Skocz do zawartości

[rower]Kona Hei Hei 29


robertos102

Rekomendowane odpowiedzi

Z plecakiem waże 90KG i RST chodzi bardzo dobrze. Nie wybiera liści, jak reba, ale pracuje, kiedy trzeba. Spokojnie i 100kg uciągnie.

A z obserwacji - wielu użytkowników reby po kilku miesiącach nie jest w stanie jej dobrze ustawić. Lepiej wziąc indianina i nie mieć tego stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowałem się na wymianę przedniego amortyzatora ze względu na wagę tego XC32.

Jeszcze do dziś rano rozważałem między Rebą Dula Air, Rebą Solo Air (tą na 2013r) oraz Manitou Tower PRO.

W rezultacie biorąc pod uwagę dość upierdliwy i skomplikowany sposób regulacji Dual Air oraz lekturę na form 59-cio stronicowego wątku o regulacji tego amortyzatora skreśliłem go z listy. Ponadto w 2006 miałem Rebę i ni w ząb nie potrafiłem jej ustawić.

Nowa Reba z pojedynczą komorą niby ok., ale w zasadzie nikt jeszcze na tym nie jeździł, więc nie wiadomo, co RS-owi wyszło z tej modyfikacji? Znając historię wielu nowości pewnie i tu można się spodziewać, że po niedługim czasie pojawią się zmiany i poprawki.

Czyli w zasadzie Manitou Tower PRO jawi się, jako jedyny sprawdzony, łatwy w regulacji i ogólnie chwalony widelec.

Problem stanowi to, że w zasadzie nigdzie nie ma już wersji z osią 15mm a o znalezieniu wersji, z taperowaną lurą sterową to w zasadzie już chyba nawet nie ma, co marzyć. Może udało się wam gdzieś coś znaleźć? Było by super jak byście podesłali linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak pisałem wcześniej chciałbym kupić ten przedni amor,ale teraz mam dylemat do wybrać.

Budżet jaki mam to 1000 zł ale jak coś będzie konkretnego to zawsze coś tam można dołożyć.I teraz co wybrać?

Reba czy jakiś inny powietrzny? Czytam te wątki z problemami przy ustawieniu Reby, z kolei RST z dość miękką osią.

Jednocześnie przy zmianie amorka mam zamiar zmienić przednia piaste.

Jaka jest ciekawa alternatywa pomiędzy rebą a rst,zakładając jednoczesną zmianę przedniej piasty?

Będę wdzięczny za podpowiedzi dotyczące amora a także przedniej piasty na 32 szprychy mocowanie centerlock.

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a amor jesli nie reba, to wybor jest oczywisty - manitou tower pro

 

Całkiem sensowne rozwiązanie i cena niewygórowana.

To jest wersja z osią 15mm?

Z jaką piastą warto byłoby go obsadzić w układzie centerlock,no chyba,że zmieniłbym tarcze z mocowaniem na śruby.

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

15mm QR.

 

p4pb8303183.jpg

 

Ale budżet musiałbyś chyba podpompować o 50%

 

http://www.winstanleysbikes.co.uk/product/46619/Manitou_Tower_Pro_29er_15mm_2012_Forks

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=71593&gclid=CM_NzO-PjrQCFSTLtAod6zUAMw CRC daje aktualnie 40 funia rabatu na wszystkie zakupu powyzej GBP199

 

Chyba że w Kraju-Raju znajdziesz za około 1.5 kilo złociszy...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertos102 bierz amor z taperem, bo i wymiana sterów jest nieunikniona.

Właśnie rozebrałem stery żeby zobaczyć, co zastosowano czy klasyczne 1-1/8” z jakąś przejściówką, czy może 1/5”. Okazało się, że siedzą tam stery FSA gdzie na dole bieżnia ma, 1/5 ale jest dodatkowo osłona, która umożliwia stosowanie amortyzatora z klasyczną surą 1-1/8”. I wszystko byłoby ok., ale niestety stery te to najbardziej dziadowski wyrób, jaki można było zastosować. Są tam zwykłe wianuszki jak w składaku Wigry z lat 80-tych, że nie wspomnę o braku jakichkolwiek uszczelnień. Moje po 1300 km mają już pełną bieżnię piasku. Nie przetrzymają sezonu.

 

Z niespodzianek ale tym razem pozytywnych kierownica i mostek są bardzo lekkie! Nie ważyłem ich ale robią bardzo pozytywne (wagowo) wrażenie. :thumbsup:

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że siedzą tam stery FSA gdzie na dole bieżnia ma, 1/5 ale jest dodatkowo osłona, która umożliwia stosowanie amortyzatora z klasyczną surą 1-1/8”. I wszystko byłoby ok., ale niestety stery te to najbardziej dziadowski wyrób, jaki można było zastosować. Są tam zwykłe wianuszki jak w składaku Wigry z lat 80-tych, że nie wspomnę o braku jakichkolwiek uszczelnień.....

Z niespodzianek ale tym razem pozytywnych kierownica i mostek są bardzo lekkie!

