Skocz do zawartości

[Zdejmowanie amorka]sr sutnour jak go zdjąc?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pare dni temu przyszedl mi amorek:)

Dzisiaj chcialem go zalozyć

Zdjąłem hamulec kierownice nakladki albo stery niewiem co to jest :D

Wkazdym razie zdjąłem wszystko oprócz tej najwiekszej I(nakładki?)na której jest napis fso

Jak mam zdjąc ten amorek?

Czy to trzyma ta śruba na zdjęciu

Foto w zalączniku :)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić? :)

 

Stery: TH No.10 (H2079C)

jak wam cos to mówi to dobrze a jak nie to bardzo źle :D

 

jest dobrze mam info :

http://www.google.pl/imgres?q=stery+ahead&num=10&um=1&hl=pl&safe=off&biw=1600&bih=799&tbm=isch&tbnid=Kjq1vXyn4QIDIM:&imgrefurl=http://rower.czest.pl/viewtopic.php%3Ft%3D922&docid=Fwp-n_J6ssYoKM&imgurl=http://images20.fotosik.pl/247/16b5cc12e04a

tak tu umnie wygląda :)(nie moje zdjecie)

stery są najprawdopodobniej a-head

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz a-head. Więc odkręcasz capa (pionowa śruba) i odkładasz. Dalej odkręcasz dwie śruby i ściągasz do góry. Następnie po kolei ściągasz podkładki (jeśli masz) i gotowe. Wysuwasz amortyzator na dół. Nie bój się, nic nie wyleci. Miski są zamocowane w ramie.

Pod linkiem który podałeś masz zdjęcia, które dokładnie to obrazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazałeś, to gwiazdka. Rozumiem, że mostek i podkładki zdjąłeś? W takim razie skoro nie schodzi, trzeba użyć trochę siły. Postukaj ręką w górną część sterówki, a jeśli nie pomoże, użyj gumowego młotka. W końcu puści. Tylko nie zdziw się, jeżeli widelec nagle wypadnie, najlepiej jakoś go podtrzymuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawalelem w niego z 5 minut i nic :/

ani troche nie puscil :(

jakis pomysł?

Rowerek ma 2 lata i nie byl nigdy rozbierany

Moglo sie cos zapiec?

 

tak zdjalem podkladki oprócz tej duzej gdzie pisze fso bo jej sie niedalo zdjąc ale tego chyba sie niedejmuje

Dobrze mówie?

Jak juz wyjme amorka to jak mam wyjąc tą gwiazdke z rury sterowej?

 

Tamte podkladki zeszly bez problemu a ta ostatnia najwieksza tylko kreci się wkolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł? Rąbnąć mocniej. Miałem kiedyś takie uparte stery i widelec, że sklejały się jak kropelką.

 

Ta duża podkładka to pokrywka sterów, to spokojnie możesz zdjąć. I chyba FSA, nie FSO... Ci drudzy to od Poloneza :P

 

Zapiec? Jak najbardziej. Szczególnie, jeżeli sterówka jest stalowa. Tym bardziej, że przez dwa lata sporo mogło tam nawłazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja niedawno xcm wymontowywałem i gwiazdka też nie chciała wyjść.Żeby ja wyjąc musiałem wkręcić śrubę w gwiazdkę(żeby gwintu nie zniszczyć)i potem wzięłem odpowiednio długą rurę i za pomocą młotka wybiłem gwiazdkę z sterówki.

 

Mam nadzieje ze pomogłem

 

Aha najlepiej jest kiedy wybijasz to zeby ci ktos pomógł i przytrzymał rurke.

 

Wygodniej wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak fsa :D(ciagle mi sie myli :P )

Nie mam sily walnac mocniej(Jestem dosc slaby w rekach co innego nogi :D)

Chociaz obstawiam opcje zapieczenia

Jesli się zapieklo to bezpieczne jest walenie w rure jak nienoramlny? :D

Bo moge go zniszczyć bo i tak tylko na śmietnik się nadaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu co niektorzy mieszają? chodzi o wyjęcie amorka z ramy a nie wybiciu gwiazdki ze sterówki..

 

jak CI szkoda rury sterowej to poloz deske i wal zwyklym mlotkiem, byle w sam srodek, z gory centralnie a nie po bokach bo mozesz obłamac ranty

 

 

sprobuj wybijac w innych pozycjach amorka, skrecony w lewo/prawo itp, musi wyjsc, bo watpie ze gorna czesc sterów by trzymała-znaczy ten gumowy klin likwidujacy luzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rdza przeeciez nie bedzie przeszkadzala skoro amorek bedzie na smietniku no nie?

A właśnie że będzie przeszkadzać bo przez rdzę amor nie chce zejść.

Popsikaj WD-40 (albo jeśli nie masz WD-40 to polej coca-colą) i po pewnym czasie spróbuj zdjąć amora.

Nie masz nikogo znajomego w otoczeniu z silniejszą ręką który by ci pomógł? Byle nie kowala :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...