Skocz do zawartości

[Aplikacja] Do śledzenia ścieżki + fajne tracki


terrago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam następujące pytanie. Jakiś czas temu w Endomondo pojawiła się opcja przejazdu przejechaną trasą. przyznam, że na razie jej nie testowałem, aczkolwiek nasunął mi się pewien pomysł (niemniej jednak nie mam pewności, czy "endek" się w tej kwestii sprawdzi). Chodzi o możliwość wgrania do aplikacji ścieżki GPS i przejechania nią na podobnej zasadzie jak nawigacja. jest taka aplikacja? To po primo. Po sekundo: Jeśli taka aplikacja istnieje, to czy można gdzieś znaleźć jakieś archiwalne tracki z jakiegoś prostego maratonu w formacie GPX, aby wgrać go do takiej aplikacji i dla własnej satysfakcji sprawdzić się czy dałbym radę z przejazdem?

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Endomondo można zrobić nowy trening z pliku GPX, następnie zapisać jako trasę. Po wybraniu trasy, na dole jest opcja "Pobierz na telefon". W ten sposób można podążać wcześniej wyznaczoną drogą, tylko nie podpowiada jak nawigacja. Jeżeli ma się ślad GPS w innym formacie można się posłużyć konwerterem: http://www.gpsvisualizer.com/convert_input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W Endomondo można zrobić nowy trening z pliku GPX, następnie zapisać jako trasę. Po wybraniu trasy, na dole jest opcja "Pobierz na telefon". W ten sposób można podążać wcześniej wyznaczoną drogą, tylko nie podpowiada jak nawigacja. Jeżeli ma się ślad GPS w innym formacie można się posłużyć konwerterem: http://www.gpsvisual...m/convert_input

Kolego Endomodo to dla mnie nowość, nie używałem do tej pory GPS na rowerze ale mam różne ślady w formacie GPX tras z mojej okolicy pobierane z netu z różnych portali (tak może kiedyś się przydadzą ;) ). Czy mógł bym prosić o takie łopatologiczne wytłumaczenie jak chłopu na miedzy jak to można dodać do Endomodo? Czy w ogóle można ?

 

Ok przeczytałem to wszystko jeszcze raz i inne wątki na innym forum i chyba się nie da. Przepraszam ale to dla mnie nowość, do tej pory używałem tylko Automapy ale to wiadomo do innych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam następujące pytanie. Jakiś czas temu w Endomondo pojawiła się opcja przejazdu przejechaną trasą. przyznam, że na razie jej nie testowałem, aczkolwiek nasunął mi się pewien pomysł (niemniej jednak nie mam pewności, czy "endek" się w tej kwestii sprawdzi). Chodzi o możliwość wgrania do aplikacji ścieżki GPS i przejechania nią na podobnej zasadzie jak nawigacja. jest taka aplikacja? To po primo

 

Oczywiście że istnieję na androida...a nawet kilka

1) MyTrails

2) TrekBuddy

3) Locus

 

Pozycję 2 polecam - sam używam jako nawigacji turystycznej na rowerku

na stronie Pomorskiego Forum Eksploracyjnego jest wątek o programie MapoTerro który służy do ściągania map z Geoportalu

Zaletą tych map jest to że nie są to proste wektorki ala GoogleMaps ale pożądne mapy turystyczne z zaznaczonymi lasami, strumykami, ścieżkami, trasami,

Gotowe mapy pod TrekBuddy można też kupić na stronie wydawnictwa Compass

mniej dokładne niż te z Geoprtalu ale masz gotowca

 

Do nawigacji turystycznej po bezdrożach nie widzę nic lepszego niż Locus lub TrekBuddy w połączeniu z mapami Rastrowymi

 

Po sekundo: Jeśli taka aplikacja istnieje, to czy można gdzieś znaleźć jakieś archiwalne tracki z jakiegoś prostego maratonu w formacie GPX, aby wgrać go do takiej aplikacji i dla własnej satysfakcji sprawdzić się czy dałbym radę z przejazdem?

 

No cóż

Bikemap.net

GPSies.com

i inne gdzie ludziska umieszczają trasy

Większość cyklów maratonów ma swoje Fora... najlepiej tam popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukałem, Geoportal to świetna sprawa bo zaznaczone są drogi leśne których nie znajdziemy na innych stronach, a przecież w mtb właśnie takie polne/leśne ścieżki to najważniejsze. Szukałem jakiś miesiąc temu sposobu, żeby taka mapę pobrać i wgrać do Locusa ale nic mi nie działało. Rozumiem ze ten sposób z tego forum jest skuteczny i po ściągnięciu takiej mapki możemy ją powiększac i oddalac jak poprzez stronę www?

