Skocz do zawartości

[rower] Pomoc przy doborze części do Peak 29 (koła, korba, itp.)


zondrin

Rekomendowane odpowiedzi

Cane Creek 10 i 40 mają wersje klasyk, półzinteg. oraz zintegrowane już doszedłem nawet czym się różni 10 od 40 :) nie jest źle ale w głowie mętlik jest ;) to stery mimo wszystko dalej mam do przemyślenia :whistling: a miałem dziś iść i zamawiać Accenta...

 

Na moje potrzeby 10 jest wystarczająca z tego co czytałem ale wytrzymalsza będzie 40 :) i chyba na nią się skuszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat a jaki suport polecacie bo w tych shimano w krosie juz mi lozyska padaja po 1,5tys km...

 

 

Niby temat o składaniu ale pod konkretną osobę i ramę ;) proponuje spytać w dziale NAPĘD ROWEROWE albo użyć opcji wyszukaj :) i jakiś konkrety znajdziesz bez problemów...

 

 

jasne, ze jest roznica "wielkosci" opony ale miedzy 19 a 18mm wew szerokosci to znikoma wartosc; Jak zapodasz z 5mm wiecej mozesz mowic o zmianie jakosci; ale 1mm?

 

Mam zamiar używać opon 2.25-2.1 więc tutaj na 100% ma rację nabial niech te 19 mm ma przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki w peaku jest rozmiar przedniej przerzutki??

 

34,9 górny ciąg, najlepiej z dolną obejmą...

 

 

W ogóle co myślicie jeszcze o obręczach DT Swiss X470? Szukałem jakiś opinii na ich temat ale nigdzie nie mogłem znaleźć nic :icon_confused: i całe koło złożyć na DT :D

Edytowane przez zondrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ja tez o nich myślałem ale raz wagowo dalekie od liczby 470 (co już pisałem), dwa czytałem kilka opinii o słabych bokach.

Ale jak to czasem bywa-zasłyszane nie sprawdzone. Acha: przypomłem sobie-pożyczyłem raz od kumpla koła speca na obręczach DT i właśnie widziałem z 2-3 małe wgięcia na krawędziach. Poza tym ja kierowałem się czymś dodatkowo-szukałem obręczy 29 i 650b jednej firmy a to tylko dawały rok temu FRM, ZTR i SUN. Bierz te mavici i śpij spokojnie :) Lub bardziej plastyczne Suny, szerokie i niedrogie (mam nadzieję, że nadal niedrogie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zależy jaką planujesz włożyć przednią piastę. generalnie koło na 15mm ma większą sztywność od normalnego QR na 9mm.

 

Takie mam PIASTY: AUTHOR Xenon Disc 32 otwory.

 

Czyli to 15mm czy 9mm.

 

Koła do Peak 29 przekładam z Author Traction 29 z 2011r

Edytowane przez goldziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaki zacisk sztycy planujesz dać do Peaka ?? Nie chodzi o rozmiar (wiadomo 34,9) tylko typ wysokość itp

 

Przepraszam że teraz odpisuje na ten post ale zauważyłem go dziś :whistling: planowałem taki http://allegro.pl/zacisk-sztycy-kcnc-road-pro-sc9-34-9mm-16gr-czerwo-i2622649768.html i chyba na takim pozostanę z tego co mi bynajmniej wiadomo z fizyki te pęknięcia nie są spowodowane zaciskiem tylko trochę złą konstrukcją ramy pod względem rozłożenia sił... Mogę się mylić bo nie kojarzę dokładnie jakie siły działają :) przez moment myślałem o większej obejmie ale nie mogłem znaleźć czerwonej :) bo drobiazgi chce zrobić czerwone wykończenia ;) tak jak już ktoś zrobił mniej więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...