półki i naprawdę niewiele brakuje do przekroczenia magicznej dyszki. Czyli wymiana korby i cel osiągnięty, a jak się pokusisz na tą lżejszą ramę, to już w ogóle będzie fajny lightbike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom zejść te 800 w tym momencie już wcale nie łatwo ani tanio.

Najbardziej odstają tu korby (pisałem dlaczego takie wziąłem) no i rama.

Na korbie więcej niż 100-150 już nie urwę (nie biorę pod uwagę korb o cenie>1k pln).

Reszta do urwania to musiałbym już sporo zainwestować.

Jak widzisz kiera waży tyle co karbonowe (kosztowała 190pln)

Mógłbym sztyce na karbon wymienić.

Kół lżejszych nie będę składał, bo za ciężki jestem.

Na amorze można ~200 zejść biorąc nowszą REBĘ albo SIDa,

ale nie będę szedł w tym kierunku - niedawno moją REBĘ kupiłem za 900pln

ale to wersja TEAM więc z tych droższych.

 

Najwięcej urwę na ramie - to będzie ok 600-700 g

I to po zsumowaniu z zyskiem na korbie powinno dać 9XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...