Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Tysiące niekoniecznie, ale pewna swoboda to zaleta - w końcu to smartfon... A propos baterii - tzw. battery drain to przypadłość konkretnej wersji i chyba nawet nie wszystkich modeli, więc takie uogolnianie nie jest rzetelne.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HTC X ONE jest tak genialny że się z nim nie rozstaję :D

 

To jest kombajn a nie telefon ;) Sam mam HOX'a od ponad pół roku i nie zamienię go na nic innego ani złego słowa nie powiem na HTC ;) Poprzednio miałem Desire Z i też brak zastrzeżeń. Bawiłem się SGS 3 i stwierdzam, że to większy plastik niż lalka Barbie ;) Ale to są moje subiektywne odczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lajtowej eksploatacji moj rekord 2 dni i 14 h i jeszcze było energii na noc czuwania ...

Jak nie siedzisz na www i wi-fi pociągniesz 2 dni ...

 

Jak nie przeginasz to spokojnie dzień.

Np. moj piątek ... rano odcięty od ładowania ... 1h rozmów, 3h endomondo, jakieś 0,5 h www po sieci 2g/3g, jakaś 1h www po wi-fi ... I wieczorem widniało jeszcze ponad 30% zasobów energii.

 

TapaTalknięte z Andka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon, ja mam galaxy s3 i9300, a kolega w pracy ma galaxy s3 mini i8190 i porównywaliśmy te dwa telefony. Z tego co dało się zauważyć, to mini jest bardziej poręczny bo jest mniejszy. Spokojnie można go obsłużyć jedną ręką bez obawy że się wyślizgnie. Ja w swoim muszę uważać i gwoli ostrożności wolę go jedną ręką trzymać a drugą obsługiwać :) Kolejna sprawa to wydajność. Wielkiej różnicy nie widać, bo gry które uruchamialiśmy działały płynnie na obu telefonach. Tylko benchmark wypadł kilka tysięcy punktów na korzyść "większego brata". Jeśli chodzi o typowo rowerowe sprawy czyli GPS, oba telefony dawały sobie radę bardzo przyzwoicie, w takim samym tempie łapiąc fixa w ~10 sekund (bez a-gps) na wolnym powietrzu. Mimo mniejszej baterii, galaxy s3 mini jest bardziej energooszczędny bo po godzinie prób, testów, zabaw, mojemu uciekło 30%, a galaxy mini tylko 20% energii, co nie ukrywam bardzo mnie zdziwiło... Zdjęcia z obu telefonów wyglądają fantastycznie na ich wyświetlaczach, mniejsza rozdzielczość aparatu w mini nie robi wielkiej różnicy. Może w nocnych scenach będzie znaczny odskok w jakości, ale nie sprawdzaliśmy. Na komputerze zdjęcia robione tymi telefonami też wyglądają przyzwoicie. To chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na telefonie nie gram w żadne gry. Aparatu fotograficznego używam sporadycznie i raczej w przypadkach awaryjnych np. rozwalenie felgi na dziurze. Telefon ma się przy sobie zawsze, z aparatem już jest gorzej.

Ma mi służyć do dzwonienia, smsów, przeglądania internetu: forum rowerowego (moja nokia niestety sobie z tym słabo radzi), do aplikacji rowerowych typu endomondo. Chciałbym mieć również dobrą nawigację, chociaż wiem, że z tym to do Nokii. To są moje wymagania. Reszta to już raczej tylko nic nie wnoszące bajery, których może użyje, a może nawet nigdy się nie dowiem że mam coś takiego w telefonie. 4" to również absolutne maksimum. Jeszcze jest opcja z galaxy s advance, ale jest za kanciaty przez co zupełnie nieergonomiczny dla mnie. Widząc na Twój test, to raczej szans nie ma żebym ładował co dwa dni. Trudno..

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że nie osobiscie ale mam w bliskiej rodzinie ;)

ogólnie tel jest spoko,jest poreczny,dobrze reaguje na dotyk,chodzi plynnie szybko i nie zacina sie.jedyna wada jest to ze bateria trzyma bardzo krotko,po ok 1g po ladowaniu do 100% gdy tel lezal spadlo do 93%... :o.moze to wina mnogiej liczby aplikacji dzialajacych na tel ale jednak taki spadek to troche przesada...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, może jakaś apka działa w tle i wyświetla reklamy. Ściągnij CPU spy z google play i zobacz na zużycie procesora. Najwięcej % powinno być przy deep sleep. Jeśli masz więcej % przy innej pozycji, to możesz być niemal pewny że któraś aplikacja żre procesor i baterię. Dobrze jest tez od czasu do czasu przytrzymać przycisk home i wyczyścić listę z aplikacji. Mi jedno ładowanie spokojnie wystarcza na 2-3 pełne dni. Jak mam 20% to podłączam do prądu. Oczywiście mam aktywne oszczędzanie energii, ale bez oszczędzania procesora. Wtedy wytrzymałoby pewnie dłużej na jednym ładowaniu. Ja jednak przekładam wydajność ponad czas pracy na baterii.

