Skocz do zawartości

[rower] Który cube ltd lepiej wybrać z modeli na 2013


bazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja rama wygląda jak najbardziej na oryginał

 

jak odróżnić podróbę

1. w oryginale direct mount - przerzutka przód

2. rura podsiodłowa i jej rozmiar -  u chińczyków jest 31,6 (tu akurat na plus)

 

tu jest za 236$ z darmową wysyłką

http://www.aliexpress.com/item/Germany-CUBE-LTD-SL-29er-MTB-Bike-Bicycle-Frame-Super-Light-29-Inch-Mountain-Bike-Parts/763554357.html

 

malowanie jak cube a reszta to niewiadoma

Dopatrzyłem się jeszcze istotnej różnicy w Chince. Rozmiar 17 cali ma w niej główkę 13 cm . W oryginale jest 9,5 cm. Jak zbierze się do kupy wszystkie te fakty, to wychodzi na to, że są to dwie całkowicie różne ramy. Tylko wyglądają podobnie. ps. Skoro podrabiają to musiała  być niezła sprzedaż  tych właśnie CUBÓW na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że u chińczyków jest dostępna wersja jedynie 17"

 

a co do ram to tu widać jak to jest

 

http://www.aliexpress.com/item/New-Carbon-fiber-29er-mtb-bicycle-frame-can-paint-Giant-CUBE-UIS-17-5-19-21inch/751538426.html

 

rama jedna a malowań wiele - co kto lubi

podaj "what painting you want,and size"

co ciekawe jedna z ram wygląda jakby miała suport bb30

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czegoś w tym teście nie rozumiem i może ktoś będzie mi to  w stanie merytorycznie wytłumaczyć: do minusów Cube'a zaliczono krótką ramę, natomiast

Rose i Orbea, które maja ramy  krótsze od Cub'a są chwalone za "wspaniałą" (chyba takiego przymiotnika użyto) geometrię ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś w tym teście nie rozumiem i może ktoś będzie mi to  w stanie merytorycznie wytłumaczyć: do minusów Cube'a zaliczono krótką ramę, natomiast

Rose i Orbea, które maja ramy  krótsze od Cub'a są chwalone za "wspaniałą" (chyba takiego przymiotnika użyto) geometrię ???

Przyłączam się, bo mam zamiar kupić Reaction GTC. Dlaczego niby Reaction GTC ma krótką ramę? Wszystkie aluminiowe modele Cuba wiem, że mają marną geometrię, krótkie górne rury, długie główki ram, ale te karbonowe cube'y już wcale tak nie mają. Reaction GTC w moim rozmiarze ma 605mm długości horyzontalnej do 12cm główki ramy, co wydaje mi się typowo racingową geometrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez oznaczenie wielkości ram cuba

21" to w rzeczywistości 20,1"

19 to trochę ponad 18"

Tak więc uwzględniając realne wielkości ram trudno się przyczepić do krótkiej górnej rury

Sam hulam na reaction gtc pro model 2012 i na nic go nie zamienię (choć z oryginalnego zestawu została mi już tylko rama)

Dobór ramy to kwestia indywidualna

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś w tym teście nie rozumiem i może ktoś będzie mi to  w stanie merytorycznie wytłumaczyć: do minusów Cube'a zaliczono krótką ramę, natomiast

Rose i Orbea, które maja ramy  krótsze od Cub'a są chwalone za "wspaniałą" (chyba takiego przymiotnika użyto) geometrię ???

Ludziska czasem piszą do mnie i pytają się o rower, który posiadam. Choć nie jestem żadnym GURU rowerowym. W czerwcu odpowiedziałem na takie zapytanie i jest w nim odpowiedz na pytania, które stawiasz. Pozwolę sobie tą odpowiedz wkleić, nie urażając nikogo:

 

"N-xxxx-ł ma skrzywienie co do CUBE.

