Skocz do zawartości

[rower] Trek Marlin vs Kona Splice vs Giant Talon 29'er 2


tanat0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych trzech modeli:

 

Marlin - Trek Bicycle

KONAWORLD

Talon 29er 2 (2012) - Rowery | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska

 

Ma mi służyć raczej rekreacyjnie, bez ostrej jazdy. Chciałbym aby był możliwie bezawaryjny.

Który polecicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tradycyjnie już polecam przejść się do sklepów i przymierzyć do każdego z nich.

 

Osprzęt i wyposażenie to sprawa wtórna, można wymienić, zresztą z czasem zużywa się.

 

Wszystkie trzy wymienione 29er należą do entry levelu, a zatem osprzęt mają tani i porównywalny. Dla Twoich zastosowań sprawdzi się jednak każdy z nich (o ile będzie regularnie regulowany i konserwowany).

 

Rama geometrii jednak nie zmieni. Zatem należy sprawdzić, jak się czujemy na każdym z nich, a wtedy myśleć o reszcie.

 

Odpowiedź abstrakcyjna na tak postawione pytanie to wróżenie z fusów.

 

Jedyna poważna różnica, o której warto wspomnieć, to geometria ramy Treka, tzw. Genesis 2.0, która jest nieco inna niż standardowa (wymyślona przez guru MTB Gary'ego Fishera, poczytaj sobie o tym). Ma w związku z tym nieco inne właściwości jezdne i wydaje mi się, że akurat dla Twoich zastosowań będzie lepsza (rower jest bardziej stabilny, niż zwrotny i agresywny). Należy jednak pamiętać, że amortyzator w takiej ramie jest inny niż typowy (różni się offsetem) i przy ewentualnej wymianie na inny jest kłopot. Pytanie, czy będziesz go jednak wymieniał, skoro preferujesz rekreacyjną jazdę?

 

Tym niemniej patrz pierwsze zdanie, jak się przymierzysz i będziesz miał opinię, który rower jak leży, to wtedy możemy dalej porozmawiać.

 

P.S.

Osobiście użytkuję Marlina 2011 i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

P.S. 2

 

Osprzętowo ten Northtec wygląda najlepiej. Z uporem maniaka będę twierdził jednak, że przerzutka STX zamiast Altusa czy Acery nie da komfortu dobrze indywidualnie dopasowanej ramy. Niestety, aby dobrze wybrać rower trzeba trochę pracy wykonać w realu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tradycyjnie już polecam przejść się do sklepów i przymierzyć do każdego z nich.

 

Osprzęt i wyposażenie to sprawa wtórna, można wymienić, zresztą z czasem zużywa się.

 

Wszystkie trzy wymienione 29er należą do entry levelu, a zatem osprzęt mają tani i porównywalny. Dla Twoich zastosowań sprawdzi się jednak każdy z nich (o ile będzie regularnie regulowany i konserwowany).

 

Rama geometrii jednak nie zmieni. Zatem należy sprawdzić, jak się czujemy na każdym z nich, a wtedy myśleć o reszcie.

 

Odpowiedź abstrakcyjna na tak postawione pytanie to wróżenie z fusów.

 

Jedyna poważna różnica, o której warto wspomnieć, to geometria ramy Treka, tzw. Genesis 2.0, która jest nieco inna niż standardowa (wymyślona przez guru MTB Gary'ego Fishera, poczytaj sobie o tym). Ma w związku z tym nieco inne właściwości jezdne i wydaje mi się, że akurat dla Twoich zastosowań będzie lepsza (rower jest bardziej stabilny, niż zwrotny i agresywny). Należy jednak pamiętać, że amortyzator w takiej ramie jest inny niż typowy (różni się offsetem) i przy ewentualnej wymianie na inny jest kłopot. Pytanie, czy będziesz go jednak wymieniał, skoro preferujesz rekreacyjną jazdę?

 

Tym niemniej patrz pierwsze zdanie, jak się przymierzysz i będziesz miał opinię, który rower jak leży, to wtedy możemy dalej porozmawiać.

 

P.S.

Osobiście użytkuję Marlina 2011 i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

P.S. 2

 

Osprzętowo ten Northtec wygląda najlepiej. Z uporem maniaka będę twierdził jednak, że przerzutka STX zamiast Altusa czy Acery nie da komfortu dobrze indywidualnie dopasowanej ramy. Niestety, aby dobrze wybrać rower trzeba trochę pracy wykonać w realu ;)

 

Jasno i klarownie. Też skłaniam się ku Marlinowi, ale przymierzę się do każdego

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanat: był już temat o rowerach 29er z decathlonu. Wystarczy wklepać w google.

 

http://www.decathlon...id_8202905.html

 

Na polskiej stronie nic o nich nie ma, ale są w sklepach.

 

Trek ma bardzo wyciągniętą/sportową pozycję, co raczej średnio przydatne w rekreacyjnej jeździe jest. Chyba, że ktoś lubi. Poza tym nietypowy widelec G2, którego kupić jest potem problem. Bardzo słaby osprzęt. Rockrider wypada po prostu najlepiej. Tym bardziej, że mówimy o rekreacji.

Geometria trecka jest fajna. Tylko ten amortyzator psuje wszystko.

 

Największym problemem treka są pękające ramy w 29erach. Każdy to przyznaje. Nawet sprzedawcy. Jest to powszechny i nie załatwiony problem.

 

W zasadzie nie ma nad czym się zastanawiać...

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest miejsce na kolejna dyskusje na ten temat. Zaznacze wiec krotko, ze zdania na temat pekania ram Treka sa podzielone. Gdyby mialy pekac tak nagminnie jak to napisano, to producent (jako jedyny chyba) nie oferowalby dozywotniej gwarancji. Zbankrutowalby w krotkim czasie.

 

Najlepiej nie sluchac obiegowych opinii, tylko przymierzyc sie po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ramy treka to loteria ale raczej nie te w marlinie :) Z najnerowych ram pękały stare modele paragona, kiepskiej trwałości są nowe modele karbonowych.

Merlin ma chyba tą samą ramę co Mamba, którą posiadam. Rower poobijany ale rama trzyma. Na razie musiałem wymienić jedynie pedały i siodełko. Reszta rzeczy ok. Jak kupowałem Mambę rozmawiałem z człowiekiem, który jeździł na Merlinie. Oczywiście nie ważył tyle co ja i być może miał spokojny styl jazdy, jednak twierdził, że kompletnie nic w tym rowerze nie musiał robić.

 

Co do modeli karbonowych to wydaje mi się, że przy wadze "kolarza" powyżej 100kg i dość intensywnej jeździe, pęknięcie ramy to tylko kwestia czasu. Tak więc ja odpuszczam karbon na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...