Skocz do zawartości

[Sztyca]Ritchey Superlogic Carbon 31,6 400 mm


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Na to gwarancji Ci nikt nie da, zapewniam jednak że zmieniające położenie siodło wkurza nie mniej jak złamana sztyca - kasa wyda a funkcji nie spełnia.

Jak masz możliwość to bym w to nie wchodził. W końcu to tylko 180gramowa sztyca chińskiej produkcji za 30$, co mogłoby pójść źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/2012-R1TCHEY-superlogic-full-carbon-fibre-UD-bicycle-MTB-seatpost-27-2-31-6-350mm/676776158.html a czy to też podróbka Superlogica?, mocowanie takie jak w oryginale ale z dużo niższą ceną.

 

Kurcze tak przeglądając ofertę widzę że rynek zalany jest podróbkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ta przynajmniej wygląda konstrukcyjnie jak oryginał.

69 dolarów to trochę ponad 200 zł, trochę wątpliwe.

 

Podróby są tanie bo ich produkcja oraz materiał są tanie.

 

Szansę na zakup oryginału masz w tej chwili jedynie w normalnym sklepie stacjonarnym bądź renomowanym internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni? Może łatwiej odpowiedzieć czym powinien się różnić. Problem w tym że ze względu na cenę mało kto kupuje sztycę R za katalogową cenę :)

Mogę jedynie napisać na podstawie obdukcji oryginalnej race xxx lite:

- sztyca wg mnie powinna wizualnie być identyczna z oryginałem

- powinna być wykonana identycznie jak oryginał, czyli takie samo logo, design itd

- rura powinna mieć przekrój o równej grubości ściankach, czego np nie widać na zdjeciach pokazanej kierownicy

- powinna być dostarczona w identycznym jak oryginał opakowaniu - z tym też bywa problem.

- jeśli producent podaje wiarygodne wartości wagi - różnica między danymi na stronie a sprawdzoną masą sztycy powinna być minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand231 już Ci napisałem na PW o tej sztycy, będziesz miał problemy z siodełkiem, taki typ mocowania nie sprawdza się w praktyce. Dobrze by było jakby jeszcze średnica była taka jak podaj koleś, bo z tym też może być różnie w przypadku podróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób mocowania - jeśli mówimy o bonti - sprawdza się bez problemu - jakości bonti można sporo zarzucić ale akurat mocowanie sztycy działa bardzo dobrze - tysiące składanych i serwisowanych rowerów z takim jarzmem sztycy, bez reklamacji od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w linku jest film do sztycy hylix a nie bonti.

Przez moje ręce przepuściłem masę rowerów ze sztycą i nie trzymały może dwie.

 

Bardziej chodziło mi właśnie o mocowanie sztycy, bo jest bardzo podobne do tego co kupił Grand231 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic panowie postanowiłem zaryzykować kupno tej sztycy, sprzedawca z allegro okazał się bardzo uczciwy na moje info odnośnie tego że to jest podróbka postanowił albo anulować aukcję albo sprzedać mi ze sporym rabatem tak że cała sztyca wyniosła niecałe 150 zł - jak za te pieniądze można zaryzykować. Odnośnie tego mocowania możliwe że facet z filmiku na youtube jeździł na niedociągniętym mocowaniu przez co obrobił się wielopust mocujący powodując właśnie takie zachowanie się siodełka. Przedtem naczytałem się trochę o takim rodzaju mocowania i w Bonti i Hynix sprawdza się bez zarzutu. Więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów EC70 z np. Airbika za 330 pln - bardzo wytrzymała i super pracująca sztyca. Gnie się praktycznie tak samo jak "ścisnięta" karbonowa sztyca Cannondale'a. Niestety taniego mięsa to i psy nie jedzą - chesz mieć dobrą sztycę to nie licz na niską cenę

btw. w innym watku pisałem o podróbach to mnie mało nie zjedzono :) Niestety ale Bontrager, Ritchey, Easton i FSA - jak nie kupi się w sklepie bądź z demontażu to każda oferta z "promocyjną" ceną to podróba. Zeby ta sztyca była jeszcze z karbonu, ale to jakiś przemielony plastik - zupełnie inna "plecionka" patrząc pod światło niż w oryginalnym Bontragerze czy też Eastonie EC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem takiego hylix'a przez ponad rok, bez żadnych problemów,

ważne jedynie jest porządne dokręcenie jarzemka, troszkę większą siłą i nic się nie dzieje

 

znajomy ma za to bontragera chińskiego (dał około 140zł) i też bez problemów na razie po całym sezonie (a waży ponad 85kg),

mówił jedynie, że na początku słabo dokręcił i ujechało siodełko, potem dokręcił mocniej i bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również informację o bezproblemowości tego mocowania opieram na doświadczeniu, w oparciu o styczność z pierwowzorem - sztycami bonti.

Pamiętam dwa przypadki problemu: w jednej sztycy siodło przekrzywiało się i nie znaleźliśmy przyczyny, w drugiej klient kilkukrotnie korygował ustawienie siodłą na częściowo dokręconym jarzmie i stożki uległy deformacji.

Rowerów z tym mocowaniem siodłą w sztycy rocznie przechodzi przez nasze ręce setki, w ciągu trzech lat mojej pracy w tym sklepie parę tysięcy. Rowery nowe, używane, szosy, mtb. Znam kilku użytkowników którzy mają zapięte do tej sztycy siodło z nienaturalnym przesunięciem go bardzo mocno do tyłu, więc dźwignia jest bardzo duża.

Ja uważam takie rozwiązanie za bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sztycą można jeszcze zaryzykować od biedy. Pęknięcie może się okazać znacznie mniej bolesne niż pęknięcie podrobionej kiery. Chociaż ja bym czegoś takiego nie zaryzykował. Jeśli nie stać cię na porządny karbon, daj sobie spokój z podróbami i kup uczciwe alu. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie piszę że mnie nie stać na karbon, no ale skoro opinie są podzielone i dodatkowo ta sztyca będzie mnie kosztować niecałe 150 zł można zaryzykować.

 

Sztyca przyszła dziś, powiem szczerze że miałem pewne obawy odnośnie mocowania - jednak zupełnie bezpodstawne. Co prawda mocowanie na początku mnie przeraziło bo niedbale go przykręciłem ale potem było już z górki bo obczaiłem w czym rzecz, Otóż najpierw źle złożyłem i zaczęło się kiwać potem obczaiłem jak to się zakłada najpierw ustawia się te wewnętrzne wypusty na sucho tak pod jakim kątem chce się mieć siodełko potem ściska się wszystko palcami i dokręca na chama i ani drgnie. Facet z filmiku albo miał źle ustawione wewnętrzne wypusty przez co mu się tak kiwało - u mnie też występowała tak sytuacja gdy źle ustawiłem wewnętrzne wypusty nawet mimo dokręcenia. Gdy zrobiłem jak trzeba ani drgnie. Możliwe że niektóre osoby miały źle przykręcone pojeździły tak i po prostu wewnętrzny wypust się wyrobił. Sztycę na razie oceniam pozytywnie na oko jakość wykonania nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...