Skocz do zawartości

Jak napiąć łańcuch w rowerze z pionowymi hakami?


Kszksz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pseudo rower street na ramie felta(dokładnie q250), która nie pozwala mi na napięcie łańcucha za pomocą odsunięcia koła, gdyż ma pionowe haki. Czy jest jakiś inny sposób na napięcie łańcucha w rowerze z takim mocowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

I tak próbowałem skracać łańcuch, ale był albo za bardzo napięty albo za luźny albo szedł w góre po kasecie, ale jutro oddaje rower do serwisu, bo mam luzy w kierownicy to od razu poproszę, żeby mi przerobili kasetę na single speeda, więc już nie będzie tego problemu. I tak się zapytam, jeżeli skracanie nie pomoże to , jak działa ten napinacz? Oraz ostatnie pytanie, bo mam korbę truvativa x-flow http://www.roweroteka.pl/_var/gfx/30f16656c8cb29decca7cc66fcf04a71.jpg i chciałbym zdjąć zbędne zębatki, żeby została ta najmniejsza, ale jak kręcę imbusem to to zamiast sie odkręcać to z tyłu się podkładka jakaś kręci. Do tego potrzebny jest jakiś specjalny klucz czy zwykły imbus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz luz na kierownicy, to odkręć trochę śruby mostka na rurze sterowej, dokręć śrubę od top capa (tą z góry) i zakręć z powrotem śruby mostka. I po problemie.

 

Wiesz nie jestem pewny czy przypadkiem nie zgubiłem jakiejś części od sterów, bo rozkręcałem je kiedyś z kolegą potem z ojcem i może brakować jakiejś podkładki czy coś, bo próbowałem zrobić tak jak mówisz, ale muszę naprawdę mocno dokręcić wszystko a, wtedy, ledwo kierą mogę ruszać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...