Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

co do uchwytu...

 

kupiłem ten z postu arczi1000. Gabaryty ma ok, trzymanie Convoya ok, ale warto zwrócić uwagę na średnice kierownicy...

moja ma w miejscu, gdzie chciałbym zamontować uchyt 31,8mm (część środkowa) i niestety uchwyt jest za mały...

 

Rozglądam sie za czymś innym, ale równie "zgrabnym" :)

uchwyt polecany przez @mariuszpk wydaje się wielki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się odkupić od kogoś na allegro Convoy s2 za 45 zł z ogniwem. Do tego kupiłem ładowarkę  + ogniwo ultrafire za 22 zł i mam kapitalny zestaw. Latarka sprawdza się kapitalnie. Cała droga oświetlona. Jeżdzę nocą tylko na kilkukilometrowych odcinkach miejscami zupełnie nie oświetlonymi. Polecam taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi1000 Weź sobie ten uchwyt jest bardziej popularny i wygląda na dużo lepszy.

 

http://www.banggood.com/Wholesale-Adjustable-Bicycle-Lamp-Holder-Universal-Light-Clip-Bicycle-Audio-Clip-Black-p-61529.html 

Mam oba i ten co podałeś jest gorszy, z tym że jako jeden z nielicznych pasuje do kierownic oversize, jego wada to długi czas wyjmowania/zakładania latarki, gumowy trzyma wystarczająco dobrze.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej z uchwytów polecam taki https://www.fasttech.com/p/1050500. Pasuje na kierownice 31,8 mm, również latarki o większej średnicy też się zmieszczą. A montaż samej latarki jest bardzo szybki. Do tego sam uchwyt pozwala na lekki ruch latarki prawo/lewo, dzięki czemu można sobie dokładnie ustawić światło latarki na samym środku drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o oświetlenie  :bye2: , ponieważ wcześniej nie byłem zmuszony do jeżdżenia wieczorem lub nocą, ale teraz prawdopodobnie będę potrzebował czegoś na drogi miejskie, bądź podmiejskie ( asfaltowe, nieoświetlone ), sporadycznie na jakieś wypady do lasu dla zabawy, stąd moja prośba o pomoc w wyborze ( przeczytałem cały ten temat, ale mimo wszystko nie podjąłem decyzji ).
Wielu z Was wałkowało temat latarki convoy s2 i raczej opinie tak wielu osób nie przekłamują tego co oferuje sama latarka. Czy w stanie w jakim wyszła z fabryki jest ona dostatecznie bezpieczna i wydajna czy modyfikacje są wręcz wymagane na użytkowniku? Na stronie, którą podałem niżej jest podanych kilka wariantów różniących się ceną o parę złotych. Mógłby mi ktoś z grubsza wytłumaczyć na czym polegają różnice poszczególnych wersji i jakie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jak już wspomniałem wyżej, jestem laikiem, więc nie jestem pewien czy samodzielne modyfikacje to dobry pomysł (zmodyfikowane z Polski są znacznie droższe a chciałbym się wyrobić w 100zł - kupując z strony poniżej za całość - latarka, 2 ogniwa, ładowarka, uchwyt - zapłacę w okolicach 90zł) 
Mogę znaleźć też alternatywę convoya (Ultrafire XM-L U2) za podobne pieniądze z Polski, bez miesięcznego czekania, ale czy warto? Proszę o poradę. Convoy jest niezastąpiony w tym przedziale cenowym czy różnica nie będzie mocno odczuwalna?

http://www.banggood.com/Convoy-S2-AMC7135+8-8Modes-LED-Flahslight-1x18650-p-908754.html tu brałbym pod uwagę zestaw jaki był preferowany w tym temacie, czyli wszystko z tej strony (latarka, ogniwa, ładowarka, uchwyt)
http://allegro.pl/latarka-ultrafire-xm-l-u2-2-aku-gratis-wart-75zl-i4241106482.html co sądzicie o samej latarce, jak i o całym zestawie - z tej konkretnej aukcji 

Na poszukiwanie tylnego światła poświeciłem mniej czasu, bo wychodzę z założenia, że przy nieoświetlonych ulicach ważniejsze jest co ja widzę, ale jak wiadomo tylne też jest ważne, dlatego muszę spytać czy to co tu znalazłem spełni wymagania moje, jak i kierowców ( wystarczająco wczesne ostrzeganie, aby kierowca nie spostrzegł mnie przejeżdżając 2m ode mnie )
http://allegro.pl/lampka-rowerowa-smart-rl317r-superflash-led-gratis-i4189765581.html?source=mlt 

Chciałbym z góry podziękować wszystkim udzielającym odpowiedzi na moje pytania za pomoc i zaangażowanie :):thanks:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laiku. Barwę led polecam 4C, jest to światło przyjemne dla oka, barwa światła słonecznego. Dioda oczywiście XM-L2.

