Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy haki torowe mają swoje rozmiary, nie ma uniwersalnego dla wszystkich?

Dzisiaj przymierzałem parę piast do ramki i okazało się, że 2 na 3 nie pasują :(

DA i campa record z oryginalnym insertem, nie pasują (minimalnie za szerokie), campa z nieoryginalnym insertem ma nawet luz.

Coś nie lubi mnie ta rama :/

Tak samo jest np. z główką - stery strasznie ciężko wchodzą, z podsiodłówką - sztyca 27.2 ledwo wchodzi, 27.0 ma straszny luz...

Wie ktoś może gdzie mógłbym przerobić te haki na szersze i dlaczego z tą ramą są takie kłopoty (wszystko na styk, albo za wąskie)?

O chrom na szczęście nie ma się co martwić i tak muszę oddać do poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy haki torowe mają swoje rozmiary, nie ma uniwersalnego dla wszystkich?

Dzisiaj przymierzałem parę piast do ramki i okazało się, że 2 na 3 nie pasują :(

DA i campa record z oryginalnym insertem, nie pasują (minimalnie za szerokie), campa z nieoryginalnym insertem ma nawet luz.

Coś nie lubi mnie ta rama :/

Tak samo jest np. z główką - stery strasznie ciężko wchodzą, z podsiodłówką - sztyca 27.2 ledwo wchodzi, 27.0 ma straszny luz...

Wie ktoś może gdzie mógłbym przerobić te haki na szersze i dlaczego z tą ramą są takie kłopoty (wszystko na styk, albo za wąskie)?

O chrom na szczęście nie ma się co martwić i tak muszę oddać do poprawek.

Sztycę i rurę podsiodłową dobrze nasmaruj, to powinna wejść 27,2mm. U mnie na sucho w ogóle nie chciała wejść. 0,2mm to za duży luz w przypadku sztycy, może pęknąć rama przy ściskaniu. Haki powinny mieć 120mm rozstawu, jeśli piasta jest minimalnie za szeroka/za wąska, to nic się nie stanie jak lekko rozegniesz/ściśniesz tylne widełki podczas skręcania piasty. A stery powinny ciężko wchodzić.

A to, że wszystko jest na styk gwarantuje Ci, że nie będziesz miał luzów. Gorzej by było, jakby było w drugą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wchodzi.

cf1f2ac4e34b0403.jpg

A no i właśnie ogarnąłem, że mam dziury w ramie, przez które wychodzi rdza, także wesoło...

7daa4773e3c944ab.jpg

 

 



Jak kupiłem, to była tona farby, więc nie było widać.

Teraz, po chromie, wszystko powychodziło...

Wie ktoś może gdzie mógłbym odesłać tą ramę do "zacerowania"?

Żebym nie zapłacić tyle co za nową oczywiście.

Wydaje mi się, że to będzie konieczne, w tamtym miejscu występują raczej duże naprężenia.



A i jeszcze jedno, jak Wam się wydaje.

Czy to wygląda na pęknięcie, czy wadę produkcyjną?

Spawu tam za bardzo nie widać, czyżby Rychtarski walną bubel...

Może to w ogóle nie jest rychtak  :sick:



Aaa, gość wspominał, że jeździł na różnych sztycach m.in. 27.0, a zdarzyło mu się nawet na 26.8 latać...

Może to jest przyczyna tego pęknięcia?

Ludzie pomocy!  :pinch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nieczego nie chromowałem, i nie wiem jakiej grubości jest powłoka. Ale jak tak się dzieje przy wszystkich piastach, to przeleć tą część haka co dotyka ją oś pilnikiem. Ne zaszkodzi to im, a na 100% pozwoli wcisnąć piastę.

 

Wcześniej mówiłeś, że rama idzie do poprawki. W takim razie delikatny papier i szlifuj toto. Dojedź do gołego metalu i wtedy patrz jak to wygląda. Jak jest pęknięcie, duże wżery rdzy itp to masz kłopot. Ale równie dobrze może się okazać że to defekt chromu, a rdza jest powierzchniowa.

 

Rama ładna. Popełniłeś błąd, że nie przygotowałeś jej samemu. Ale czego można oczekiwać za 150 zł   :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem sam zdjąć lakier, ale gość się uparł, że to zrobi.

Przyjrzyj się łączeniu mufy podsiodłowej z rurką od trójkąta, jest dosyć duże rozszczelnienie pomiędzy nimi.

Ten najciemniejszy fragment, to właśnie dziura, nie rdza, czy bród.

Chyba będę musiał oddać ją do podlutowania, bo to trochę niebezpieczne, żeby rama, podczas jazdy, nagle rozłożyła się na dwie części...

Do kogo mógłbym ją oddać, może do Gromady, on chyba z Warszawy jest?



Co do problemu z piastami i hakiem, miałem podobnie w swoim Superze zaraz po malowaniu. Ciepnij to na siłę, się wyrobi.

 

Już próbowałem, co prawda nie za mocno, gwint w jednym miejscu się lekko zdeformował :/



Starłem chrom papierem ściernym i nic to nie dało.

Warstwa jest bardzo cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nikt nie wiem co to za rama, patrząc na wasze posty zakładałem ze ktoś jednak będzie wiedział co to za rama.

Podpiłuj haki pilnikiem  a co do ramy to chyba materiał trzeba wcześniej wypolerować dokładnie bo pod powłoką galawniczną  do tego cienka wyłażą najmniejsze buble, ryski i niedoskonałości.

Ile za to zapłaciłeś, 150zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zabieram się powoli do złożenia pierwszego roweru z OK.

Na początek wypadałoby wybrać jakąś ramę. Która z tych najlepsza?

1. http://bikepark.com.pl/sklep/ramy/rama-csepel-royal-3-set-50-cm-przecena-15

2. http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-kolo-nowa-krakow-cyclo-centrum-i3337274810.html

3. http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-kolo-nowa-krakow-cyclo-centrum-i3331929713.html

4. http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-kolo-stalowa-surowa-21-fix-i3351879883.html

 

Szczególnie zainteresowała mnie ta ostatnia. Ktoś coś wie na jej temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych ramach szosowych masz poziome haki, tyle że otwarte do przodu. Takie w zupełności wystarczą. W ostateczności można zmienić haki. Według mnie nie ma co się pchać w ramy z linków. Trudno dostać dobrą ramę z torowymi hakami za poniżej 600 zł, a za cenę tej ostatniej można dostać naprawdę fajną szosową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drdm, jak nie chcesz najlepiej, to możesz spokojnie kupić csepela (ew. tegorocznego).

 

@Tadek, podeślij zdjęcia Gromadzie, może coś poradzi. Jakby coś, to pewnie da radę naprawić, ale nie będzie to tania usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę najlepiej, dlatego się nie upieram. Przeglądam te szosowe ramy. Problem jest w tym, że nie wiem jak rozpoznać czy rama będzie miała dobrą geometrię, czy będzie rozlazła czy zwarta...

Jaki rozmiar przy 174cm wzrostu będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę najlepiej, dlatego się nie upieram. Przeglądam te szosowe ramy. Problem jest w tym, że nie wiem jak rozpoznać czy rama będzie miała dobrą geometrię, czy będzie rozlazła czy zwarta...

Jaki rozmiar przy 174cm wzrostu będzie ok?

 

 

Jak się tym nie interesujesz i nie masz zamiaru specjalnie dbać o rower - ot kolorowy środek do poruszania się z punktu A do B - to csepel będzie niezłym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...