Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, wolałbym wydać np. 20zl, ale ta cena, która jest dla mnie jest znośna oczywiście w porównaniu do tego co oferuje (mam taką nadzieję, ale sądzę że na pewno tak będzie). Choć na tył za ponad 100zł bym się zastanawiał.

W weekend jak znajdę czas, będę szukał czegoś na przód. Na te moment na szybko rzuciła mi się w oczy convoy 2+, ale jeszcze chcę przejrzeć testy, zobaczyć czy jeszcze jest coś innego interesującego, oraz jak już chodzi o tą canvoy, to muszę się zapoznać co i jak, bo wiem, że ludzie przerabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W weekend jak znajdę czas, będę szukał czegoś na przód. Na te moment na szybko rzuciła mi się w oczy convoy 2+, ale jeszcze chcę przejrzeć testy, zobaczyć czy jeszcze jest coś innego interesującego, oraz jak już chodzi o tą canvoy, to muszę się zapoznać co i jak, bo wiem, że ludzie przerabiają.
 

 

ABC Convoya masz u mnie w podpisie.

 

Aby nie dać satysfakcji Sansei6, powiem że możesz rozważyć też Solar Storm x2 czy x3 :P

 

Patrząc na to z innej strony, powiedz mi Sansei6, ile osób o innych modelach lampek się wypowiada ? Na 22 strony znajdziesz ilość modeli do policzenia na palcach jednej ręki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie mam nic przeciw convoyom. Są najlepsze w tych cenach i jeszcze tyle mozliwości dostoswania ich do indywidualnych potrzeb.... stają sie naturalnym wyborem do nocnej jazdy zwłaszcza planowanej, zwłaszcza jak nie chce sie wozić dodatkowych akumulatorów na ramie ;) jak w solar stormach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Ty nie masz, ale inni czytający wątek już dawno bluźnią. Nie tak dawno też byłam o tym mowa. Na pitu pitu się skończyło. Ja dalej podtrzymuje zdanie że z chęcią poczytam o jakiś sensownych lampkach na przód, ale coś słabo z tym tematem. Co do Solara, są zalety, są wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozglądać się za jakimś dobrym oświetleniem na przód i tył.

Na pierwszy ogień idzie lampka z tyłu.

Tak przeglądam allegro i filmiki na youtube (tutaj ciężko ocenić, jakoś filmików jest ... )

 

Aktualnie używam kupionej kiedyś przy nowym rowerze RedLite II - ale to bardziej do dziecięcego rowerku się nadaje, na drodze chcę być widoczny.

Natrafiłem na coś takiego: http://allegro.pl/lampka-rowerowa-tylna-walle-mactronic-bpm-2sl-nowa-i6929285161.html

 

Ktoś takiej używa? Na filmikach widać, że jest naprawdę mocna.

Jeśli nie zależy ci na czasie to na tył polecam coś takiego. 120 Lumenów Akumulator COB LED USB Safety Warning Rowerów MTB Mountain Bike Tylne Światła Tylne Lampy Tylne Światła Rowerów

http://s.aliexpress.com/i63iYBnA

(from AliExpress Android)

 

Świeci naprawdę mocno. Jednak nie sygnalizuje w żaden sposób, że aku się kończy i moc święcenia się nie zmienia. Ale po dłuższej jeździe ładujesz i tyle. Za około 20 zł (choć kopie sporo taniej) polecam.

 

A na przód... Klasycznie... Polecam convoy :-\ Choć niedługo będę miał do porównania inna latarkę, typowo rowerową z zewnętrznym aku. I wtedy coś tam napiszę.

Edytowane przez hanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję.... A co sądzisz o Mactronic Tripper BPM-600L ? ;)

Ładnie wygląda. Akus mogli dać większy, gdyby był wymieniany była by bajka, lecz jak widziałem w sieci reckę, nie powinno być większych problemów z tym. Czas wydać diodę w wersji drugiej, ale to pierdoła. Czas ładowania to żart. Ogółem nie jest źle, ale za duże i kanciaste dla mnie :P Może jak bym wymacał to bym zdanie zmienił. A masz, używasz jej może ?

