Skocz do zawartości

[rower] Grand Canyon CF SLX 8.9 v Radon Black Sin 8.0


RufusBiker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wybrał Radon-a. Osprzęt XT, choć cena 2000euro to bardzo dużo, taniej wyjdzie samemu złożyć, teraz jest jeszcze po sezonie to częśći można taniej kupić.

 

wątpie czy tak taniej wyjdzie...kręci mnie ten sram w canyonie i 2x10 :)

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nie da się objechać, więc na logikę powinnien decydować wygląd, osprzęt i geo.

 

Wygląd to kwestia gustu, więc nie wnikam.

 

W osprzęcie nie widać drastycznych różnic, w sensie poziomu - bo wybór między SRAM/Sid a XT/Fox to ponownie głównie kwestia upodobań. Obie grupy nadają się z marszu do ścigania, nie mówiąc o codziennej eksploatacji, więc jeżeli rower ma służyć do tego ostatniego, starczą aż nadto.

 

Geo jest w większości podobne (Canyon jest odrobinę krótszy), za wyjątkiem ogona który jest zauważalnie mniejszy u Canyona. W teorii powiino przełożyć się to na większą zwrotność, ale to tylko teoria. Równie dobrze może powodować problemy z oczyszczaniem laczka w błocie i większą nerwowość na zjazdach - ale to też tylko teoria.

 

Radon imo ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie miałem rowery na osprzecie shimano SLX XT XTR dlatego polecam radona z XT, co do srama to nic nie powiem bo nie miałem takiego osprzętu, ale jak miałbym wybierać sram bądź XT zdecydowanie wybrałbym XT.

Ja nigdy nie jeździłem rowerem, ale jeżdżę samochodem, kup samochód.

No ludzie zastanówcie się co piszecie.

 

A ja bym na przekór wybierał srama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.canyon.co...020#tab-reiter2

 

http://www.radon-bik...0_id_21726_.htm

 

 

 

cena identyczna, specyfikacja też podobna...czekam na ciekawe opinie :]

 

Oba niemieckie.....

Czy cos racjonalnego stoi za wyborem ze nie polskie? Rower to imo rama + osprzet, no i zarobek producenta.

Rama wiadomo, wazna sprawa, osprzet czesto nie zalezy od producenta roweru, kluczowy produkuja inni. Cena pewnie zalezy.

To dlaczego ten zysk nie moze zostac u naszych?

tylko z ciekawosci pytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...