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.

 

W przypadku TrekBuddy i map z GeoPortalu Jest tak:

 

1) Za pomocą programu MapoTerro ściągamy z Geoportalu określoną warstwę, czyli mapę w określonej skali 1:10 000 1: 25 000 1: 50 000 1: 100 000 to te kolejne przybliżenia które mamy jak powiększamy mapę na Geoportal - UWAGA oprócz określonej skali są jeszcze warstwy z określonych lat np z roku 65 lub 95 - najlepiej wybrać tą najnowszą (np warstwa topo_10_95 oznacza warstwę z w skali 1 do 10 000 z roku 1995) należy zwrócić uwagę ze nie które rejony nie będą miały opracowania z lat 90 np Przemyśl przy powiększeniu 1 : 10 000 i więcej mamy do dyspozycji tzw mapę sztabową czyli czarno białą mapę gdzie wszelkie lasy są zaznaczone kołeczkami i trójkącikami itd.

 

2) Po odpowiednim spakowaniu mapy ładujemy ja do TrekBuddy. Program ten ma jedynie możliwość powiększenia x2 możliwości pomniejszania nie ma

Ewentualnie pomniejszenie, jeżeli np chcemy mieć mapę 1:10 000 ale w w mniejszej rozdzielczości można to zrobić przy ściąganiu za pomocą MapoTerro

 

Program Locus ma możliwość dowolnego powiększania fragmentu mapy ale niestety nie można pomniejszać

 

3) W/w dotyczy pojedynczych map. TrekBuddy ma też możliwość odczytywania "altasów" czyli w jednej paczce .tar mamy kilka map.... ten sam obszar w kilku skalach

Niestety jak to się robi nie wiem... nigdy nie robiłem

 

 

Do programów MapoTerro i TrekBuddy najlepiej podejść metodą prób i błędów po prostu pobawić się nimi.

Mamy przecież całą zime na przygotowanie map na wiosenne wycieczki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego zabiłeś mi ćwieka na całą zimę :laugh: .

Teraz siedzę nad mapami bo w necie gotwoców z mojej okolicy mało a jak są to takie że ręce opadają.

Mam tylko problem. Znalazłem jakiś tutorial do Mapo Tero, robię wszystko tak jak pokazują ale wyskakuje mi komunikat "Niepoprawne współrzędne x,y"

 

Z tym już sobie poradziłem teraz z kolei nie chcą się ściagać mapy z geoportalu .

 

na razie MOBAC okazał się baardzo pomocny ;)

 

Pierwsze mapki w MOBAC zrobione, próba (spacer z telefonem w ręku) zaliczona. Działa, pozycję wyznacza dokładnie w punkt.

Ślady gpx wyświetlane poprawnie. Wreszcie to czego szukałem, można sobie szybko przygotować mapkę wrzucić ślad i w drogę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z map z geo się nie da chyba (tak jako nowicjuszowi mi się zdaje ;) ) ale ma bazę dość fajnych map i można znalezć całkem dobre. Mi osobiście w większości przypadków przypadło do gustu coś co się nazywa "UMP-pcPL" lub "Freemap Slovakia Cycle Map". podoba mi się w nich że mają odzwierciedloną topografię terenu.

Z geoportalem będę jeszcze kombinował ;) .

Acha jeszcze jedno, mapki z Geoportalu są dokładniejsze ale do turystyki rowerowej te w MOBAC według mnie w zupełności wystarczą.

Mają wszystkie ścieżki, cieki, stawy, itp..... Na niektórych są podane nawet wysokości.

 

Tak na marginesie dziekuję Przemku za odzew w tym temacie i uświadomienie nas mniej zorientowanych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

A wczoraj dorwałem z marketu niemieckie cudo "Bike Computer". Mapa bardzo dokladna w trybie offline, pokazuje przewyższenia + wszystko to co w Endo. Nie ucina ani nic z tych rzeczy.

Czy możesz kolego nieco więcej opisać o tym komputerku?

Mam zamiar zrezygnować z fonu na rzecz urządzenia niezależnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...