Skocz do zawartości

[Amortyzator] Recon ...i fatalna praca?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Masz baaardzo zle pojecie o tym jak powinien dzialac amor, XCR bez tlumika dawal rade? Jaasne, widac jak jezdzisz w takim razie, sory ale to enduro to chyba po bulki - bez obrazy, ale jesli cos bez tlumika Twoim zdaniem daje rade...

 

za duzo piszesz na forum, za malo jezdzisz i testujesz ustawienia.

 

Oj, po bulki to ja mam taki 2,5km nieoznakowany singiel z niezlym przewyzszeniem.. ;) No, ale stwierdzenia enduro to tak troche bardziej sarkastycznie uzylem.

 

XCR dzialal i to porzadnie, poza tym, ze na bardziej technicznych odcinkach trzeba bylo uwazac i brac na niego wzglad (tak dla wlasnego bezpieczenstwa). Ogolnie przyzwyczailem sie do niego i bez roznicy gdzie i jak, pracowal zadowalajaco, oczywiscie znajac pewne granice, ot tyle w temacie. Swego czasu mimo wszystko to byl mercedes..

Z reconem jest inaczej. Tutaj juz wymaga sie nieco wiecej, a i zarazem ciexko jest wymagac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można narzekać że amor źle działa, tylko że nie możesz go pod siebie ustawić. Ja mam Revelationa z 2007 roku, z tłumikiem MC i Uturnem Air. I zgadnij co: Też bije trochę po nadgarstkach, ale opona ciągle jest przy ziemi, nieważne jak przywalę i tak mam sterowność.

 

Jasne, amortyzatory sprężynowe są łatwiejsze w serwisie, mają lepszą pracę... Ale tylko jeżeli jesteś w tej złotej grupie która waży tyle pod ile produkowane są sprężyny. Ja jestem już przyzwyczajony że przejechaniu raz trasy, i jeżeli mam ją zjechać ja jeszcze raz to staje na początku i pompuje tyle PSI w komory ile myślę że powinno być, ustawiam tłumienie, skok. Trzeba się przyzwyczaić że aby wszystko działało trzeba o to dbać i regulować. Jeżeli amortyzator daje po łapach, zmniejsz prędkość odbicia, jeżeli nie nadąża z odbiciem, zwiększ. Łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesss! Kupiłem właśnie Rebę RLT 2012 (319€) nowy z gwarancją. Odbiorę jeszcze ją w tym tygodniu. Miałem brać Foxa, ale jednak poczytałem trochę na forum. Zresztą mam wszystkie oleje , Redrum, Judybutter i komplet uszczekek więc kolejny serwis wyjdzie mi za darmo. Jeśli ktoś będzie ciekawy to chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Może ktoś chce mojego Recona? Zdjęcie roweru umieściłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie okazało się, że znów jesteś rozczarowany po przeczytaniu tylu dobrych opinii o Rebie, a praca fatalna ;-)

IMO żaden AIR nie zastąpi COIL, jeden i drugi ma swoje wady i zalety, bo to zupełnie inne ch-ki pracy, z przewagą air, bo lżejszy i ma mnogość regulacji, zwłaszcza dual-air.

Swoją Rebę gdy mam ustawioną rekreacyjnie, czyli duże tłumienie, mniej ciśnienia w (+) a wiecej w (-), wówczas płynę po drodze czy po szutrze, ale jesli wybieram się w teren, to dostosowuję do terenu, czyli zupełnie odwrotnie do ustawień wcześniej i jeżdząc po drodze amor wydaje się twardawy, niepracujący.

 

Żebyś miał świadomość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesss! Kupiłem właśnie Rebę RLT 2012 (319€) nowy z gwarancją. Odbiorę jeszcze ją w tym tygodniu. Miałem brać Foxa, ale jednak poczytałem trochę na forum. Zresztą mam wszystkie oleje , Redrum, Judybutter i komplet uszczekek więc kolejny serwis wyjdzie mi za darmo. Jeśli ktoś będzie ciekawy to chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami.

 

Byle się zaraz nie pojawił temat Reba... i fatalna praca?? :laugh: A tak na serio to te widły mają taki zakres ustawienia pod siebie, że ewentualne marudzenie będzie zakrawało na kpinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon ma inny tłumik, to po 1-sze, a po drugie brak mu tej mnogości ustawień, jaką ma Reba.

