Skocz do zawartości

[6000-6500] Ful 29er w góry Beskidy


bomber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

....też go wczoraj oglądałem. Ładny sprzęt choc amortyzator mógłby byc lepszy (plus, że manetka jest na kierownicy).

Co do rocznika (nie zaglądając w katalogi) coś po 2010 roku (w 2009 jak weszły "nowe" epici był tylko model carbo).

I ja najpierw przymierzył bym się bądź co bądź do tego rozmiaru gdzieś w sklepie.

 

 

Jednak patrząc tylko na.... tytuł wątku .hmmm zastanowił bym się jeszcze raz poważnie-ile tych Beskidów, bo jeśli w przeważającej ilości i niekoniecznie z nr startowym to...Stump FSR byłby lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za to ogłosiłeś, że "praktycznie każdy producent na rok 2013 zrezygnował z koła 26". A okazuje się, że każdy popularny duży producent ma oba rozmiary. Nawet Spec. I nawet fulle - patrz większy skok.

 

Ok, popełniłem małe przejęzyczenie, chodziło mi o to, że w sezonie 2013 koło 26 będzie zdominowane przez koło 29 u większości producentów.

 

 

Kamerka fajnie działa. Ja lobię kozią górkę fajny podjazd i zjazd, jak nie mam za dużo czasu tam własnie jadę blisko i przyjemnie :) zazwyczaj i tak koniczyn się przegibkiem i zjazdem czarnym szlakiem

 

Wracając do tematu słyszałem że http://twomark.pl organizują od czasu do czasu testy rowerów będę musiał się załapać na taki test bo po przeczytaniu wszystkich postów mam niezły mętlik w głowie. Tylko nie wiem czy te testy organizowane są w terenie i jak to w ogóle wygląda czy po prostu wypożyczają rowery ?

 

Darmowe testy zdarzają się niezbyt często, ostatni końcem sierpnia. Wyglada to tak, że jedzie z tobą pracownik sklepu.

Natomiast na codzień wyglada to tak, że wpłacasz kaucję 60% ceny roweru plus 200pln za dobę wypożyczenia. W momencie gdy kupisz rower kasa za wypożyczenie jest ci odliczania od kwoty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....też go wczoraj oglądałem. Ładny sprzęt choc amortyzator mógłby byc lepszy (plus, że manetka jest na kierownicy).

Co do rocznika (nie zaglądając w katalogi) coś po 2010 roku (w 2009 jak weszły "nowe" epici był tylko model carbo).

I ja najpierw przymierzył bym się bądź co bądź do tego rozmiaru gdzieś w sklepie.

 

 

Jednak patrząc tylko na.... tytuł wątku .hmmm zastanowił bym się jeszcze raz poważnie-ile tych Beskidów, bo jeśli w przeważającej ilości i niekoniecznie z nr startowym to...Stump FSR byłby lepszy :)

W tym sezonie tylko jeden star był do tego na Równice, ale nie poszło mi za dobrze dlatego wole górskie szlaki i nagrodę w postaci zimnego browara w schronisku :) Zresztą ze stupem można by było enduro trophy zliczyć organizowany przez http://www.horizonfive.com/ myślę że trance albo regin też dał by radae :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no własnie taki reign czy stump to wszechstronne bydle :)

tarance to chyba był z X w nazwie cięższy model

wszystkie na tyle lekkie, że można pogonić króliczka i na tyle barczyste że można zaszaleć

może trzeba by edytować poprzednie 2 strony wywodów i wrócić do początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 7k pln na rower to dla 99% ludzi fortuna, ale... jakbyś jeszcze doskładał z 1000 pln to już można wybierać. Wiem, że można tak w nieskończoność dokładać, ale nie o to chodzi. Po prostu w założonym przedziale cenowym trzeba iść na duży kompromis jeśli chodzi o wyposażenie, zawieszenie itp Za 7k pln - a może nawet mniej - można będzie kupić np:

 

http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/2013/31/Full+Suspension/Big+Ninety-Nine+1000

 

zawias ten sam, inny osprzęt, chyba ładniejsze malowanie, ale cena 8,5k pln

 

http://www.merida-bikes.com/en_int/bike/2013/30/Full+Suspension/Big+Ninety-Nine+XT-M

 

test:

 

http://banachbrothers.pl/index.php/2-pulpit/133-merida-test

 

a i ostatnio widziałem wyprzedaż Scalpela 29" też za 8k pln - to już nie wściekły przecinak jak było w małym kole, ale bardziej am niż xc

 

http://ww2.bikekatalog.pl/2012//rowery/172/Cannondale.Scalpel.29er.Alloy.3/

 

i teraz pytanie czy warto wchodzić w 29era - warto i już, może nie za wszelką cenę, a jeśli mówimy o górach to tym bardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

patrząc na powyższe...

no coments.... z mojej strony :)

 

.

