Skocz do zawartości

[do 1800zł] Hexagon V8 2011 vs Level A3 2012


Ataff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym aby ktoś mi doradził. Nie jestem jakimś maniakiem (w pozytywnym znaczeniu) rowerów górskich ale planuję po 19 latach użytkowania zakup nowego roweru.

Zastanawiałem się bardzo jaki wybrać. Będę preferował jazdę ok 50% asfaltu 50% lasów i mniejszych górek.

Mam przeznaczone ok 1800 zł ale oczywiście jakbym znalazł coś tańszego można by było dokupić trochę osprzętu.

Znalazłem dwie interesujące mnie oferty w sieci.

Kross Hexagon V8 19" grafitowy na DEORE | Rowery \ Kross \ 2011 Rowery \ MTB | Centrum sportowe. Największy wybór rowerów Kross w najniższych cenach. tylko właśnie czy tu nie ma ściemy Deore??

oraz

Kross Level A3 2012 [a3r2] - Rowery Kross - Sklep rowerowy Mudserwis no i na niego się napaliłem strasznie

Chciałbym porady czy mój styl jazdy 50/50 nie będzie kłopotliwy na takim rowerze i czy faktycznie nie lepiej kupić tańszy.

Z góry dzięki za sugestie i pomoc

 

p.s. jest jeszcze Kross Hexagon X9 - rower do jazdy MTB - t-bike.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierząc parametrom to Hexagon ma lepszy amortyzator i 2 klasy wyższą przerzutke tylną, co jest dość istotne.

W dodatku kosztuje 1420zł także dobra cena za taki rower.

 

Myślę, że porównując hexagona V8 do x9 to nie warto dopłacać, ale top moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierząc parametrom to Hexagon ma lepszy amortyzator i 2 klasy wyższą przerzutke tylną, co jest dość istotne.

 

XCT jest niższym amorem niż XCM.

Deore jest jedna klasę wyższe niż Alivio.

 

 

Ataff- Hexagony z serii X mają bardziej rekreacyjną geometrie, niż miały np. niektóre modele serii V, które przejmowały geo Leveli z roku poprzedzającego. i dlatego przy Twoich założeniach skałniałabym się raczej ku takowemu, w miejsce Levela, który w założeniu jest rowerem o sportowym zacięciu.

 

Na Hexie będzie Ci po prostu wygodniej:) o ile oczywiście Twoje 50% lasów i górek nie oznacza ciężkiego offroadu.

Co nie zmienia faktu, że A3 ma wpakowane lepsze graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe słowo to geometria. Nie warto łapać się nawet i za pięć grup wyższe komponenty, jeśli rama nie będzie leżeć. A geometria to główna różnica między Hexagonami i Levelami. Zresztą, osprzęt i tak się zużywa i w końcu się go wymienia, z ramą często musisz żyć długo;-) Patrząc na tabelki, ja bym wziął Levela, jaka pozycja na rowerze leży Ci bardziej - nikt nie odpowie za Ciebie.

Większości subtelności działania napędu nie odczujesz jeżdżąc tak, jak piszesz, subtelności ramy i owszem.

Tym bardziej,że w podlinkowanym Hexagonie Deore z tyłu to "wabik" reszta bardzo mocno przeciętna, żeby nie napisać >>do wiadomo jakiej części ciała, na ogół umiejscowionej w bezpośrednim sąsiedztwie siodełka<<.

Level 3 bez szaleństwa, ale przynajmniej komponenty "trzymają się kupy" w ramach w miarę zbliżonych i już rozsądnych na wstęp grup.

PS. Rower jest jak buty. Musi pasować. Przynajmniej powyżej pewnego poziomu stężenia cyklozy we krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest ciekawa opcja - http://allegro.pl/kr...2571454689.html. Nie wiem ile masz wzrostu, ale jeżeli rozmiar ramy 20" by Ci odpowiadał, to moim zdaniem warto rozważyć tę propozycję (oczywiście jeżeli rower ma rzeczywiście te 50 km przebiegu). Bije on na głowę wszystkie wymienione tu rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCT jest niższym amorem niż XCM.

Deore jest jedna klasę wyższe niż Alivio.

 

Mój błąd, nie wiem jakim cudem, ale nie przeczytałem Alivio, a Acera.

Co do amortyzatorów, to mój XCM jest gorszy niż XCT kolegi, kompletna nic nie wyszło , a nie amortyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia mam 179 cm wzrostu 81kg wagi. Jaka rama najodpowiedniejsza dla mnie by była. W sklepach zdania o dziwo są podzielone mimo iż większość uważa ze 19". Wsiadałem na Krossa a3 i wydaje mi się że było git natomiast sprzedawca w sklepie z Giantami twierdzi że tylko powyżej 20" dla mnie był by odpowiedni.

W sumie zdecydowałem się na a3 ale mam teraz dylemat co do wielkości. Może ktoś kto ma Krossa 19" oraz 21" by się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad:

http://www.activbike...products_id/172

 

Rower o klasję lepszy od A3 i w tej samej cenie

 

Zastanawiałem się równiez nad tym rowerem ale a3 mam w dobrej cenie nie tej z internetu więc na pewno wezme go. Mam tylko kwestię do roztrzygniecia czy 19" czy 21" przy 179 cm wzrostu? Dobrze by było żeby ktoś sie wypowiedział bo chciałbym już dzis go zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 175cm i poprzedni rower miałem 17", teraz 19" i wydaje mi się że najbardziej odpowiedni byłby dla mnie 18" :laugh:

Przy Twoim wzroście 21" wydaje mi się dużo.

IMO lepiej jedzie się rowerem mniejszym, łatwiej się prowadzi

Na 100% nie kupowałbym bez przymiarki! sprawdż oba, przejedź się i sam oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak pisałem wyzej przymieżałem 19" i było w sumie ok nigdzie nie mogę znaleźdź 21" ale wsiadłem na Kellysa spidera 21,5 " i wydawało mi sie za dużo. Też byłem nastawiony na 19" tylko sprzedawca który usilnie chciał mi Gianta sprzedać twierdził że min dla mnie 20" i że na Krossie będę wyglądał "śmiesznie" na 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca który usilnie chciał mi Gianta sprzedać twierdził że min dla mnie 20" i że na Krossie będę wyglądał "śmiesznie" na 19".

 

świadczy o fachowości sprzedawcy, no chyba że podał inne, lepsze argumenty

posukaj na forum - jest gdzieś kalkulator jaka rama bedzie dla Ciebie odpowiednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadczy o fachowości sprzedawcy, no chyba że podał inne, lepsze argumenty

posukaj na forum - jest gdzieś kalkulator jaka rama bedzie dla Ciebie odpowiednia

 

No wszędzie gdzie sprawdzałem to zalecają 19" wiec chyba taki wezmę. Obmierzyłem sie dookoła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 19. Mam levla A3. Koleś z sklepu Kross chciał mi też wcisnąć 20' lub 21'. Mówię mu, że do MTB polecają zawsze 1' mniej, a on na to: "no niby tak, ale według mnie dziwnie rower wygląda jak ma tak wysoko siodełko", a ja mu na to: "chyba liczy się komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa, niż wygląd" - facet nic nie odpowiedział. A, że był to ostatni level A3 w tym sklepie, to koleś na chamca próbował mi go wcisnąć. Także trzeba samemu dobierać, nie ma co liczyć na sprzedawcę, któremu tylko zależy na $$.

 

ps. możesz zobaczyć ten rower w moim garażu. Mam zdjęcia dobrej jakości :P

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...