Jak obserwuję ludzi, to najgorzej im się jezdzi, gdy w (+) wpompują tyle samo PSI co w (-), więc na wstępie Recon już pod tym względem jest upośledzony, aczkolwiek żaden air nie bedzie liniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa, ale Recon jest dzialajacym amorem, wiec mnogosc ustawien wcale nie pomoze... jesli kolega mowi ze Recon nie dziala ;)

 

IMO czepiasz się semantyki, wszak o co innego chodzi. Kazdy wie, że praktycznie KAŻDY amor pracuje, ale to, że pracuje, tudzież "działa", nie znaczy, ze robi to należycie. Recon swoim SOLO-AIR jest upośledzony, bo ustawiając jeden parametr, psujesz drugi i vice versa. W połączeniu z wolnym tlumikiem może być katastrofą i Ja np. wcale tych kolegów nie neguję, że narzekają.

 

Problem w tym, że od Reby bedzie oczekiwał jeszcze więcej zważywszy na większosc bdb rekomendacji, ale jest to wciąż AIR, więc o liniowości można zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ten Fox jest też powietrzny więc także progresywny. Zasada pracy solo air różni się tym od duo, że powietrze z pozytywnej może spokojnie przepływać do nagatywnej. Dlatego ciśnienie jest też w nich takie samo , choć komory mają inną objętość. Tak więc czułość jest ściśle ustawiona fabrycznie. Mamy więc wpływ tylko na ugięcie wstępne ( SAG ) i szybkość tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ten Fox jest też powietrzny więc także progresywny.

 

Zgadza się, choć FOXami nie jezdziłem, zatem ciężko mi się do nich odnosić. Ktoś pisał, że jeździł Rebą i FOX-em i niby ten drugi ma lepszą ch-kę. Może to placebo, a może ma rację, choć poprzednio miałem Rebę 07/08 i teraz kupując rower również szukałem z Rebą, bo widelec spełnia całkowicie moje oczekiwania ;)

 

Po nabyciu Reby miej świadomość, ze poprawisz jego czułość przy jednoczesnym braku az takiego nurkowania amora przy hamowaniu, tłumik fajnie pracuje, ale wybierajac sie w ciezszy teren musisz ją odpowiednio przestawić, bo moze sie okazać, ze brakuje skoku. Nie wyelminujesz takze tego, ze amora do konca nie dobijesz, bo to przeciez AIR - spróbuj zatkać szczelnie sprawną strzykawke i przesuń tłok do konca - jak sie uda, oddaje Ci w nagrodę swój rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie uda, oddaje Ci w nagrodę swój rower ;)

 

to ja poprosze rower... w rowerze zamkniecie skoku nie oznacza scisniecia komory do zera ;) wiec dobicie jest jak najbardziej mozliwe, w kazdym powietrzniaku.

 

ja sie nie czepiam @parasolkowywirus, po prostu nie wiesz jak powinien dzialac amortyzator, ot co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku mnie ten temat dziwil, potem draznil, teraz smieszy.

Powoli robi sie jednym z dluzszych...

Z ciekawosci, jesli wezme Rebe i Recona tej samej klasy, to jakie w Rebie wystepuje mnogosc ustawien, ktorych nie ma w Reconie. Bo mnie przychodzi do glowy tylko jeden aspekt..

Cytujac to zdanie - " Recon swoim SOLO-AIR jest upośledzony, bo ustawiając jeden parametr, psujesz drugi i vice versa." , moge dokladnie to samo napisac o dual.

Taka ciekawostka, nie mialem nic do sprezyny, ale zeby jezdzilo mi sie wedlug mojego widzi mi sie, musialem miec je 3 i zmieniac w zaleznosci od trasy - tak mieszkam w gorach i jak chcialem pociagnac w czyms ciezkim to szla czarna, jak chcialem miekko to czerwona, teraz jest pompka i robie jak chce -cos za cos.

I bierzcie laskawie pod uwage, ze pomimo subtelnych roznic w konstrukcji pomiedzy rocznikami, wplywaja one czasami w wyrazny sposob na prace.

Np moj RVL ma realnie mniejszy skok, niz jego o rok mlodszy nastepca....a drobny szczegol w budowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze rower... w rowerze zamkniecie skoku nie oznacza scisniecia komory do zera ;) wiec dobicie jest jak najbardziej mozliwe, w kazdym powietrzniaku.