 

Piszesz konkretnie o Konie hei hei?

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,żeby przód był sensowny trzeba wymienić stery,amortyzator i przednią piastę.Dodatkowo chcąc usztywnić koło należałoby zmienić mocowanie tarcz z centerlock na śruby.Taka zmiana spokojnie przekroczy z 2 tyś.Myślałem,że trochę taniej to wyjdzie ale tak jak mi ktoś podpowiedział,że jak już wymienić to coś porządnego......

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,żeby przód był sensowny trzeba wymienić stery,amortyzator i przednią piastę.Dodatkowo chcąc usztywnić koło należałoby zmienić mocowanie tarcz z centerlock na śruby.Taka zmiana spokojnie przekroczy z 2 tyś.Myślałem,że trochę taniej to wyjdzie ale tak jak mi ktoś podpowiedział,że jak już wymienić to coś porządnego......

 

pozdr.

R/

Ja wymieniam amortyzator, stery i piastę na XT z osią 15mm. Zostaje przy Centerloku bo uważam że różnica w sztywności przy mojej wadze 72kg nie ma zanaczenia. Poza tym jeżeli jeździłeś do tej pory na ośce 9mm i było ok. to daj sobie spokój z piastą z mocowaniem tarczy na 6 śrub i ośą 15mm. Piasta z osią 15mm i centerlokiem i tak będzie wystarczająco sztywna. Zaoszczędziś na tarczy a to zawsze parę złotych więcej na dobre stery z łożyskami maszynowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś wybrałeś konkretnego?

 

pozdrawiam

R/

Amortyzator jaki wybrałem to Manitou Tower PRO. Prawdopodobnie kupie w UK bo w Polsce już nigdzie nie ma. Poza tym to ostatni dzwonek na zakupy po obnizonych cenach. Najbliższe dostawy sprzętu rowerowego w wiekszości firm są spodziewane na koniec lutego ale wtedy nie licz na ekstra ceny. Co do rury sterowej nie stety wybór też się już skończył. Obecnie zostały już tylko te z 1-1/8" ale za to z ośą 15mm. W związku z tym stery na razie zostają i pewnie na wiosnę dokonają żywaota i wtedy je wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego chcesz 15mm oś na przednie koło?? DH,Street??? Na nasze warunki wystarczy ci 9 mm chyba że tak jak napisałem jakieś ekstremalne jazdy chcesz robić

Sytuacja wygląda tak, przednia piasta w tej Konie to żużel i trzeba ją wymienić a skoro tak to lepiej w to miejsce od razu dać 15mm. Cena ta sama a sztywność wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego chcesz 15mm oś na przednie koło?? DH,Street??? Na nasze warunki wystarczy ci 9 mm chyba że tak jak napisałem jakieś ekstremalne jazdy chcesz robić

 

A od kiedy 15mm jest zarezerwowane dla DH, street itp? Jest to standard powszechnie stosowany np w ednuro, również są wersje Reby ze sztywną osią i w przypadku jakiegokolwiek 29er jest to trafiony wybór. Nie ważne co robi, sztywnośc dużego koła w porównaniu z 26" jest mniejsza, dodatkowo waga użytkownika dokłada swoje grosze. Sztywna oś nie jest już czymś na wyrost w XC, i można coraz częsciej spotykać je z przodu w konfiguracjach rowerów przez producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

A w/g mnie 9mm to za malo. Mam Rebolca z Maxlem 20mm i jest zdecydowana roznica miedzy zwyklym QR, sztywnym QR 9mm i sztywnym 20mm.

 

DH nie jezdze, ale zdaza mi sie dosc czesto bywac w gorach i tam sztywna os z przodu dodaje pewnosci prowadzenia.

 

Uwazam ze dla ciezszych, agresywniejszych albo mniej wysublimowanych pilotow sztywna os w solidnym terenie to obowiazek.

 

Na lokalne, niewymagajace terenowo jazdy mam sztywny 9mm QR. W polaczeniu z sztywnym jednobiegowcem i duzym papuciem daje rade w 95% wypadkow. Pozostale 5% poprostu jedzie sie wolniej i bardziej okrezna droga :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem dotarł do mnie już chyba ostatni lub jeden z ostatnich Towerów Pro z rocznika 2012 w kolorze białym z osią 15mm dostępnych na kontynencie europejskim. :D

Zakup zrealizowałem w UK i korzystają z promocji polegającej na upuście -20% i darmowej wysyłce całe przedsięwzięcie zakończyło się całkiem znośnie, bo uszczupleniem portfela na kwotę 1649zł.

Niestety wersja z rurą sterową 1-1/8” na 1/5” była już niedostępna, ale za to, chociaż jest gruba oska.

Amortyzator, choć nie jest to OM to nie ma żadnego wyposażenia np. pompki. W pudełku znalazłem jedynie rachunek i instrukcję obsługi amortyzatora i mały komiks jak otwierać i zamykać zacisk 15mm osi.

A oto kilka fotek w tym obowiązkowe ważenie zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...