Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

iPhone jest prosty w obsłudze, ale z tych względów co wymieniłem jest dużo trudniejszy w skonfigurowaniu od Androida.

Samsungi też mają swoje wady i owszem ostatnimi czasy też niemało kosztują bo wyrobili sobie markę jednych z najlepszych telefonów i podwyższają ceny (oczywiście nikogo ten fakt nie cieszy).

Samsungi nie są tak płynne jak iPhony, nawet nie są tak płynne jak Nexusy. iPhony są bardzo płynne to im przyznam i są bardzo dobrze wykonane. Faktycznie za 1000 zł to poleciłbym wszystkim, którzy potrzebują telefonu głównie do dzwonienia i SMS-owania, a rzadziej do skorzystania z internetu. Na pewno nikomu nie polecę go do słuchania muzyki ze względu na iTunes.

 

Sam Android jest lepszy od iOSa. Można go konfigurować na nieskończenie wiele sposobów. Przykłady bardzo pomocnych konfiguracji:

- jak odpalam Mapy, albo Endomodo to telefon automatycznie odpala mi GPSa, i Transmisję danych komórkowych, a po wyłączeniu aplikacji wyłącza te funkcje żeby nie tracić baterii

- jak jest wyłączony ekran i przytrzymam klawisz Volume Up to odpali mi latarkę

- jak podłączę słuchawki automatycznie włącza "Play", a jak je odłączę to muzyka przestaje grać

- jak jest wyłączony ekran i gra muzyka to przytrzymanie klawiszy głośności powoduje Skip albo Previous

 

Takich rzeczy można zrobić nieskończenie wiele na Androidzie. Co kto woli.

Można zrobić kopię całego systemu jak sprawdza się inne ROMy, a później przywrócić do stanu sprzed zrobieniem "Wipe".

Można robić kopie pojedynczych aplikacji z sejwami, np Angry Birds :P

Można skonfigurować aby automatycznie robił kopie wybranych aplikacji.

Mógłbym oczywiście długo jeszcze wymieniać.

 

iOS i Windows Phone niestety nie mają startu do Androida.

 

Co do tytułu to nie tylko Nokia ma Windows Phone. Samsungi, HTC i może jakieś inne też mają modele na Windows Phone.

Jeszcze mamy BaDa Os, Tizen, Symbian, MeeGo itp. itd. ...

Może nazwać ten temat Phone Wars, albo Wolne myśli kolarzy o telefonach czy coś.

Ale Cegły z Geriatrii to żeś fajnie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te ostatnie prócz Tizena to juz raczej na wymarciu, os10 blackberrego z domieszką androida tez szalu nie robi.

 

 

Ale najważniejsze jest nie to który najlepszy lecz który nam odpowiada do użytku.

Zwiedzając juz sporo systemów postawiłem wlasnie na wp chyba z lenistwa bo bb mnie nauczyło niedłubania w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najważniejsze jest nie to który najlepszy lecz który nam odpowiada do użytku.

 

Generalnie prawda.

 

Ja osobiście wychodzę z założenia, że telefony z WP czy iOS są za drogie w stosunku do możliwości. Androida z powodzeniem można stosować również bez grzebania w systemie. To już nie czasy Androida 2.3 gdzie telefony były zamułowate i dzięki temu ludzie nie potrzebujący ekstra funkcji je omijali. Od Androida 4.1.2 jest o niebo lepiej. Prosty wygodny w obsłudze. Wygodnie korzysta się z maila (najlepiej Gmaila, ale mnóstwo dobrych programów do obsługi poczty pozwala na wygodne korzystanie z innych skrzynek), wygodnie i szybko robi się fotki, przegląda youtuba, internet itp. itd. i to wszystko bez grama grzebania w ustawieniach.

 

341714.jpg?itok=i68drAAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone jest prosty w obsłudze, ale z tych względów co wymieniłem jest dużo trudniejszy w skonfigurowaniu od Androida.

Samsungi też mają swoje wady i owszem ostatnimi czasy też niemało kosztują bo wyrobili sobie markę jednych z najlepszych telefonów i podwyższają ceny (oczywiście nikogo ten fakt nie cieszy).

Samsungi nie są tak płynne jak iPhony, nawet nie są tak płynne jak Nexusy. iPhony są bardzo płynne to im przyznam i są bardzo dobrze wykonane. Faktycznie za 1000 zł to poleciłbym wszystkim, którzy potrzebują telefonu głównie do dzwonienia i SMS-owania, a rzadziej do skorzystania z internetu. Na pewno nikomu nie polecę go do słuchania muzyki ze względu na iTunes.