 

ja sie nie czepiam @parasolkowywirus, po prostu nie wiesz jak powinien dzialac amortyzator, ot co;)

 

Nie rozpędzaj się ;)

Jak dobijasz do konca amora? Jakiego amora masz u siebie?

Faktycznie jesli ktos zarzuciłby, że nie znam budowy amora po same szczegóły, to mu przyznam rację, ale pewne metody prób pozwoliły wyciągnąć parę wniosków.

 

Czemu po spuszczeniu powietrza z komór, amortyzator nie daje się dobić do końca, ale jak dobiję przy otwartym zaworku to i owszem?

Czemu im wieksze ciśnienie, tym więcej "martwej strefy" osiągamy i odwrotnie?

 

 

Z ciekawosci, jesli wezme Rebe i Recona tej samej klasy, to jakie w Rebie wystepuje mnogosc ustawien, ktorych nie ma w Reconie. Bo mnie przychodzi do glowy tylko jeden aspekt..

Cytujac to zdanie - " Recon swoim SOLO-AIR jest upośledzony, bo ustawiając jeden parametr, psujesz drugi i vice versa." , moge dokladnie to samo napisac o dual.

 

Może ja o czymś nie wiem, ale jeśli czytam takie zdanie to, albo:

- nie miales do czynienia z dual-air

- nie bawiłeś się ustawieniami ciśnień w poszczególnych komorach, w tym także ustawień po równo

- nie umiesz wychwycić różnicy w pracy przy różnych konfiguracjach ciśnień

 

nie przychodzi mi nic innego do głowy i ciężko w kilku zdaniach streszczać cały elaborat większosci uzytkowników Reby w przypiętym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nie wiesz, czyli nie czytasz siebie. Poniewaz wg Twojego rozumowania , byc moze niezbyt precyzyjnie wyrazonego, identycznie jest w dualu, bo pompujac jedna komore, to psujesz druga, roznica jest taka, ze mozesz je regulowac osobno, jednak zawsze pompujac jedna masz wplyw na druga, no fizyka inaczej nie puszcza.

Nie nie mam duala w Revelationie, nie rozbieralem go juz w tym roku jakies 5-8 razy, bo w pracy mam dostep do olejow jak Ty do lodow w "lodziarni" wiec bawie sie w zmiany.

Nie w zyciu nie bawilem sie ustawieniami, a skad, zbyt tepy jestem.....

I jeszcze jedna, pisalem o mnogosci ustawien, dla mnie mnogosc ustawien, to nie jest 40 stron na temat pompowania komor, bo to jest zenada, tylko regulacje tlumienia dobicia, odbicia,flootgate'a, blokada, etc...

To tak madre, jak pisac, o samochodzie na sprzedaz, ze mozna pompowac opony na wiele cisnien. Wiec miedzy tej samej klasy amorami, jest jeden i tylko jeden podstawowy parametr roznicy, wiecej zabawy z dualem i ewentualnie regulacja flootgate'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki mały offtop... skoro problem z Reconem został rozwiązany, to dalsze ciągnięcie tegoż tematu nie ma sensu. Służy on już chyba tylko do... ekhem... "Burzliwej wymiany poglądów" od jakichś 3 stron. Swoje napisałem, Taki mam punkt widzenia, ale nie mam ochoty ani czasu, bo sezon letni się kończy panocki i łydę trzeba robić, żeby kłócić się o to czy można czy nie.

 

Tak więc zwracam się do sił wyższych, o zamknięcie tematu. Tym bardziej, że jeżeli z Rebą będą problemy, to jest mnogość tematów dotycząca w.w. amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo bez urazy ale daj sobie siana ze stwierdzeniami o "beznadziejnej Rebie" bo niczym się od nich nie różnisz no marze poza tym, że nie nudzisz jak inni. Sprężynówki złe bo ciężkie, Recon zły, Reba to samo albo i gorzej. Jak się ma za dużo w d...e to takie są właśnie efekty.

 

A ja wręcz błagam o zamknięcie tematu bo chyba gdzieś od połowy zakrawa on na kpinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polać beskidowi za dużo w dupach macie reba i recon jak dla mnie dwa super amortyzatory . Przeca panowie to są już można powiedzieć poważne amorki, jakbyście się przesiedli na sprężyne to ciekawy jestem co byście pisali że pod krawężnik nie da się podjechać bo nadgarstki można se połamać ... Zamiast marnować czas na forum to byście śmigali kurde .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...