Skocz do zawartości

[500-600 zł] rama xc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy temat więc mam nadzieję że nie naruszyłem żadnego z punktów regulaminu.

 

Chcę złożyć na nowy sezon rower który posłuży mi do xc ( turystycznie, w planach również maratony ). Mam 183 wzrostu, ważę 103 kg, długość nogi ok 83 cm. Ramy które brałem pod uwagę:

 

Accent tormenta 19" - na allegro jest za 420 pln, rozmiar mi 19" wydaje mi się że będzie dla mnie idealny, nie wiem jak z pozostałą geometrią bo nigdzie nie ma gotowych rowerów w sklepach które możnabyłoby obejrzeć. Przychylam się do tej opcji ze względu na to że będzie mi pasowała sztyca, stery są gratis, czytałem dużo pozytywnych opinii na jej temat no i jest tania i mógłbym sobie od razu coś jeszcze kupić. No i całkiem przyzwoita waga. Niepokoi mnie jedynie tyle negatywnych rzeczy których się naczytałem o zintegrowanych sterach ( co prawda żadnych konkretów, ale fakt że w razie uszkodzenia cała rama do śmietnika trochę wprawia w zakłopotanie ).

 

Leader Fox Maxx 18" lub 20" - na allegro 550, rozmiar 18 lub 20, niestety nigdzie nie mogę znaleźć sklepu w którym móglbym dosiąść tej ramy i sprawdzic czy byłaby wystarczajaco długa. Rama 20" wydaje mi się ze będzie wygladała jak kolos. Poza tym cena + stery + sztyca wyniosłaby ok 750 pln.

 

Cube Reaction 18" - na allegro można znaleźć używane w moim przedziale cenowym, cube niby to cube i nie powinenem mieć wątpliwości, ale kupno używki zawsze wiąże się z ryzykiem, poza tym tańsze cube chyba też ważą swoje. Plusem jest, jak to w używanych ramach, zazwyczaj stery i inne gratisy.

 

Znalazłem też scott'a scale 40 xl, ale licytacja trwa jeszcze 3 dni i cena na pewno przekroczy moje mozliwości. Ramy Kross raczej nie brałem pod uwagę, kolą mnie w oczy. Choć moze nie mam racji. Stawiałbym na nową ramę, której średnica sztycy byłaby 27mm ( mam już sztycę ritchey'a którą mógłbym wtedy zachować ).

 

Z góry dzieki za pomoc,

pozdrawiam

Staniasław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leader Fox teoretycznie powinien być w którymś ze sklepów dystrybutora (18" będzie wg. mnie za krótki) :

Amigo Bike, dystrybutor marek Zanier, Kama, North Finder, Leaderfox

Accent to same ramy (w opisie geometrii na stronie jest na 99% błąd, podana długość jest po osi rury a nie horyzontalnie) więc trzeba by szukać jakiegoś właściciela składaka ...

Cube 18" moim zdaniem będzie za krotki ...

Scott Scale XL ...chyba żartujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru Cube`a ... 18 rzeczywiście może być za małe.

Mam 180 wzrostu i nogę 83 cm śmigam na Reactionie z 2008 r (suport na gwint) w rozmiarze 20` z mostkiem 100 mm, sztyca 350 ma 10 mm zapasu dla mnie jest ok ...

Ciekawią mnie te Reactiony w przedziale 500 - 600 zł ... osobiście dawno nie widziałem ramy która by się sprzedał poniżej 700 zeta.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w scott'a to wątpię, chociaż mój kolega kiedyś wyrwał za 600 z hakiem powystawowego scale'a.

Ten cube reaction teraz jest kup teraz za 740 PLN.

A coś na temat sterów zintegrowanych w tych accentach ? Ktoś może posiada ?

Jutro będę się kontaktował ze sklepami w Warszawie w sprawie leader foxa, nie wiem jak szukałem ze nie mogłem znaleźć listy dystrybutorów, dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

A coś na temat sterów zintegrowanych w tych accentach ? Ktoś może posiada ?

Nie wiem czy to kolejny błąd w opisie - pisze stery zintegrowane, a następnie - (50/44 mm) - czyli pólzintegrowane, w każdym bądź razie jedne i drugie są jak najbardziej typowymi sterami.Choć ostatnio ktoś na Forum kupił tą ramę i faktycznie miała stery zintegrowane (może sprzedali mu stary model) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...