 

Sterownik: sam mam potężny 3,04A ale w trybie 100% mojej lampki raczej nie używam wcale, przeskakuję między trybami 32% i 50% czyli odpowiednio 1A i 1,5A w led. Czyli jeśli znajdziesz sterownik 1,4A to będziesz i tak bardzo zadowolony a problemu z termiką nie będziesz miał wcale bo to dwa razy mniej prądu niż u mnie.

 

Jednak ja osobiście uważam, że powinieneś kupić S3 zamiast S2, bo S3 świeci szerzej. Odrobinę ale jednak. Mi szerokości w S2 brakowało, stąd decyzja o zakupie drugiego, z kolimatorem 15x90*. I jeżdżę na dwóch światełkach.

 

 

Aha: to Ultrafire to ścierwo. Ogniwa mają 1200-1500mAh pojemności, którą błyskawicznie stracą. Ładowarka to nieporozumienie, zamawiaj u chińczyka normalną, na kablu. A ogniwa Panasonicki 2400mAh u Woytazo z forum światełka.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pod względem termiki nie wymaga modyfikacji, ale pod względem światła? Jak to się sprawuje przy stanie nowym ( takim jak dała fabryka ) z diodą XML2 T6-4C (swoją drogą - to właśnie tę diodę mam wybrać)?
Praktycznie każdy wypowiadający się w tym temacie pisze coś o driverach. Czemu one dokładnie służą? Pozwalają tylko na ustawienie większej ilości trybów jasności ( 5%/25% itp. ) czy mają również wpływ na zwiększenie maksymalnej ilości światła ( zwiększając przy tym pobór energii ).Jak każdy wypowiadający się w tym temacie, chciałbym aby latarka świeciła mocno, ale nie chce tego na tyle, aby za każdym razem zastanawiać się: poświeci jeszcze czy tym razem się spali?
Stwierdziłem, że nie będę zbyt szybko zmieniał latarki, dlatego chciałbym kupić coś co zaspokoi moje potrzeby przez długi czas, więc proszę abyście porównali dla mnie te trzy latarki.
Convoy S2 wymieniany już co prawda wielokrotnie, ale chciałbym go stawić w bezpośrednim starciu z pozostałymi dwoma
Convoy S3 zaproponował go kolega wyżej, ale ten model też już kilkukrotnie widziałem w tym temacie ( na korzyść może przemawiać fakt, że świeci szerzej, ale jak się ma światło kierowane w dal w porównaniu do S2? )
Convoy M1 według jednego z użytkowników (który się tu wypowiadał) jest to mocniejszy model niż S2, a co za tym idzie ( w moim rozumieniu ) "daje" mocniejsze światło ( a to może być ważne, gdy nie chcę bawić się w żadne modyfikacje )

Od latarki oczekuje, że będzie umiarkowanie daleko świeciła średnio-rozproszonym światłem w dal, a i żeby było widać trochę pobocza, by nie natknąć się na niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy m1,s2,s3 świecą tą samą mocą, tylko że z róznym skupieniem w kolejności m1,s2,s3.

s2 świeci najbardziej równomiernie. Ile razy można pisać, że modyfikacje są zbędne, pisałem o tym w poprzednim poście

 

 

 nie trzeba nic modyfikować na rower nawet w wersji 2.8A, inne lampki czołowych producentów mają gorszą termikę od convoyów

