Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

@up w 100% sie zgadzam. Kiedys tez jaralem sie ajfonem bo jaki to on nie bym plynny. Ale teraz? Hahha jak ten ekran obslugiwac? Ja mam note 2 wszystko dziala szybko plynnie i sprawnie. Po kilkunastu minutach komfort przybyl i kiedy wzialem swoj poprzedni hd2 do reki to po prostu nie dalo sie sprawnie nim operowac. Na note 2 praca jest wrecz przyjemna. Polecam i pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadomie postarzane sa Samsungi, bo praktycznie roczny telefon jest historia. Ip4s niczym sie nie rozni od ip5 jesli chodzi o soft, a czy Samsung Galaxy S3 bedzie mial wsparcie jak S4? Watpie.

 

 

Takie bzdury piszesz, że masakra. Wcześniej już je pisałeś z resztą.

 

Iphone spoko, jest wspierany, ale co z tego, skoro ten system jest bardzo ograniczony, a cena jest kosmiczna? Nawet jakość nie jest taka super jak mogłoby się wydawać.

 

Co do samsungów, to dopiero bzdury piszesz. S2 po dwóch latach od premiery dostał jeszcze 4.1.2 a dostanie pewnie update do 4.2

 

Wiele telefonów pokroju Xperii J, czy Galaxy Ace 2 dostało "nowe życie" po update do 4.1.2, dostały ogromnego kopa i nowe możliwości.

 

Ach, nie zauważyłem, odpisałeś mi na poprzedniej stronie. I tak zgniotłem jajka Twoim teoriom. Przykro mi.

 

 

 

@Ukaniex: Warto walczyć o 4.1.2 bo róznica między nim, a 4.0.4 jest spora.

 

Mowimy o czystym and czy o brandowanym nakladka typu SenseUI czy Touch Wizz?

Jesli o czystym to masz racje. :)

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytac, bo bzdury to piszesz ty. Gdzie napisalem, ze SG2 nie otrzyma aktualizacji? Otrzyma, ale 4.2 to bedzie jego odstatnia aktualizacja. Napisalem, ze do 5.0 nie bedzie wsparcia dla wiele innych wysokobudzetowych i duzo swiezszych telefonow i taka polityka jest dla mnie drazniaca. Nie probuje bronic, zadnej ze stron Google, Apple czy Microsoft, ale pisanie o ograniczeniach iOSu to tez dla mnie stek bzdur, bo co mozna zrobic na innych systemach czego nie mozna na iOS. Owszem kiedy iOS wszedl na rynek byl bardzo zamkniety i wiele funkcji brakowalo, obecnie wyglad i funkcjonalnosc iOS 6 jest juz taka, ze wiele uzytkownikow nie 'lamie ' juz systemu tzw 'jailbrake', poniewaz nie jest juz tak potrzebny. Dlatego pisanie takich bzdur, to swiadczy o tym jakie masz pojecie, a myslac twoim tokiem to Windows Phone wogole nie nadawalby sie do uzytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię - w teorii w nieskończoność można by upgradować software ale w praktyce hardware za nim nie nadąży. Wszystko jest tak robione by zmusić nas w przyszłości do zmiany telefonu bo nowe oprogramowanie będzie chodziło wolno. Tak naprawdę nie wiadomo czy przyczyn szukać po stronie producenta telefonu czy wydawcy oprogramowania a może jednego i drugiego - efekt jest taki, że cóż nam po tym Key Lime Pie jak będziemy 30 sekund czekać na ekran główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie największy problem androida to jego rozwarstwienie czyli mnóstwo producentów. wersji, modelów telefonów, oprogramowania do aktualizacji, brandowanego oprogramowania w krajach. Niby jeden system ale każdy musi robić aktualizacje osobno i później czekanie bo w Rosji juz jest oficjalnie a w PL tylko Orange, a w T-mobile tylko Sony itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie największy problem androida to jego rozwarstwienie czyli mnóstwo producentów. wersji, modelów telefonów, oprogramowania do aktualizacji, brandowanego oprogramowania w krajach. Niby jeden system ale każdy musi robić aktualizacje osobno i później czekanie bo w Rosji juz jest oficjalnie a w PL tylko Orange, a w T-mobile tylko Sony itd...