 

Sam Android jest lepszy od iOSa. Można go konfigurować na nieskończenie wiele sposobów. Przykłady bardzo pomocnych konfiguracji:

- jak odpalam Mapy, albo Endomodo to telefon automatycznie odpala mi GPSa, i Transmisję danych komórkowych, a po wyłączeniu aplikacji wyłącza te funkcje żeby nie tracić baterii

- jak jest wyłączony ekran i przytrzymam klawisz Volume Up to odpali mi latarkę

- jak podłączę słuchawki automatycznie włącza "Play", a jak je odłączę to muzyka przestaje grać

- jak jest wyłączony ekran i gra muzyka to przytrzymanie klawiszy głośności powoduje Skip albo Previous

 

Takich rzeczy można zrobić nieskończenie wiele na Androidzie. Co kto woli.

Można zrobić kopię całego systemu jak sprawdza się inne ROMy, a później przywrócić do stanu sprzed zrobieniem "Wipe".

Można robić kopie pojedynczych aplikacji z sejwami, np Angry Birds :P

Można skonfigurować aby automatycznie robił kopie wybranych aplikacji.

Mógłbym oczywiście długo jeszcze wymieniać.

 

iOS i Windows Phone niestety nie mają startu do Androida.

 

Co do tytułu to nie tylko Nokia ma Windows Phone. Samsungi, HTC i może jakieś inne też mają modele na Windows Phone.

Jeszcze mamy BaDa Os, Tizen, Symbian, MeeGo itp. itd. ...

Może nazwać ten temat Phone Wars, albo Wolne myśli kolarzy o telefonach czy coś.

Ale Cegły z Geriatrii to żeś fajnie wymyślił.

 

Generalnie wszystko co wymieniles w iOS tez to wszystko jest do ogarniecia, oczywiscie po jailbrakeu, polowe z tych podstawowych rzeczy masz w standardzie dzieki usludze iCloud. Co do iTunes to kwestia przyzwyczajenia, ogolnie nie jest to zle rozwiazanie, wszystko jest na swoim miejscu i poukladane w przypisanych odpowiednio folderach, dzieki temu instalki, pliki i foldery nie sa porozrzucane po calym systemie (optymalizacja). Moznaby tak dlugo dyskutowac i do niczego to nie prowadzi.... Co do Androida to krotko reasumujac juz nie jest taki otwarty, przyklad najnowszej odslony tego systemu (brak flasha i innych ), kazdy z producentow powoli dazy do tego, zeby uzytkownik nie grzebal w jego zabawkach, bo to tylko utrudnia sprawy rozwiazywania gwarancji. A co po uplynieciu czasu gwarancji.... najlepszy klient to taki, ktory kupi kolejna nowa zabawke ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze iPhona z jailbrake'iem więc tu się zdaję na opinię innych na ile można go modyfikować i konfigurować. WP w ogóle nie wiem, jak się go interopuje/rootuje/jailbrakeuje i co można z tym zdziałać. Android jest otwarty i można z nim zrobić dosłownie wszystko, kod jest ogólnodostępny dla każdego. Brak flasha nie ma nic wspólnego z otwartością, po prostu adobe nie robi już oficjalnego flasha dla androida, ale można go oczywiście zainstalować dzięki developerom z forum xda. iOS w ogóle nie miał flasha. Osobiście jestem bardzo zrażony do iTunes. Nie można sobie wrzucić jednej mp3 od kumpla tylko trzeba zsynchronizować swoją listę ze swojego kompa, nie można kumplowi przesłać piosenki z telefonu, w ogóle nie można odzyskać żadnych piosenek z telefonu. Może komuś to nie przeszkadza, ale obiektywnie jest to wada.

 

 

Bardzo dobry link podałeś, wcześniej o tym czytałem, ale z głowy mi wypadło.

 

 

W WP8 też można modowac po zrobieniu interopa.
A Android nawet 4.4 nie jest tak sprawny jak WP czy IOS.

Wysłano z HTC 8S pod kontrolą Windows Phone 8.1

 

Co to znaczy nie jest tak sprawny?

Nie jest tak płynny, to fakt, ale jakiejś dużej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój, bo i tak do niczego to nie prowadzi, dla porównania mam MotoG oraz mumie 925 stabilność i na jednym i na drugim podobna.