.

.

a ponieważ zaraz będzie burza "po czemu"?

to piszę krótko: po temu, że nie porównywał bym takiego fsra z brainem czy maestro z jednozawiasem, i tyle

I popatrzył jeszcze na ogólne opinie na tema "bardzo dobrych" albo tych "najlepszych rowerów" do mocnej turystyki górskiej/lekkie enduro (jak ja nie lubię tych nazw)

i poszukał tam np.. merdiy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 7k pln na rower to dla 99% ludzi fortuna, ale... jakbyś jeszcze doskładał z 1000 pln to już można wybierać. Wiem, że można tak w nieskończoność dokładać, ale nie o to chodzi. Po prostu w założonym przedziale cenowym trzeba iść na duży kompromis jeśli chodzi o wyposażenie, zawieszenie itp Za 7k pln - a może nawet mniej - można będzie kupić np:

 

http://www.merida-bi...inety-Nine 1000

 

zawias ten sam, inny osprzęt, chyba ładniejsze malowanie, ale cena 8,5k pln

 

http://www.merida-bi...inety-Nine XT-M

 

test:

 

http://banachbrother...133-merida-test

 

a i ostatnio widziałem wyprzedaż Scalpela 29" też za 8k pln - to już nie wściekły przecinak jak było w małym kole, ale bardziej am niż xc

 

http://ww2.bikekatal...l.29er.Alloy.3/

 

i teraz pytanie czy warto wchodzić w 29era - warto i już, może nie za wszelką cenę, a jeśli mówimy o górach to tym bardziej warto.

 

Jak widzę takie rowery to mi się odechciewa wszystkiego a szczególnie wywalania 8k na takie coś, nie wiem może jestem uprzedzony ale merida to kompletnie mi nie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bomber :)

wracając do tematu - właśnie patrzyłem na Twój obecny - na Boga! co tak wysoko kiera? Ty naprawdę masz 180cm? hehe

jak Ty tak ustawiasz się w 26 to może rzeczywiście skup się na dużym kole?

Już się przyzwyczaiłem daje mi to na zjazdach większe poczucie bezpieczeństwa szczególnie przed OTB ale wiem że pozycja jest zła i przydało by się zmienić mostek i zdjąć kilka podkładek.W tym sezonie zmieniłem starego amora na tego xcr i tak mi trochę wywaliło całość do góry, streówke docinali mi w sklepie na równo z tamtym amorem i tak zostało :) No i tak średnio mi się widzi ładowanie więcej kasy w tego hr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że nowego Speca z brainem nie kupi się poniżej 10k, a używany to niestety loteria i brak gwarancji. Oczywiście jest np S-works 29", lata niesamowicie - kto był na testach ten wie co ten rower potrafi - ale sorry 30k pln to już przesada, a biorąc pod uwagę że wiekszość tej firmy jest już w rękach Meridy to nie dziwne że target jak i poziom cenowy musi być inny ( stąd też brak tak naprawdę Meridy w Stanach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

brak gwarancji?

ja już chyba pisałem-co Ci da gwarancja? na co? kto jeszcze z Was wierzy, że jak nie złożysz zakrętu i pocałujesz drzewo dostaniesz nową ramę? Nie, dostaniesz piękny opis czynności które wykonałeś niezgodnego z.. przeznaczeniem. amen.