 

Dlatego warto kupować telefony (oczywiście jak ktoś może) nie od operatora tylko na normalnym rynku. Po przeliczeniu kosztów mniejszego abonamentu różnice robią się akceptowalne. Czy rozwarstwienie jest złe? Moim zdaniem nie bo mamy większą możliwość wyboru słuchawki która będzie jak najbardziej nam odpowiadać. W przypadku jabłka spójność zachowana w 100% ale otrzymujemy wybór jaki mieli kiedyś nabywcy Forda T :) Podsumowując każdy używa słuchawki w różny sposób i coś dla siebie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować - czasem opłaca się bardziej u operatora (poza orange bo z nim potrafią być kłopoty) szczególnie jeśli kupujemy topowy model - co zaś do branodowania to zawsze można się cholerstwa pozbyć oraz przywrócić jeśli wymaga tego sytuacja.

O IPhonie się nie wypowiadam bo to dla mnie kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować - czasem opłaca się bardziej u operatora (poza orange bo z nim potrafią być kłopoty) szczególnie w topowych modelach - co zaś do branodowania to zawsze można się cholerstwa pozbyć oraz przywrócić jeśli wymaga tego sytuacja.

 

Opłacać pewnie się opłaca, tylko zwróciłem uwagę na to że po przeliczeniu różnice w cenie słuchawek robią się akceptowalne i przeważnie kupuję w sklepach. Co do przywrócenia softu ważne jest to czy można wyzerować licznik zmian w tele żeby serwis nie widział co było robione ;) Nie zawsze się da.

 

PS. Nie bez powodu najwięcej telefonów na allegro jest z pomarańczowym logo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacać pewnie się opłaca, tylko zwróciłem uwagę na to że po przeliczeniu różnice w cenie słuchawek robią się akceptowalne i przeważnie kupuję w sklepach.

 

Prosty przykład - telefon muszę mieć bo bez niego nie da się prowadzić firmy, z kalkulacji wychodzi, że potrzebuje abonamentu 75 zł brutto, tym samym za 1600 zł mogę kupić np XPERIE Z, za który normalnie zapłacę 2700. No raczej się tego inaczej nie da skalkulować, a nie jest to odosobniony przypadek.

 

Chyba, że komuś abonament nie potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład - telefon muszę mieć bo bez niego nie da się prowadzić firmy, z kalkulacji wychodzi, że potrzebuje abonamentu 75 zł brutto, tym samym za 1600 zł mogę kupić np XPERIE Z, za który normalnie zapłacę 2700. No raczej się tego inaczej nie da skalkulować, a nie jest to odosobniony przypadek.

 

Chyba, że komuś abonament nie potrzebny...

 

 

Różnica 1100/24 = 46zł miesięcznie - jak znajdziesz abonament który Ci odpowiada w wysokości 30zł wychodzi na to samo.

 

Nie twierdzę że tak jest w każdym przypadku bo tak się nie da, nawet podkreślam że nie wychodzi to samo tylko wartości są zbliżone. Jak telefon wychodzi mi 200-300zł drożej w normalnym sklepie kupuję go tam, jak nie biorę u operatora.

 

W Orange Galaxy S2 plus kosztuje w abonamencie za 60zł 1380zł - wczoraj kupiłem go w sklepie za równy 1000zł. O takich przykładach właśnie mówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica 1100/24 = 46zł miesięcznie - jak znajdziesz abonament który Ci odpowiada w wysokości 30zł wychodzi na to samo.

 

Nie twierdzę że tak jest w każdym przypadku bo tak się nie da, nawet podkreślam że nie wychodzi to samo tylko wartości są zbliżone. Jak telefon wychodzi mi 200-300zł drożej w normalnym sklepie kupuję go tam, jak nie biorę u operatora.

 

W Orange Galaxy S2 plus kosztuje w abonamencie za 60zł 1380zł - wczoraj kupiłem go w sklepie za równy 1000zł. O takich przykładach właśnie mówię ;)

 

 

Sęk w tym, że nie znajdziesz takiego abonamentu.

 

I chcesz mi powiedzieć, że na to Galaxy S2 dostałeś fv - chyba vat marża.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sęk w tym, że nie znajdziesz takiego abonamentu.

 

I chcesz mi powiedzieć, że na to Galaxy S2 dostałeś fv - chyba vat marża.