Bierz

S2

albo

S3

I będziesz zadowolony

Diodę wybierz XML2 T6-4C lub XML2 U2-1A, jak ci nie przeszkadza 6500k, przy okazji więcej światła, ja używam teraz tych 6500k i wydaje się, że jaśniej świeci, negatywnych skutków nie ma.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie banggood.com mam do wyboru darmową ( standardową ) przesyłkę i płatną ( rejestrowaną ). Na jakiej zasadzie jest wysyłka standardową? Czy jest to tak jak w Polsce, że jeśli się zgubi to nie można nic wskórać? Jaką przesyłkę wybieraliście? Idzie ona przez parę państw, dlatego niewiadomo do końca co się będzie działo z paczką w trakcie transportu. Jest się czego obawiać wysyłając darmową, i lepiej dodać te 5zł, czy jest to bez różnicy i wszelkie obawy są zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowa - list zwykły, nierejestrowany, gdy zagubiona to nie wskórają nic na poczcie ale paypal i tak zwróci kasę, dłużej idzie, nie zerknie się gdzie jest

 

rejestrowana - u nas jak list polecony, widać gdzie jest na świecie (mniej więcej), od 25$ zamówienia ten rodzaj jest bezpłatnie na banggood, dużo szybciej przychodzi (np. pocztą singapurską)

Kupuje i tak i tak - dochodzą przeważnie.

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zgubi to po 45 dniach dostaniesz zwrot kasy, wystarczy założyć spór paypal, jak chcesz szybko to rejestrowana, czasem zwykła idzie tydzień, ale jak się gubi to tracisz 45 dni. W Polsce jak się zgubi to odzyskasz kasę przez chargeback na karcie kredytowej, po prostu ten beton komunistyczny, czyli sprzedawcy nie rozumieją, że to oni mają zapewnić dostawę jak i ewentualne ubezpieczenie, jak robi to paypal. W USA kurier zostawia przesyłki pod domem, bez żadnego podpisywania, i ze zwrotem nie ma problemów jak coś nie dojdzie, po za tym mają specjalną policje do tropienia tych złodziejów. Po prostu inna mentalność, wynikająca z różnic w zarobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjnie mówiąc to w paypalu jest 45 dni (od zakupu) na zgłoszenie sporu, potem w ciągu 20 dni można spór przekształcić w roszczenie (czyli chęć odzyskania kasy) i od tego czasu paypal ma 30 dni na zbadanie sprawy. Najgorszy więc przypadek to 95 dni.

 

Pierwsze co paypal robi przy przesyłkach to prosi sprzedawcę o numer trackingu. Przy przesyłkach zwykłych takiego nie ma więc sprawa się kończy szybko - paypal robi zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Tomasz... przeczytaj uważnie kilka ostatnich stron. Generalnie cena jest adekwatna do jakości optyki, ogniw i załączonej ładowarki. Czy warto? Na pewno lepsza taka niż "no name" z marketu, ale do latarek Convoy będzie jej trochę brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cena nie jest atrakcyjna bo za 4.25$ mamy blisko 3 razy szybszą ładowarkę, mam takową ładuje do 4.19V i 4.20, nie hałasuje, nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości http://www.banggood.com/Wholesale-New-Battery-18650-Travel-Charger-Wired-AC-Digital-Li-Ion-EU-p-28256.html?p=2I12144457562014020C

 

W dniu wczorajszym stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem tak polecanej tu ładowarki z linku powyżej. Przyszło to coś po ponad 2 tygodniach pocztą nierejestrowaną. 

Po rozpakowaniu zaczęły się schody których trochę się spodziewałem. Przyszedł inny model. Na zdjęciu w necie jest szh-18650C-a2 1A dostałem XY-186Di z prądem 650mA. Tak przynajmniej twierdzi naklejka. Obie ładowarki mają identyczne obudowy. Drugą mniej przyjemną niespodzianką było to że ... ładowarka nie działa. :wallbash:  Po włożeniu ogniwa co prawdą świeci zielona dioda ale dzieję się tak nawet gdy ładowarka nie jest podłączona do prądu. Zasilanie zwyczajnie pobierane jest z akumulatora. Perspektywa 3 tygodniowego oczekiwania na nowy sprzęt i wrodzona ciekawość zmusiła mnie to rozebrania chińskiej maszyny do rozładowania akumulatorów i odwrócenia jej funkcji.  :D

Całość wygląda w środku tak. 

3d69eaf8edee9a87.jpg

 

Dość zwyczajnie, prosto i mało co tu może się zepsuć. 

Po wyciągnięciu płytki z obudowy wrażenie jest już gorsze.

18f2000ac540a9fa.jpg

 

Widać, że małe chińskie łapki robią to na zapleczu pakamery. Część lutów , fota powyżej,  jest źle zrobiona. Jakość wykonania jest adekwatna niestety do ceny produktu. 