 

Pixon, jeśli chodzi o czynności jakie będziesz wykonywał przy pomocy telefonu, to moim zdaniem galaxy mini da sobie świetnie radę. GPS ma dobry. Wyświetlacz jest na tyle duży że komfortowo przegląda się internet. Pracę baterii można wydłużyć wyłączając np. wibracje przy dotykaniu ekranu, te "inteligentne" funkcje typu smart stay, bezpośrednie połączenie, inteligentny obrót. Ja mam to wszystko włączone więc wydaje mi się że i tak nieźle trzyma bateria. Ewentualnie możesz dokupić sobie baterię z większą pojemnością, tylko telefon robi się na styl amerykański.. w sensie, że trochę przybywa mu w obwodzie :-) (do baterii dodają odpowiednio grubszą tylną klapkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Nokię 5230 na symbianie rzecz jasna.

Umowa skończyłą się już pare miesięcy temu, ale jakoś nie ciągnie mnie do zakupu czegoś ''lepszego".

Po 3 latach użytkowania nadal wszystko działa, chociaż zniosął sporo. Jedna z ostanich prawdziwych niezniszczalnych Nokii z krwi i kości :)

W telefonie najwazniejsze jest, żeby dzwonił i miał mp3 z dobrym dzwiękiem, jak na razie na mojego staruszka nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia Z i U, J to całkowicie 2 rożne bajki ... U,J przy Xperii Z to tak jak Level A2 przy A+

 

GPS ... W przypadku Xperia Z trzeba mówić o systemie geolokalizacji bo obsługuje GPS oraz Glonass ... to ma szanse mieć przewagę pod tym względem nad konkurencja tylko z jednym systemem.

Ale jeżeli wielkość i cena ci nie przeszkadza to mój faworyt tej konfrontacji :D mimo posiadania HTC One X chce mieć Z`ke ;)

 

 

Wybór między Xperia U oraz J to też niewesoła alternatywa bo:

 

- U jest na bardziej wydajnej platformie ale nie ma slotu na kartę pamięci i TYLKO 4GB dla użytkownika - NĘDZA która dyskwalifikuje ten telefon.

- J natomiast posiada złącze na zewnętrzną pamieć ale ma kiepską specyfikacje która plasuje ten telefon poniżej średniej rynkowej.

 

Dla mnie osobiście Samsung jest zbyt plastikowy mimo świetnych bebechów i osiągów serii Galaxy S wykonanie dla mnie to tragedia i odpada na starcie ...

LG ma lepiej wykonane telefony niż Samsung.

 

Nie wiem u jakiego operatora masz przedłużenie (ciekawe który ma Z`ke za 400 zeta w zjadliwym abonamencie) ... nie wiemy w jakich abonamentach się kręcisz ... trudno cokolwiek tu doradzić nie mając tych informacji.

 

Masz coś dostępnego z HTC ?

Mój One X świetnie łapie fix`a, trzyma zasięg stabilnie i co najważniejsze świetnie daje sobie rade ze zużyciem energii podczas trakingu GPS ( u mnie Endomondo) ...

Ostatnio ponad 3 h na rowerze na masie krytycznej zjadło coś między 15 a 18% baterii co u znajomego w Galaxy S+ połyka około 50%

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jestem jakimś wielkim fanem Smart fonów ale jak widzę ciężko już od tego uciec. Mam obecnie E51 i brakuje mi w niej tylko GPS-a :-)

XPerii Z nie mam w zasięgu jak teraz widzę. Fajnie to wszystko opisałeś.

To może wrzucę te modele które mam do wyboru i cenowo biorę pod uwagę (kolejność dowolna):

1. Nokia 500

2. HTC Desire C

3. Nokia Lumia 510

4. Sony XPeria U oraz J

5. Samsung I8190N Galaxy S III Mini - ale to cenowo ciut za wysoko trochę...ale...;-)

6. HTC A620E Windows Phone 8S

7. HTC Explorer

8. LG Swift L5

9. Nokia Lumia 610 NFC (co to znaczy NFC bo pojawia się tez przy innych modelach ?)

10. Samsung S 6500D Galaxy Mini 2 NFC

11. Nokia 500

12. Samsung Galaxy Ace 2

 

Uff - sorry za taki nawał ale zupełnie nie jestem w temacie komórek i tych smart też :-)

 

Jest coś godnego uwagi ?

Nie zależy mi na ilości aplikacji, bardziej cenię sobie czas działania, GPS i w ostatniej kolejności aparat foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC to moduł bezprzewodowej komunikacji działa zbliżeniowo podobnie jak zbliżeniowe płatności kartą w sklepie.