Szczerze to nie wiem jakim cudem można zrobić porównanie stabilności dla trzech różnych architektur nie mając wspólnej bazy odniesienia.

 

Natomiast artykuły z Antyweeba radzę traktować z przymrużeniem oka, bo ostatnio piszą o wszystkim i o niczym podobnie jak Fakt ;)

 

Sent from my BlackBerry 9860 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G to bardzo udany telefon. Można wiedzieć gdzie i za ile kupiłeś?

Antyweba nie znam, ale ta konkretna informacja była wszędzie w sieci, na portalach poświęconych telefonom i nawet na ogólnych portalach jak interia.pl.

 

No w sumie i tak już powoli kończymy, ja przytoczyłem już wszystkie argumenty dlaczego moim zdaniem lepiej wybrać Androida.

 

tranzystor82 - mając do porównania Moto G i Lumie co preferujesz, co jest bardziej warte wydania pieniędzy?

 

Kiedyś wiem, że w Lumiach nie dało się ustawić mp3 jako dzwonka :w00t: , a teraz nie wiem czy w końcu jest to możliwe  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mott g kupiłem w irlandii na nasze to jakieś 560zl ale to już ponad półtora miesiąca temu, natomiast co lepsze ciężko powiedzieć bo przyzwyczailem się do lumi i do motorolki. Ale konfigurację mam taka lumia jako główny, motorola z numerem służbowym, blackberry na rower i do biegania ;)

 

Sent from my BlackBerry 9860 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackberry sa tez ok ale raczej to sprzęt do firmowych zastosowań typu skrzynka exchange oraz reguły administracyjne na użytkownik wynikające z polityki it policy.

Dla szarego usera to sprzęt bardzo ograniczony choć da się z niego tez fajnie korzystać po odpowiednich ustawieniach.

 

Sent from my BlackBerry 9860 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
stoję przed wyborem nowego telefon w abonamencie i nie wiem co wybrać 
w moim zasięgu są:
 

-lumia 925

 

-nexus5

 

-htc one m7

 

-lumia 1320

 

to czego potrzebuje to

-nie zacinania się

-niezłego aparatu, ten który mam w s2 mnie zadowala

wytrzymywania cały dzień na baterii, dopoóki nie dokupiłem powerpack'a do s2 to wracjać ze szkoły koło 15 -16 miałem czasami 15 % a czasmi 30 % co maksymalnie starczało do 18-19 
-nie jest to priorytet aczkolwiek korzystam z locus'a i przydałaby mi się ta apka 
-wyświetlacz chciałbym większy aczkolwiek nie przesadnie duży ponieważ nie chce chodzić z telewizorem przy uchu 

to chyba tyle jeśli ktoś mógłby coś doradzić to będę bardzo wdzięczny ponieważ mam mętlik w głowie a nie chce też wydawać abonamencie na telefon 1000 czy więcej złotych bo po dwóch latach taki telefon jest wart 300, takie skutki wrpowadzania nowego modelu co 4 miesiące 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony HTC bo mam i jak dla mnie jest genialny ale ...

Nexus 5 to też kawał solidnego sprzętu ... sprzęt który w perspektywie będzie miał pod androidem najdłuższe wsparcie ze wszystkich produkowanych słuchawek z tym systemem.

Jedyne co w moim przekonaniu przemawia na "-" Nexusa to ilość wbudowanej pamięci przy braku slotu na kartę SD.

16 GB wbudowanej pamięci to dla mnie ślizganie się na granicy i trzymanie rzeczy tylko potrzebnych ...

Jak chcesz telefon "fotograficzny" mam obawy czy Htc One w 100% spełni twoje wymagania pod tym względem. 

Zdjęcia w dobrym oświetleniu jak dla mnie są w zadowalającej jakości ale po zmroku nie ma miodu.

 

O Lumiach się nie wypowiadam  bo kafelki mnie drażnią, nie lubię, nie chcę ...

Jedyny kontakt jaki mam z tym systemem to w sytuacji jak znajomy stara się coś zrobić co w Androidzie jest oczywistą oczywistością a tam tego się nie da lub jest w jakiś sposób utrudnione.

Ktoś chyba tu kiedyś napisał że Microsoft "słucha" użytkowników i dokłada do systemu przy aktualizacji to czego oni chcą ... tylko ja pytam dlaczego nie daje oczywistych funkcji zanim użytkownicy się o nią upomną ( np rozdzielenie głośności dzwonków, powiadomień, alarmów i mediów ).

