Skocz do zawartości

[rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013


bazzz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Oglądając zdjęcia Cubów  w Galerii 29 zauważyłem coś co mnie na początku jeżdżenia swoją Żmiją LTD  denerwowało. Po zakupie roweru jeden drobiazg w ramie wydawał mi się niedopracowany. Podczas ostrzejszej jazdy dochodziło do stukania przewodu hamulcowego o dolną powierzchnię górnej rury. Mniej więcej po środku pomiędzy zaczepami. Jakoś to ustabilizowałem (po partyzancku). Póżniej przeglądając zawartość pudła od roweru znalazłem mały przyklejany zaczep rozwiązujący ten problem. Widać go na niektórych katalogowych zdjęciach tych rowerów. Ale najczęściej  nie jest ten zaczep założony. Także na kozach wystawionych w sklepach. Widzę, że w modelach na 2014 nie rozwiązano tego w inny sposób. Pewnie przyda się ta informacja nie jednemu fanowi marki. I zmusi do obejrzenia zawartości pudła od roweru.

Ps. Ładna ta rama  ze zdjęcia powyżej. Super zestawienie kolorystyczne. Czy w niej wszystkie 3 przewody idą  wewnątrz ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że informacja  przyda się. Patrz w załącznik. Kolorki co prawda nie "moje" , ale za to jak ładnie kontrastują z zaczepem. Na czarnej ramie zaczep "znika". I oczywiście nic więcej nie stuka. Poszukaj dokładnie w opakowaniu, gdzie były nalepki zabezpieczające przed otarciami ramy od  linek. Sam zaczep składa się z 2 części. Po przyklejeniu podkładki do rury wciska się w nią  "skobla". Zdziwiony byłem, że w sklepach stoją złożone rowery bez tego. Dlaczego?

Ps. Napiszcie , komu to info przydało się?

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cube LTD Race z 2013 roku i również nie mam wspomnianego zaczepu. Pancerz oczywiście stukał niemiłosiernie o ramę, podkleiłem w kilku miejscach samoprzylepne "podkładki", które służą tak naprawdę do przyklejania pod krzesła, nogi stołu i innych mebli. W jakimś stopniu zdają egzamin, ale przydałby się taki orygninalny zaczep. Będę dawał niebawem rower na 1 przegląd to wypytam czemu tego nie dostałem. Dzięki za info!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w niej wszystkie 3 przewody idą wewnątrz ramy?

Wewnątrz tylko idą linki od przerzutek, hamulec idzie na zewnątrz i jest prowadzony od spodu

 

A co do telepania, obijania pancerza miałem to samo w treku tylko nie pamiętam czy 6500 czy 8500

Uchwyt samoprzylepny kupiłem za 4zł jak na foto i rozwiązało problem, więc jeśli chodzi o cune to tylko plus że dodają to gratis

 

Jak ktoś będzie szukał to nazwa to aligator gripper II lub III (jeden jest na kleju a drugi z opaską)

dla przykładu

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,inne,7081

 

a co do mojego sl'a to czeka jeszcze na resztę podzespołów (rama leży w pudełku i prosi się o złożenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem Cuba LTD 26" 2013 tydzień temu. Zapłaciłem 3149 zeta (prawie 1000 mniej od cennika). Zastanawiałem sie jeszcze nad Krossem level a8. Kross trochę lepszy osprzęt miał: hample ( tutaj Cube zaoszczędził sakramencko) korbe, piasty. Jednak jak zasiadlem na tych dwóch, to Cube rewelacja. W Krosie ciągnęło mnie za bardzo do przodu (mam 178 cm i przymierzalem ramę 18"). Dużo wygodniejszy był Cube, no i 100 zeta tańszy i ładniejszy;). Słabszy osprzęt nie przekreślił mojego wyboru.

Mówcie co chcecie, dla mnie Cube to Cube :).

 

A tutaj linki bików, które porównywalem

 

http://rowerycube.pl/pl/p/Rower-gorski-Cube-LTD-26-2013/365

 

http://www.goride.pl/kross-level-a8-2013-akcesoria-za-400zl-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-285.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobaczyłem i żal było by się nie podzielić tym widokiem

Cube w nowej odsłonie

 

pełen artykuł pod linkiem

http://reviews.mtbr.com/eurobike-2013-lauf-tr29-fork-%E2%80%93-990-grams-60mm-of-travel

 

fotki

http://reviews.mtbr.com/eurobike-2013-lauf-tr29-fork-%E2%80%93-990-grams-60mm-of-travel/paint-to-match

 

 

 

 

Paint-to-Match.jpg

 

 

Jak ktoś chciałby kupić sobie amorek to można zrobić preorder

http://www.laufforks.com/PreOrder.aspx

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę, że zainteresowanie KOSTKAMI znacznie wzrosło w tym roku. Padają pytania o właściwości ramy. W 2014r rama się nie zmieniła. Więc wątek jak najbardziej  nadal aktualny.