Gwarancja wieczysta? na główny trójkąt. koniec.

ryzyko jest ale skoro można kupić za 3500 nową nie jezdżoną ramę to czemu nie zaryzykować 9co prawda model bez braina)? A potem powoli dodawać i wymieniać. Nie namawiam na używki, bo sam składałem na nowym od przedstawiciela ble ble ble (ale gwarę olałem) ale jak bym miał wybierać sam teraz wolałbym składać stumpa, kupować "pewną" używkę itd niż kupować coś słabszego "bo nie na tako nowy tylko stać" (tak np zrobiłem dla zony gdy wersjo damskiej nie było jeszcze w Polszy)

Pozostaje jeszcze reign. albo tranceX. Te chyba w wersji podstawowej, średniej schodzą poniżej cen speca (?).

 

A co do meridy i speca, spawają u nich od lat 90 ale czy to ma jakiś wpływ? na np jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...a ze speców na alledrogo?

Stump (co prawda bez braina): http://allegro.pl/wyprzedaz-specialized-stumpjumper-fsr-comp-2011-l-i2666543228.html

i rzadko spotykany Pitch: http://allegro.pl/specialized-pitch-pro-rozm-m-i2643801332.html

oba pięknej jakości,

jest jeszcze starsze Enduro SX (na które od dawna choruję ale za małe klejnoty na taki sprzęt): http://allegro.pl/specialized-sx-trail-2008-dhx-5-nowa-i2672605526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gwarancja, po co napęd 10sp skoro są jeszcze 7 czy 8 sp, po co powietrze w amorze skoro sprężyna lepsza itd ? Tego się nie przeskoczy i warto jednak zaryzykować i pewne rzeczy zakceptować, a nie pozostawać przy starszym ( może nawet już teraz i kultowym ) modelu, że nic lepszego. Oprocz Speca są też i inne rowery ale przeszkodą jest zawsze kasa np Pivot itp. Bomber oburzył się że podałem mu Meridę - ok ale sam myślał o tragicznie pracującej Konie, którą jeździłem testowo przed potencjalnym zakupem w wersji Supreme. Przegrała z kretesem i znajomy kupił jednak Scalpela 29". Testowaliśmy wtedy też Cambera i niestety brak braina był odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(czasem można pozostać przy 8s tylko dlatego.. że jest lepsze, trwalsze, pewniejsze? a uwierz, utrzymanie bika na dobrej ósemce dziś jest nie lada sztuką :) )

ale, że po za tematem..amen

 

Co do FSRa-Święta prawda, że bez braina to już nie to - szczególnie po długim płaskim, i tu szukałbym np reigna. Albo poszedł na kompromis platformy. Tak jak piszesz jest wiele firm, ale im mniej popularny sprzęt tym wyższa cena. A (niestety) za 6-6,5 tys Bomber nie poszaleje :(

 

a tu kolejny przykład, że albo średnia półka nowa albo można nieźle na lekko używanym:

http://allegro.pl/mega-okazja-giant-reign-x2-i2672474554.html

 

 

Wiem, że można pisać kup nowy, Kup na gwarancji, kup wypasiony ale z pozycji "posiadającego taki rower" lub takie konto....jest łatwiej :)

Ja jeszcze pamiętam swoje stare czasy "pocenia się na korby LXa", albo Z3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kony bronić nie mam zamiaru od czegoś trzeba było zacząć rozmowę o 29er a na alledrogo wybór jest właśnie taki. Ciesze się z każdej opinii w tym temacie.Co nie zmienia faktu że te rowery które podałeś najnormalniej w świeci mnie odrzucają, sory nie bierzcie tego do siebie ale jak mam mieć taki wybór w 29er i dopłacać koło 1,5k to faktycznie traci to sens

ps. kona kosztuje 6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomber - mnie też odrzuca tegoroczne malowanie Meridy, co nie zmiania faktu że to najtańsza opcja na senswonego fulla 29" - dobry zawias, geo ok i np takie rzeczy jak sztywne osie itp drobnostki o których czasem konkurencja "zapomina". Czasem tak jest że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i niestety mając 6k ja jednak szukałbym czegoś w 26"... albo dorzuciłbym 2k i kupił Scalpela :) Niech będzie że to jednozawias, ale za to jak pracujący, a jak mawiał jeden z moich wykładowców na PW - najprostsze konstrukcje są najlepsze... Platforma to zazwyczaj nie dodatek a mus żeby zawieszenie pracowało, do tego dochodzą luzy na połączeniach dźwignia-łożysko, ilość elementów ruchomych i nagle z cudownie pracujacej na papierze konstrukcji robi się równie cudnie pracująca w rzeczywistości, ale plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak gwarancji?

ja już chyba pisałem-co Ci da gwarancja? na co? kto jeszcze z Was wierzy, że jak nie złożysz zakrętu i pocałujesz drzewo dostaniesz nową ramę? Nie, dostaniesz piękny opis czynności które wykonałeś niezgodnego z.. przeznaczeniem. amen.

