Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chce smartfona z mocarną baterią, to polecam LG G2

Aktualnie 61 godzin na baterii, pozostało 51%. Wyświetlacz prawie 2 godz na 70% jasności, rozmowy prawie godzina, synchro, dane + WiFi, zasięg 3g. Tak wyszło, że akurat teraz używam telefonu praktycznie tylko do dzwonienia, smsów i facebooka, nie katuję go jak na smartfona przystało co owocuje fajnym czasem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poczytalem i poogladalem troche testow tego telefomu Pentagram Monster X5. Testywy wypadly bardzo dobrze, minusem jest tylko spory ciezar oraz slaba jakosc nagrywania wideo oraz ciche dzwieki

Waga duża bo bateria 6000 mAh musi ważyć swoje :-) Nagrań kamerka nie testowałem. Dźwięk cichy to fakt ale i jakość dźwięku jest o wiele słabsza niż w moim poprzednim telu (Huawei honor). Trzeba pobawić się eqalizerem, coś się pewnie zdziała. Ogółem nie wymagajmy za dużo od telefonu biorąc pod uwagę jego cenę. Jak dla mnie super sprawa z czasem baterii przy jego stosunkowo niskiej cenie. I to było głównym priorytetem przy wyborze smartfona.

 

Tapnięte Talkiem :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ogladnac ten telefonik w Sklepie bodajze Media-Ekspert. Co do wagi nic bardziej mylnego, telefon jest lekki, w kazdym razie duzo lzejszy niz moj iphone 4s. Co do specyfikacji to jest calkiem dobrze, 2- rdzeniowy procek, niezla grafika, dobry wyswielacz. To, ze kosztuje polowe to nie oznacza ze jestkiepski. Taki producent odkupuje podzespoly, nie reklamuje sie wiec koszta sa znacznie mniiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie ;-) Jak wspomnialem w poprzednim moim poscie, mialem okazje pomacac Monstera X5 w Media-Expert, z malym ogniwem jest conajmniej o polowe lzejszy. Mialem wrazenie, ze to piorko w porownaniu do ip 4s, wiec zakladam, ze z bateria 6tys. mAh bedzie wazyl porownywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak mialbym kupowac cos z Samsunga to obecnie S4 lub poczekalbym na S5, z ip 4s jestem zadowolony, to jest naprawde porzadny telefonik. Mysle poprostu nad poobcoeaniem troche z Androidem, a mimo wszystko zalezy mi na dobrej baterii i wiekszym wyswietlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj cos z Huawei, masz androida i jak na smartfona mają dużą kulturę pracy na baterii. Typowy chińczyk ale jakość wykonania solidna. Biorąc pod uwagę parametry w stosunku do konkurencji jest z reguły ciut droższy ale telefonu nie kupuje się na rok wiec warto dołożyć te kilka groszy. Na minus, mało tych telefonów u nas w sklepach typu RTV AGD czy Saturn. Są miłośnicy tej marki udostępniający zmodyfikowane oprogramowanie ale wiadomo ze nie będzie ich tylu co szajsunga (żadna aluzja do producenta).

 

Tapnięte Talkiem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie uwazam, ze Aplle to jak religia, swiadomie dokonuje wyborow, nie tylko w dziedzinie telefoni komorkowej, a zwiazany wczesniej bylem z roznymi produktami. 5calowy telefon nawet przy uchu nawet doroslej osoby wyglada smiesznie, widocznie ktos musi sobie cos zrekompensowac, podobnie jak w przypadku duzych samochodow ;-) "

 

Po czym po jakims miesiacu piszesz:

 

"Raczej jak mialbym kupowac cos z Samsunga to obecnie S4 lub poczekalbym na S5, z ip 4s jestem zadowolony, to jest naprawde porzadny telefonik. Mysle poprostu nad poobcoeaniem troche z Androidem, a mimo wszystko zalezy mi na dobrej baterii i wiekszym wyswietlaczu."

 

 

Czyzby jednak zmienily Ci sie preferencje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ;-)Dobre. Poprostu czas na zmiany, w celu lepszegopoznsnia alternatywy do iOS. Jednak okazuje sie, ze tak kolorowo nie jest. Zeby kupic cos porownywalnego jakosciowo trzeba liczyc sie z kosztem 1,5-2 tys. zl, zas patrzac na nizsza polke cenowa to zazwyczaj brak wsparcia, gorsza jakosc wykonania itd. Druga sprawa, ze zyjemy w tym chorym kraju, gdzie atomatycznie wszystko musi byc drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko głupiec nie zmienia zdania, więc nie wiem czemu się tak czarusblitz uczepiliście :)

czarus, mi chodziło tylko i wyłącznie o to, że biorąc coś nie do konca sprawdzonego, możesz się zrazić do androida, mając doświadczenie z telefonem 5x droższym od pentagrama. Jeśli jesteś gotów zaryzykować, to bierz pentagrama. Ja ze swojej strony, mógłbym polecić Ci SIVmini - działa naprawdę świetnie, ale bateria to standard i koszt to 1,2kpln.

 

Co do modowania, to jeśli producent wypuszcza fajny telefon, to społeczność to wychwytuje i inwestuje swój czas w mody do niego. Przykład - motorolka defy - obecnie mam z wgranym kitkatem, oczywiście nie jest tak szybka, nie ma tak pięknego wyświetlacza, ale mogę korzystać z dobrodziejstw najnowszego softu, chyba sama motorola nie wiedziała jak dobry telefon stworzyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

He he ;-)Dobre. Poprostu czas na zmiany

Uśmiejesz się, planuję sgs4 zmienić na iphone jeśli tylko wydadzą coś w okolicy 5cali :D

Dokładnie z tego samego powodu :) znudził mi się, mimo że ogólnie jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 3 miesiące temu kupiłem Lenovo P780
Dual Sim
Bateria
Android
Na tym mi zależało. Telefon świetny, ładuję go raz na 5/7 dni. wifi, transmisja danych (naprzemiennie) gps, mnóstwo aplikacji w tle. 9/10 (9, bo słuchawki grają ciszej niż bym chciał)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xperie T (rewelacyjny telefon do codziennego użytku) oraz sgs xcover2 S7710 idealny na ciężkie warunki. A tak przy okazji chciałem zapytać czy ma ktoś jakieś propozycję na uchwyt rowerowy do tego sgs. Coś, żeby mocno trzymało telefon i najlepiej pod uchwyt HR bo już taki mam przy kierownicy. Te które widzę na allegro to głównie jakieś uniwersalne, a te z reguły kiepsko trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Napisz jeszcze ile przez ten czas był włączony wyświetlacz, czy sieć 2G, czy 3G, synchro włączone/wyłączone, dane komórkowe włączone/wyłączone. Pisząc ogólnikowo raczej nic nie wnosisz. Mój telefon jest w stanie wytrzymać od dwóch dni do tygodnia czasu w zależności jak jest ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...