Aktualnie telefony mogą między sobą wymieniać za pośrednictwem NFC dane ... coraz więcej telefonów i w sumie operatorów też umożliwia za pośrednictwem NFC dokonywać płatności w sklepie zamiast kartą płatniczą (technicznie z tego co pamiętam z telefonem jest powiązany rachunek bankowy).

 

Teraz telefony ... jeżeli nie jesteś ukierunkowany na konkretny system operacyjny to ... z wszystkich tu zaproponowanych skierowałbym się w stronę HTC Windows Phone 8S ...

Podobnie jak Galaxy SIII Mini oraz Galaxy Ace 2 (inne telefony warte uwagi z listy kolejność nieprzypadkowa - mimo że nie lubię Samsunga) ma system GPS + Glonass ale ze wszystkich ma największą baterie 1700 mAh vs 1500 mAh co potencjalnie daje najdłuższy czas pracy ...

No i cały czas twierdzę że HTC pod względem wykonania ma więcej do zaoferowania niż Samsung.

Z Sonego nic godnego uwagi ... jakby było P to było by fajnie bo jest w sporej części aluminiowy i tak kiepsko bo ten telefon ma bardzo małą bateryjkę - jego największa wada

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo śmiga na każdej popularnej platformie systemowej więc nie ma problemu.

O innych sie nie wypowiadam bo nie używam ale im program popularniejszy tym większa szansa działania na wielu systemach.

Wystarczy wejść na www wybranej aplikacji do rejestracji osiągnięć sportowych aby mieć pweność.

 

Pozdrawiam

 

 

TapaTalknięte z Andka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście Samsung jest zbyt plastikowy mimo świetnych bebechów i osiągów serii Galaxy S wykonanie dla mnie to tragedia i odpada na starcie ...

LG ma lepiej wykonane telefony niż Samsung.

 

Nie mieszałbym wykonania z jakością materiałow.... Samsungi (przynajmniej te, z ktorymi mialem do czynienia) są wykonane bardzo dobrze i starannie, tylko z dupnych materiałow - ten tak powszechnie wspominany "plastik" sprawia, ze telefon jest cienki i lekki (jak na swoj rozmiar). Samsung ma tyle modeli, ze ciezko uogólniac, ale patrzac na te topowe jak SIII, czy Note 2 to w porównaniu z innymi markami istotny jest wyświetlacz - dostrzegam duża przewagę AMOLEDa nad LCD znanym chociazby z Xperii S. Wolę cieszyc się urządzeniem z porządnymi bebechami, świetnym wyświetlaczem z bardzo dobrymi kątami widzenia, niz zastanawiac sie jak bedzie wygladał tył obudowy (który mozna wymienic na nowy za kilkadziesiat zlotych) i ewentualnie ranty, po jakimś tam czasie...

 

Jeszcze jedno - od czasów uzywania pierwszej "galaktyki" cenię sobie to, ze zawsze pod ręką mam dość dobry (jak na urządzenie jakim jest smarfon) aparat foto oraz kamerę potrafiąca nagrywać w HD. Pod tym kątem Samsungi radzą sobie bardzo dobrze, także lepiej niz chociazby HOX:

Samsung I9300 Galaxy S III vs. HTC One X: Alien vs. Predator - GSMArena.com

 

Wiadomo, ze w wielu przypadkach smartfonowy aparat nie zastapi "prawdziwego", ale co mi po tym "prawdziwym" jak go czesto przy sobie nie mam? A juz na pewno nie zdarza mi sie zabierac aparatu wybierajac sie na rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wiele racji ...

Ale amoled to nie same plusy dla mnie osobiście te wyświetlacze mają tylko jeden plus ... czarna czerń a to i tak tylko w nocy.

Pentail to nieporozumienie, odwzorowanie kolorów w tym najważniejsze bieli nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Nie ważne jakiej marki jest telefon jak na pokładzie ma Amopleda to go nie chcę.

 

Aparat jak kto woli, ten w HOX mi starcza ale to nigdy dla mnie nie jest podstawowe kryterium wyboru sprzętu .

Jeżeli już o nim mowa to wole pod tym względem produkty Sony.

 

Specyfikacja ... Nie możesz topowym telefonom innych marek zarzucić kiepskiej specyfikacji. Wydajność obliczeniowa tych telefonów jest bardzo zbliżona różnica miedzy nimi nie raz to kilka % co dla większości jest pomijalne.

 

No i najważniejsze to sa moje preferencje :-). Nikomu nic na siłę nie narzucam.

 

TapaTalknięte z Andka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o galaxy xcover 2? Widziałem już jakieś filmiki i specyfikacje na phone arena i chyba się skusze na ten telefon. W zasadzie bebechy prawie w 100% jak w galaxy s3 mini a do tego ip67 i glonass

 

Tapatalk Xperia Mini Pro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...