Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] Pojemnośc całego napędu 36T Czy brać średni wózek GS?


Nickson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Pojemność napędu w moim planowanym składaku wyniesie 36T z tego co widzę przerzutki GS obsługują do 33T

Czy według was warto w takim przypadku zastosować GS ? Jakie problemy moga mnie napotkać (czym będą się objawiać) w takim układzie i na jakich przełożeniach?

Gdybym sie zdecydował na GS to co brać DEORE GS czy SLX GS? Jak wiemy różnica w cenie niewielka ale często klasa wyżej nie znaczy klasa lepiej. Która z tych przerzutek bedzie miala precyzyjniejszą prace z mniejszymi luzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GS spokojnie można jeździć na 11-34, ale problem pojawia sie już przy 3x2 na innych nie ma problemów.

O jakim problemie piszesz?:) pojawia sie i kiedy znika? :problem odnosisz do 11-34 ?

Moja konfiguracja bardziej szosowa jak pisałem pojemnosć 36T tył 11-25 przód 22-44

 

 

Oczywiście mozna lekko dłuższy łańcuch zastosować i po to jest sgs.

Tego juz zupełnie nie rozumiem ;) Może dlatego że mamy noc ;) Można dłuższy łańcuch zastosować w GS i po to jest SGS? nie no... dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No proste, masz blat na korbie i wózek GS czyli krótszy łańcuch, i wszystko jest ok dopóki nie miniesz zebatki 28t. przy 30t problem nazywam już prawie maxymalne napięcie wózka i łańcucha, tak ze nie da sie zmienic już biegu, jedyne na korbie redukcja pomaga.

 

O to chodzi ze przy tak rozpiętej kasecie Można jeździć spokojnie na GS ale 3x1 i 3x2 raczej nie będą dostępne. Natomiast jeżeli masz konfiguracje szosową możesz nawet wziąć wózek krótki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. Czyli w mojej planowanej konfiguracji tylko problematyczne może być 3x1 3x2 ale kto wali taki przekos zwłaszcza że już rozprawialiśmy o lini łańcucha która u mnie będzie 50mm dla korby :)

Ile orientacyjnie ogniw będę musiał przyciąć? łańcuch będzie HG53 114ogniw

Rozumiem że z przerzutek DEORE, SLX wybrać SLX ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RapidShare â" Secure Data Logistics tu jest odp. ja ilość ogniw a ja bym wizą deore jeżeli chodzi o przerzutkę.

 

Wielkie dzięki wyszło mi 107.4 i wg zaleceń zaokrąglać do góry i dodać 1 więc wychodzi 109 ogniw czyli do uwalenia 5 ogniw. Czy długość wózka i wielkośc trybów w przerzutce nie mają delikatnego wpływu na długość zastosowanego łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jak najbardziej, nie mozna zastosować takiego samego łańcucha dla krótkiego wózka i długiego bo albo w krótkim na niektórych biegach będzie wisiał albo w długim bo w pewnym momencie może zabraknać.

ok a więc jak to sie ma do mojego przypadku i tego przelicznika :) Domniemam że przelicznik został skalkulowany dla wózka SGS Więc wynik dla GS o ile pomniejszyć o jedno czy dwa ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to wszystko jest ze sobą związane zazwyczaj SGS do szosowej kasety nie jest zakładany i odwrotnie choć czasami sie zdarzają takie wariacje :P lancuch dobierasz do korby i kasety nie do przerzutki ;)

a co to ma za znaczenie szosowa czy nie w przeliczniku trzeba podać ilość trybów... Teraz to już sam sobie przeczysz wcześniej pisałeś żę przerzutka ma wpływ teraz już nie.

Przełożenie 22 przód 25 tył chyba nie należy do zbytnio szosowych... Na Warszawe i okolice chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste, masz blat na korbie i wózek GS czyli krótszy łańcuch, i wszystko jest ok dopóki nie miniesz zebatki 28t. przy 30t problem nazywam już prawie maxymalne napięcie wózka i łańcucha, tak ze nie da sie zmienic już biegu, jedyne na korbie redukcja pomaga.

to znaczy że masz za krótki łańcuch,

łańcuch dobierz tak, żeby mógł być na największym trybie z przodu i z tyłu i jednocześnie był najbardziej jak można napięty (ale bez zrywania przerzutki itp :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutkę dobiera sie do pojemności napędu tak jest nie inaczej, u ciebie 36t u mnie 43t pojemność napędu. Przerzutka GS jak już stwierdziłeś ma 33t wie wg tabelek i liczb u mnie powinno wylecieć w kosmos :D ale dziąła i to zacnie poza wspomnianym 3x1 i 3x2 ale jak bym dał dłuższy lancuch to też by działało. Łańcuch dobiera się lub liczy dla napędu. Natomiast przerzutka może nie ogarnąć całości tak jak u mnie bo jest jak to mówią za mało pojemna.

 

odnośnie wpływu przerzutki i jej kółeczek ( tak to zrozumiałem) to im większe kółeczka tym praktycznie dłuższy musi być łańcuch by zachować prawidłowe parametry.

 

Przerzutka ma taki wpływ ze determinuje długość łańcucha. w przerzutce z krótkim wózkiem i kasetą mtb porostu jej zabraknie łańcucha i tyle. Ja sie tymi liczbami i tabelkami nigdy nie sugerowałem bo one mają wpływ tylko w skrajnych przypadkach a takich sie raczej nie stosuje.

 

Fakt, jadąc maraton człowiek może sie nie zastanawiać ze jedzie już na 3x3 i zacznie redukować i wtedy wypada mieść odpowiednio dobrany wózek. Ale poza takimi przypadkami nie widze problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...