Kiedyś jeżdził na 26 Cube i te faktycznie były krótkie. Na Cube 29 nigdy nie siedział i nawet dobrze nie obejrzał tabelki z geo.Jak widać nie ma na jego stronie reklam z tych firm. Też Radona - ale on sprzedaje kilkanaście , może trochę więcej rowerów w Polsce rocznie . Więc nie ma to wpływu na tutejszy rynek. Podobnie Canyon. Ale tu były reklamy. Polecane są głównie przez nich rowery, gdzie firmy zapłaciły za reklamę lub pewnie firmy, które stoją za założeniem strony jako tuby propagandowej swojej produkcji. Z łatwością odgadniesz o które firmy chodzi. Cube ma w nosie jakąś tam stronkę z Polski. Przeczytaj dokładne opisy tych rowerów z moich postów.Jest tam post opisujący ramę Cube i Radona. Po nim szczekanie na Cube skończyło się na forum. Z faktami nie da się walczyć.Tam masz odpowiedzi na wiele pytać. Ja jestem zadowolony z zakupu. Do mojego stylu nie wybrałbym innego. Co do modelu to brać ten droższy. Skok jakości bardzo znaczny. A cena niewiele większa.Co do sterów , to są powszechnie sprzedawane.Rozmiar to standard. Bez problemu dobierzesz. Te które są orginalnie montowane w fabryce to FSA no10. Faktycznie trudne do dostania. Ale przy zmianie dostaniesz bez problemu znacznie lepsze i wcale nie drogie. Ps. Co do N-xxxx-ła , szanuję go. Pisze wiele fajnych rzeczy. Można wiele od niego nauczyć się. Jest bardzo pomocny. Jego szczekanie na CUBE powoduje straty jego i strony team29, nie tylko wizerunkowe. Zapewne ktoś liczący w tej firemce pieniądze natarł mu uszy.Więc kolega w jednym z postów napisał o tym, że dojrzał. Co do mnie, nie mam nic wspólnego z rynkiem rowerowym. Ja tylko lubię pedałować , dbając o własne członki. Mają długo posłużyć.Pozdrawiam i szerokiej drogi na każdym rowerze."

 

Ps. Jak widać na forum jest wielu naśladowców wyżej opisanej postawy. Patrząc na ilość postów pisanych przez nich, widać że nie są amatorami i zapewne żyją z rynku rowerowego w Polsce. Poza tym, nie mając argumentów, reagują  napastliwością.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już chyba czwarty lub piąty namiar podany przez mnie do jakiegoś testu czy opisu cube 29er.

Zawsze dodaje link bądź nazwe i numer pisma bez własnej oceny treści

Po to aby zainteresowana osoba mogła sobie wyrobić zdanie czytając forum i konkretny artykuł

 

@lajtpsid - sorry ale nic nie wnosisz do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lajtpsid - sorry ale nic nie wnosisz do tego tematu

 

Nie kwestionuję Twoich namiarów ani linków, po prostu uważam że artykuły z bikeworldu nie mają nic w spólnego z rzetelnymi i obiektywnymi testami. To są zwykłe artykuły sponsorowane opisujące i zachwalające dany produkt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuję Twoich namiarów ani linków, po prostu uważam że artykuły z bikeworldu nie mają nic w spólnego z rzetelnymi i obiektywnymi testami. To są zwykłe artykuły sponsorowane opisujące i zachwalające dany produkt.

 

 

Kolejny test tytułowego roweru . I już nie z polskiej strony. http://flowmountainbike.com/tests/tested-cube-ltd-race-29/  .

 

Ps. A swoją drogą , ciekawe jakie będą zmiany w modelach Cube LTD 29 na 2014. Obstawiam , że poza kolorami nie będzie żadnych zmian w geometrii. Może już ktoś znalazł jakieś info o tych modelach na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że w przyszłym roku będzie taniej na rynku rowerów. Znalazłem pierwsze info o Cube 29 LTD SL na 2014 . Podwyższają specyfikację i cenę. Pewnie chodzi o przednią przerzutkę i manetki. Obecnie SLX.

 

ps. Małe tłumaczenie z OKULARÓW:

 

Wiemy to spec-tych najwyraźniej uprated, nasz szpieg w Eurobike poinformował nas, że 2013 CUBE LTD SL 29 został uruchomiony mieszaninę XT i SLX. 2014 LTD SL 29 jest obecnie uruchomiony XT, zostaliśmy poinformowani, że CUBE nie podniósł ich specyfikacji znajduje się od 2013 gamy rowerów.

Ceny? Cóż, jeśli CUBE LTD SL 29 jest coś przejść cen nie zostały przeniesione dużo. 2013 LTD SL 29 to £ 1129, 2014 LTD SL 29 to tylko £ 1200, nie jest źle, gdy weźmiemy pod uwagę uprated specyfikację.