 

PS. Mówiłeś coś o tym że zaraz ktoś zawali Convoyem do polecenia ? :D

 

 

Choć niedługo będę miał do porównania inna latarkę, typowo rowerową
 

 

Typowo rowerowa latarka ? Co to za cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda. Akus mogli dać większy, gdyby był wymieniany była by bajka, lecz jak widziałem w sieci reckę, nie powinno być większych problemów z tym. Czas wydać diodę w wersji drugiej, ale to pierdoła. Czas ładowania to żart. Ogółem nie jest źle, ale za duże i kanciaste dla mnie :P Może jak bym wymacał to bym zdanie zmienił. A masz, używasz jej może ?

 

 

 

Dokładnie juz niebawem 2 lata stuknie. Mógłby szerzej nie co świecić... ale gólnie moc naprawdę fajna, wytrzymuje różne warunki, w tym mrozy, co dla mnie ważne... ma parę minusów, jak ciut za mocno świecące diody pokazujące poziom naładowania, choć same te diody to dla mnie olbrzymi plus... cóz, faktycznie mógłby byc aku wymienialny itp... ale póki co mnie nie zawiódł i zdarzało się że  jeszcze i telefon na trasie doładowywał. Ciut za wąsko świeci, jak ktoś by po lesie chciał latać... ale to nie do końca do tego. Tak ogólnie to niezły szperacz jest ;) Dla mnie jego plusem, to właśnie kompaktowosć, wszystko w jednym "opakowaniu". Nie zawsze trzeba używac pełnej mocy, w wielu miejscach w mieście itp. starcza sopokojnie minimalna, ale na pełnej to już dla mnie w najciemniejszy las mogę wjechać... tylko ja nie pędzam 30km/h przez noc. Parę drobiazgów by sie jeszcze znalazły, ale dla mnie super. No cena nie była jego plusem, ale to był prezent.

 

To tak w skrócie, chya ,zę cosjeszcze mam napisac. Aha gabaryty to nie problem, na codzienną jazę mam jakiś tam "znacznik", a jak jadę w noc to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansei6, będziesz miał wenę to zrób reckę, przyda się na pewno. Osobiście na bank nie kupię w tej cenie. Gdy była za około 150 zł, to był by miodek.

 

hanus,

 

Convoy s2+ fabryka, 2.1A

 

KH7sAfI.jpg

 

SolarStorm by China

 

1vsuopd.jpg

 

 

Wniosek wyciągnij sam :) Odległość od ściany ~ 2.5 metra. Obie na trybie max. 

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie że zależy czego się szuka. Mam w poczekaniu lampki z chin (nie dosłownie z ali, ale jak by poszukać to pewnie się znajdzie) które naprawdę nie są tragiczne. Za te grosze co kosztują nie ma co wymagać. A czego konkretnie szukasz ? Bo latarka domyślam się że odpada, chociaż pytałeś na początku o odpowiednik dla Convoya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie znajdziesz nic. W tej cenie Convoy, z mocą, jest nie do przebicia. Jego wadą jest osprzęt - ogniwo czy ładowarka. Te dwie rzeczy często są droższe niż sama latarka. Polecam poczekać na wypowiedzi innych, może jednak jest jakieś cudo które Ci podpasuje, ale nadziei bym sobie nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mactronic Voyager? Mój młody ma i całkiem daje mu radę, może za dużo po nocy nie jeździ ale zdarza się i chyba jak na jego potrzeby daje radę. Czasem torchę szaleje i jeszcze jej nie rozwalił ;) Jechałem kilka razy obok niego, ja tylko na "pozycyjnym", a on oświetlał nam drogę i było ok. Ale nie pędziliśmy ponad 25 km/h.

Edytowane przez Sansei6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...