Opisałem na wcześniejszych stronach parametry ramy z mojego pomiaru posiadanego roweru w rozmiarze 21. Dokładniej w okolicach strony 8.

W połowie rury podsiodłowej  przekrok jest na wysokości 81,5 - 82,0cm. Jak macie jeszcze jakieś pytania to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęła pierwsza rocznica przygód z moją czarną kostką LTD 29. W tym czasie nie było żadnych awarii. Wszystko chodzi jak należy. Niewiele się zużywa. Przerzutki działają bez zarzutu. Hamulce także. Zaciekawiło mnie zachowanie opon. Już w chwili zakupu rozglądałem się za następnymi , ponieważ  mówiło się wszędzie, że te fabryczne szybko się zużywają.  Nadal mam kupione z rowerem Rapid Rob -y. I tu zmieniły się ich właściwości. Klocki w nich starły się do połowy na szczycie opony. W  terenie sprawowały się dobrze. Ale na twardym (asfalt,beton,kostka) czuć było lekkie kołysanie na wysokich zębach i piszczenie. Oczywiście trzymanie bez zarzutu. Obecnie po starciu o połowę nic nie skrzypi i znacznie wzrosła prędkość (zmalały opory toczenia). Dziwię się, że tak długo wytrzymały i oczywiście bez "kapcia". Wygląda na to, że wytrzymają ze mną kolejny sezon. Niewątpliwie następne opony będą z tej samej stajni. Jakość całego roweru godna pochwały. Rower nadal wzbudza we mnie zachwyt. 

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w LTD pro 2013 zaczęło walić w tylnym kole przy pedałowaniu. Okazuje sie ze wolnobieg ma spory luz i dokrecenie nic nie daje. Panowie co począć, oddawać na gwarancje bo mam daleko ok 200km w jedną stronę, czy tez rozebrać to wszystko i obejrzeć ten bębenek bo gdzieś wyczytałem ze to standard przy tych piastach i podkładka załatwia sprawę? Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, mam Cube LTD 26' z 2013 roku. Kupiłem do niego pedały SPD no i oczywiście obówie. Ponieważ buty SPD są na dość grubej podeszwie zmuszony byłem podnieść siodełko o jakieś 1,5-2 cm. Wszystko byłoby super, gdyby nie ból karku, który zaczynam czuć po 20 km. Chyba będę musiał pomyśleć nad mostkiem 35 stopni lub nad podkładami pod kierownicę. I tutaj moje pytanie, czy w LTD jest w ogóle taka możliwość i czy rura sterowa pozwoli, żeby założyć podkładki? A może macie inny pomysł, aby zniwelować ból w karku? :) będe wdzięczny za każdą podpowiedź i sugestie

Edytowane przez jawor76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki możesz przenieść spod mostka nad mostek ale nie dołozysz już nic wiecej do dociętej na wymiar sterówki amortyzatora ;)

Mozesz pobawić się długością mostka i ewentualnie jego kątem.
Zobacz czy przesunięcie siodełka tył-przód i zmiana jego kąt coś da.

Dziwi mnei tylko jedno zakup spd a potem przy rowerze o turystycznej mało sportowej geometrii chęć podniesienia mostka. Może trzeba było kupić crossa.

Zwykle ludzi w tym ja w cube tarują sie obniżaniem mostka i zmianana dłuższy w celu wyciągnięcia sylwetki, a tutaj kolega che iść w drugą stronę ;)




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem LTD, to brałem tez pod uwagę Krossa A8. Miał on jednak dłuższą rame i za bardzo ciągnęło mnie do przodu. Jak wsiadłem na Cuba to poczułem sie jak w fotelu ;). Rower crossowy nie do końca mnie rajcuje, bo mimo wszystko jeżdżę często w dość trudnym terenie i mtb jest lepszy, nie brałem więc crossówki w ogóle pod uwagę. Nie ma jednak gdybać wirtualnie, ze lepiej byłoby.... Zwykle ludzie jak chcą wydłużonej sylwetki, to kupują rowery z bardziej agresywną geometrią, dla mnie LTD jest takim kompromisem. Było wszystko cudownie :) do teraz. Mam nadzieję jednak, że mostek o większym stopniu cos pomoże. Spróbuje tez pobawić sie siodłem jak kolega sugerował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o radę.

 

Kumpel uparł się na karbonową ramę.  Rower raczej pod rozbudowę więc gratami bym sie nie przejmował.

Czy 19" http://www.im-motion.pl/pl/product/1817/Reaction_GTC_PRO_29 będzie dobry na 185 wzrostu.    Dodam ze gościu raczej rekreacyjnie jeździ, może raz na rok jakiś start w maratonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...