CUBE mają się rozpocząć ścieka przez liczbę linii w ich zasięgu następny tydzień po oficjalnej inauguracji w Euro rowerze 2014, słowo jest magazyn CUBE jest zaopatrzony wysoki, podczas gdy kupcy szukają magazynie. To będzie bardzo oczekiwana i zadowoleniem wiadomość dla większości oficjalnych sprzedawców kostka, kto kurczących się zapasów codziennie.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info o modelach na 2014:

 

Oto lista modeli Cube hardtails 29 dostępnych od 1.09.2013 :


Cube Aim ​​Pro 29 black'n'white 2014
Cube Aim ​​SL 29 black'n'white 2014
Cube Aim ​​SL 29 blue'n'white 2014
Cube Analog 29 blue'n'flashred 2014
black'n Cube AttentionSL 29 'white 2014
Cube AttentionSL 29 green'n'black 2014 
Acid Cube 29 grey'n'white 2014 
Acid Cube 29 blue'n'green 2014
Cube LTD Pro 29 blackline 2014
Cube LTD Race 29 blackline 2014
Cube LTD SL 29 blackline 2014

 

Na razie nic o zmianach geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"N-xxxx-ł ma skrzywienie co do CUBE (...)"

 

omg, ze tez ci reka na klawiaturze nie drgnela :) szkoda jeszcze, ze zamiast N-xxxx-ł nie okresliles mnie w desen czlowieka z kartoteka - mateusz n, pseudonim nabial

 

najbardziej podobalo mi sie o szczekaniu i nacieraniu mi uszu 

 

licze, ze z perspektywy czasu stwierdzisz 'troche mnie ponioslo'

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że lubię czytać to co piszesz. Szanuję ciebie. "Ponoszenie" to powiedzmy nie moja specjalność. "Tego" specjalisty nie będę już wskazywać. Serdecznie życzę pogodnej soboty. Pozdrawiam.

Ps. Widzę, że wątek śledzi 10 osób. Całe forum o 29er obserwuje 16 osób. Czy ty także należysz do tej 10-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledziłem wątek od podszewki . Mam pytanie…. nie co kupić tylko „za ile” ;). Zdecydowany jestem na CUBE NATURE PRO black anodized 2013 (i tylko ten kolor wchodzi w gre) .Z tego co widze to niebawem będą już dostępne modele 2014 .Stąd moje pytanie czy kupować już teraz czy warto się jeszcze wstrzymać w nadzieji że ceny jeszcze trochę spadną. Interesujący mnie model można kupić za 3300zł (cena katalogowa 3750zł) . Wczesniej ktoś wspominał że można z ceny urwać 10-15% ale miał na myśli od ceny katalogowej czy wystawionej? Będę wdzięczny za info czy to już odpowiedni moment na zakup czy jeszcze się wstrzymać? Jakie macie doświadczenia w tej kwesti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery bedą jeszcze tanieć

Jednak jest mały mankament, lepsze oferty lub rozmiarówki będą znikać

Przy tej cenie roweru cena zapewne nie spadnie o więcej niż 20% choć część rowerów w zimie można dostać nawet o 40% taniej

 



 

Są fotki i ceny na 2014

Z tego co widzę alu na 2014 bez sztywnej ośki z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem LTD Race 29' z 2013 roku z miesiąc temu za 4,5k. Na razie oprócz problemów z manetką do blokowania amora wszystko ok. Średnio zadowolony jestem również z opon, coś czuje, że pójdą do wymiany. W błocie cieniutko, a i na szutrze rewelacji nie ma. No i to siodełko coś za twarde dla mnie :) Jakby ktoś nie wiedział to sklep Ski Team http://www.skiteam.pl/ jest dystrybutorem cube na Polskę.

 

Edytowane przez lisster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego cuba gtc pro z oryginału pozostała rama suport i stery - reszta podmieniona

 

Dziś oglądałem rowery cube 2013 w skiteam w Krakowie

I moje spostrzeżenia, mimo że rama gtc pro i gtc race ma tą samą geometrię wg strony internetowej

To gtc pro miał dłuższą rurę podsiodłową nad dórną rurą (dłuższy komin ok 2-3 cm)

 

Na pierwszy rzut oka reaction GTC pro 2012 = GTC race 2013

 

Tak na boku

Cube Reaction SL (najbardziej wylajtowana aluminiowa rama od cuba - bardzo nieładne spawy)

Ram apowinna być leciutka jednak samo wykonanie - spawy nie przemawiają do mnie zwłaszcza że w tej samej cenie można dostać rower w carbonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...