Lutowie jest marnej jakości, zachowuję się bardziej jak guma do żucia po rozgrzaniu niż normalne spoiwo. Po odessaniu całej cyny i przylutowaniu całości odkryłem przyczynę awarii. Urwany był jeden przewód od uzwojenia na pięknym różowym transformatorku. Całość ruszyła, jak na razie działa i pewnie tak zostanie teraz na lata. Przy okazji przejrzałem schemat ładowarki. Całość procesu ładowania opiera się na 2 układach TC3582 w cenie 11 centów w detalu. Mają one prąd ładowania wg noty katalogowej na poziomie 200 mA a także mają zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją (odwrotnym podłączeniem ogniw) , sygnalizowanie naładowania i wszystko co potrzeba.  

 

Podsumowując kupując ładowarkę za 3 € dostajemy kota w worku.  To co otrzymamy zależy w głównej mierze od tego co Chińczyk ma akurat na stanie. Po zdjęciach kupujących zamieszczonych pod ogłoszeniem widać, że ofertę ma bogatą i każda ładowarka jest inna. Przypuszczam, że można dostać produkt o prądzie 1 A mi się ta sztuka nie udała (mam 220 mA zmierzone) i będę musiał się uzbroić w cierpliwość i czekać 15 godzin za każdym razem. Dalej będę polecał Wf-139. 

http://www.banggood.com/WF139-18650-14500-17670-Battery-Wall-ChargerPlug-For-Your-Country-p-925537.html .

 

Zalety : jest prosta w naprawie 

            cena

            200 mA umożliwia dłuższe życie ogniw i ładowanie ich zawsze do 100 % nawet tych najtańszych

 

 

wady: wykonanie 

          nie jest zgodna z opisem 2x220 mA zamiast 650 

 

Jak ktoś nie ma kasy to za 12 zł może sobie zaszaleć a nuż mu się uda i dostanie to co zamawiał. 

Jakby ktoś chciał zrobić sobie samemu ładowarkę na układzie za 11 centów to proszę tu jest schemat. 

http://www.datasheet-pdf.com/datasheet-html/T/C/3/TC3582_ETC.pdf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymałeś nie to co zamawiałeś to załóż spór. Moja szybko ładowała nie mierzyłem ile idzie na akumulatorek, jak dorwe jakieś to pomierzę, wydaje mi się że tyle co zadeklarowali. Ja mam  szh-18650C-a2

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już zgłosiłem i mam super przyjazną odpowiedź:. 

" Proszę się nie martwić. Znajdziemy najlepsze rozwiązanie problemu z zamówieniem XXXXX. Czy możesz nam  przesłać dokładny opis wraz z filmem przedstawiającym problem na maila. Na filmie proszę nagrać także naklejkę z koperty  z adresem sprzedawcy. Umożliwi nam to szybkie rozpatrzenie sprawy. Jeżeli problem zostanie przez nas potwierdzony zaproponujemy appropriate solution. "Pozdrawiają i proszą o więcej reklamacji   :yes:

Po angielsku to ładniej brzmi.

 

Za 3 € to mi się nie chce tego eskalować chyba, że znów przestanie działać. Po drugie przypaliłem obudowę w jednym miejscu przy lutowaniu. Wiem że raczej nie każą mi tego odsyłać bo będzie to ich kosztować 17,90 €. :002: 

 

Ja i tak wolę kupować w Chinach niż na Allegro bo tam przynajmniej masz dużo większe szanse na odzyskanie kasy. Na Allegro zaraz zaczynają się gatki, że prawo jest nie sprawiedliwe i krzywdzi biednych sprzedawców więc oni go nie respektują i nie oddają za przesyłkę. Kiedyś kupiłem ładowarkę i zamiast 500 mA miała w porywach 150. Szkoda prądu na pisanie maili a jak wiadomo "Allegro nie jest stroną w sporze". :angry2:   

 

Przyszła mi właśnie podróbka Wallego,  daje rade. Dobrze wydane 5 $.  

http://www.aliexpress.com/snapshot/6089023356.html

  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć, którą latarkę od Kolegi Dariusz70 wybrać? Jest tam tych opcji sporo. Chodzi mi o coś najbardziej uniwersalnego do niezbyt wymagającej jazdy w terenie, a po dołożeniu osłony może i szosa też(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...