 

 

 

 

Dostałem paragon bo fry nie potrzebuję. Normalny sklep komputerowy bo w komisach i tym podobnych dziadostwach nie kupuję i unikam fry marża bo często nie uprawnia ona do gwarancji. Ja akurat w T-mobile mam odpowiadający mi abonament w wysokości 29zł, telefon zakupiony w sklepie i jak widać można jak się poszuka ;)

 

Na tym chyba powinniśmy skończyć bo każdemu co innego pasuje i tak jak Ty twierdzisz że się nie da, ja mogę spokojnie swoją osobą potwierdzić że jednak się da ;) Każdy przypadek jest indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, ze ten system z paragonem czy vat marżą to nic innego jak przekręt ktoś odlicza VAT + dochodowy od telefonu i dzięki temu tobie sprzedaje z rabatem.

 

Może to i dla osoby fizycznej jest jakaś furtka ale dla firm niekoniecznie

 

Kończąc, to akurat ja stwierdziłem, że nie ma co generalizować w kwestii opłacalności zakupu telefonu od operatora czy poza nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, ze ten system z paragonem czy vat marżą to nic innego jak przekręt ktoś odlicza VAT + dochodowy od telefonu i dzięki temu tobie sprzedaje z rabatem.

 

Może to i dla osoby fizycznej jest jakaś furtka ale dla firm niekoniecznie

 

Kończąc, to akurat ja stwierdziłem, że nie ma co generalizować w kwestii opłacalności zakupu telefonu od operatora czy poza nim.

 

 

Słuchaj, znam ten sklep i właściciela od 1998 roku i tam robię zakupy więc proszę nie pieprz że ktoś kogo nie znasz kręci na VAT. Jakim cudem paragon niczym nie różniący się od paragonu z dużego sklepu sieciowego (np. Euro AGD itp) może posłużyć do wyłudzenia VAT?

 

Kończąc - ok, jesteś królem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ceny tych telefonów na allegro, fv 23% dostajesz tylko powyżej 1200 zł. Wszystko poniżej tej wartości sprzedawane jest na paragon albo vat marża.

Może Ty akurat dostałeś super rabat.

 

Nie twierdze, że zostałeś oszukany czy nie zostałeś ale jeśli na paragonie widnieje tylko słowo "telefon" to czemu akurat sprzedawca nie miałby "po koleżeńsku" wystawić komuś FV Vat na ten właśnie zakup za jakąś gratyfikację.

 

lub

 

Idąc w  drugą stronę odkupił od kogoś telefon po cenie promocyjnej np bez dowodu zakupu.

 

Nie odnoś tego personalnie, po prostu to coraz częstszy zwyczaj, jak chcesz się przekonać jak wygląda sprawa masz 7 dni na wymianę paragonu na FV i wszystkiego się dowiesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ceny tych telefonów na allegro, fv 23% dostajesz tylko powyżej 1200 zł. Wszystko poniżej tej wartości sprzedawane jest na paragon albo vat marża.

Może Ty akurat dostałeś super rabat.

 

Nie twierdze, że zostałeś oszukany czy nie zostałeś ale jeśli na paragonie widnieje tylko słowo "telefon" to czemu akurat sprzedawca nie miałby "po koleżeńsku" wystawić komuś FV Vat na ten właśnie zakup za jakąś gratyfikację.

 

Nie odnoś tego personalnie, po prostu to coraz częstszy zwyczaj, jak chcesz się przekonać jak wygląda sprawa masz 7 dni na wymianę paragonu na FV i wszystkiego się dowiesz.

 

Rabat owszem i mam, na allegro nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje telefonów (jak i kart pamięci i pendrive). Na paragonie jest dokładnie wpisany model telefonu. Jak wspomniałem niczym się nie różni od paragonów z "sieciówek". Nie muszę się przekonywać bo znam sklep i właścicieli.

 

Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys za to zostalem oszukany przy zakupie iphona. Transakcja internetowa, przez Allegro, zamiast iphona otrzymalem jego chinska podropko-kopie, nie warta nawet 100zl. Skonczylo sie sprawa w sadzie i minal rok zanim odzyskalem pieniadze. Obecnie telefony kupuje w dalszym ciagu online, lecz w poblizu miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...