Gwarancja wieczysta? na główny trójkąt. koniec.

ryzyko jest ale skoro można kupić za 3500 nową nie jezdżoną ramę to czemu nie zaryzykować 9co prawda model bez braina)? A potem powoli dodawać i wymieniać. Nie namawiam na używki, bo sam składałem na nowym od przedstawiciela ble ble ble (ale gwarę olałem) ale jak bym miał wybierać sam teraz wolałbym składać stumpa, kupować "pewną" używkę itd niż kupować coś słabszego "bo nie na tako nowy tylko stać" (tak np zrobiłem dla zony gdy wersjo damskiej nie było jeszcze w Polszy)

Pozostaje jeszcze reign. albo tranceX. Te chyba w wersji podstawowej, średniej schodzą poniżej cen speca (?).

 

A co do meridy i speca, spawają u nich od lat 90 ale czy to ma jakiś wpływ? na np jakość?

Boje się że jak zacznę składać sam to na 6500 się nie skończy rama 3500 amor z 2000 a gdzie reszta 1000 nie wystarczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Boje się że jak zacznę składać sam to na 6500 się nie skończy rama 3500 amor z 2000 a gdzie reszta 1000 nie wystarczy

właśnie chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jak trudno będzie kupić/złożyć coś naprawdę dobrego za pieniądz jaki możesz przeznaczyć, niestety

Chyba musisz sam mocno przemyśleć w którą iść stronę i tyle.

 

sivydym-mój też niejeden na Polibudzie mówił wiele, ale zaręczam żaden z nich ze swoimi doktoratami ani profesorami nie zjeżdżał dajmy na to z Fimberpassa na stronę włoską, albo choćby trawersował Worek Raczański :) :)

 

nie pozostaje nic innego jak dać pomyśleć chłopakowi co ma zrobić (osobiście nie zazdroszczę wyboru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jak trudno będzie kupić/złożyć coś naprawdę dobrego za pieniądz jaki możesz przeznaczyć, niestety

Chyba musisz sam mocno przemyśleć w którą iść stronę i tyle.

 

Bez przesady że za 6500zł nie kupi dobrego roweru. Zarówno wcześniej przez Ciebie Trance (w przyzwoitej konfiguracji) jak i Reigna. To tylko 2 przykłady z wielu innych dobrych rowerów w tej cenie jak Fuel EX, Canyon Nerve i sporo innych dobrych sprzetów. Oczywiście mówię o kole 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dobrze Peter, może masz rację -zagalopowałem się w wizji pełnego XTka z brainami, platformami, siedmioma przełącznikami na carbo kierze itd

A jeszcze błędnie popatrzyłem "na szybko" na ceny speca, treka, santy :) i gianta . Ale np z tego ostatniego wg strony oficjalnej tylko tran X4 czyli najniższy zszedł poniżej 6kzł (a ja nie mam sumienia chwalic roweru za 5,5tys na alivio :) )

Pewnie sam składałbym lub korzystał z okazji na alledrogo (jak podane wcześniej) ale to ja a nie Bomber.

No sam jestem naprawdę ciekaw co z tego wyjdzie...

Grunt dobra baza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończy się na szukaniu allegrowej okazji w postaci 26er bo ambicje wraz wielkością tematu rosną :)

 

No dobrze Peter, może masz rację -zagalopowałem się w wizji pełnego XTka z brainami, platformami, siedmioma przełącznikami na carbo kierze itd

A jeszcze błędnie popatrzyłem "na szybko" na ceny speca, treka, santy :) i gianta . Ale np z tego ostatniego wg strony oficjalnej tylko tran X4 czyli najniższy zszedł poniżej 6kzł (a ja nie mam sumienia chwalic roweru za 5,5tys na alivio :) )

 

Czort z tym alivio z przodu najgorsze to te elixiry x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...