Skocz do zawartości

[piasta] Novatec 0712SB


Lukis81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam koło tylne na takiej piaście od 6 miesięcy i w związku z gruntownym czyszczeniem roweru i zmianą opon na bardziej jesienno zimowe zauważyłem że jak trzymam w rękach koło za wystające "trzpienie w które wchodzi ośka" bez ośki i kręcę nim i czuję pod palcami takie mini przeskakiwanie opór tak jak by kulki przeskakiwały czy tak ma być czy coś z łożyskiem piastą tam są przecież maszynowe. Dodam że w przednim kole nie ma takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej było to samo, jeździłem tak dłuższy czas (dobre 5 kkm) i nie chciała nabrać luzów.

Potem oddałem ją innemu bikerowi i nie wiem co się stało dalej :icon_cool:

Jak już, to proponowałbym wymianę łożysk razem z serwisem bębenka, bo one lubiły łapać luz właśnie na bębenku. A te opory nie mają jakiegoś wielkiego wpływu na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz luzy na bębenku i jak duże ? Jeśli nie, to moim zdaniem można jeszcze śmigać.

Wątpię też, aby zrobili Ci wymianę łożysk w ramach gwarancji (to podchodzi pod zużycie eksploatacyjne). Generalnie każdy mechanik z powołania powinien sobie bezproblemowo radzić z wymianą maszyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...