 

Reasumując 

 

Htc One gdzieś na równi z Nexusem 5 (miałbym ciężki orzech do zgryzienia, który wybrać).

 

Lumia 1320 nie bo nie chcesz paletki a to ma aż 6 cali wyświetlacz ... 920 jak chcesz Windowsa z kafelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj LG G2, albo Motorolę Moto X zdecydowanie bym je wolał od tych co wymieniłeś. 

HTC One M7 > Nexus 5 (M7 ma słaby aparat {nie oszukujmy się}, ale bateria i podzespoły wygrywają z Nexusem5)

Gdyby nie ta bateria to Nexus 5 byłby jedynym rozsądnym wyborem ze względu na aktualizacje ROMu natychmiastowe i najdłuższe wsparcie.

Jeszcze jest Samsung Galaxy S4 Google play Edition, HTC One M7  Google play Edition, ale prawdopodobnie za drogie są (nie sprawdzałem cen).

 

Ja od siebie polecę Galaxy S4. Mi Samsungi najbardziej odpowiadają bo nie trzeba przy ich wyborze iść na żadne kompromisy mają wszystko i to z górnej półki, a KitKat na moim Note 2 wymiata, jest po prostu rewelacyjny, więc S4 jeszcze lepiej powinien działać na KitKacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni moja ukochana cieszy się nowym smartfonem iNew V3 BLACK.
 
inew_v3_black.jpg
 
 
inew_v3_5.0_inch_1.jpg
 
 
 
Elegancki i smukły projekt,  5" IPS Retina 1280 * 720 pixels HD, GorillaGlass II, mocne podzespoły, świetny aparat (13MPx f/2.0 ponoć SONY),
obsługuje dwie karty SIM, czterordzeniowy procek, 1GB RAM, 16GB wewnętrznej pamięci, slot na karty SD, NFC...
 
Prawie jak Nexus wink.gif czyli czysty Android 4.2.2 bez żadnych śmieci śmiga jak szalony.
Prace nad KitKatem dla tego urządzenia w toku.
 
 
No i to wszystko za jedyne $200 z przesyłką.
 
 
W rzeczywistości prezentuje się o wiele, wiele lepiej niż na fotkach,
również jakość wykonania lepsza niż się spodziewałem.
 
Niby duży wyświetlacz, ale sam smartfon niewiele większy od mojego HTC One M7.
Bardzo dobrze leży w dłoni i bardzo wygodnie się go obsługuje.
 
W skrócie - mocna ślicznotka gwizdze.gif
 
 

...HTC One M7 > Nexus 5 (M7 ma słaby aparat {nie oszukujmy się...

 

I ta opinia bazuje na...??? Zapewne sugerujesz się tym, że ma jedynie 4MPx.

 

Jak już pisałem wcześniej...

 

...Następna sprawa - "megapixele".

Wolę 4Mpx i możliwość robienia fotek w trudnych warunkach oświetleniowych,

aniżeli "pierdylion" Mpx i bezużyteczny aparat w takichże warunkach.

 

Inna sprawa, że (o ile się nie mylę) to jest 3x4Mpx.

 

A fotki i tak wychodzą zaj...efajne. 

 

Czasami znajomi myślą, że to "luszczanką" robione, bo znają moje hobby i mój sprzęt.

Kiedy im mówię, że to smatfonem pstryknięte, to... szczena.gif

 

No i prawda jest taka, że w słabych warunkach oświetleniowych tam gdzie S4 wysiada, M7 nadal daje radę, więc...

 

Ale jeśli ktoś mocno stawia na aspekt fotograficzny, to powinien się IMHO zainteresować serią Samsung Galaxy Zoom,

a nie podniecać się "pierdylionem" pixeli w zwykłych smartfonach, bo dobrej optyki nie zastąpi "napakowana" pixelami matryca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia bazuje na licznych recenzjach telefonów również takich skupiających się na aparatach w telefonach. Wszędzie piszą, że aparat w HTC One jest gorszy od aparatów innych flagowych smatrfonów, jedynie w kiepskim oświetleniu sprawuje się trochę lepiej.

 

Co do Galaxy Zooma to zgadzam się z Tobą, że jest to najlepszy wybór jak komuś bardzo zależy na jakości aparatu w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...