Skocz do zawartości

[Plecak] Deuter Race Exp Air - subiektywna opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

 

Największe zmiany jakie zauważyłem to:

1. Brak dodatkowej kieszonki w komorze głównej.

2. Zmieniony stelaż nośny - teraz zamiast dwóch pionowych metalowych listew, w środku zaszyta jest pewnego rodzaju płytka, która lepiej trzyma łukowaty kształt oraz dodatkowo nie pozwala na wypychanie naszego bagażu w kierunku pleców (wcześniej plecak wybrzuszał się właśnie między listewkami i mógł dotykać siatki). Od zewnątrz dodano również dwa metalowe pręty, również w celu lepszego trzymania kształtu. Przynajmniej tak mi się wydaje.

3. Płytsze boczne kieszonki siatkowe. Wydają się być równie głębokie co w poprzednim modelu, ale nie mają płaskiego dna, więc nie mogę upchnąć bidonu aż do samego końca.

4. Zmieniona tylna kieszeń zewnętrzna. Teraz w środku znajduje się nie jedna, a dwie kieszonki dodatkowe.

 

 

Zdjęcia: po lewej zawsze będzie "stary model", po prawej nowy. Ewentualnie na górze stary, pod spodem nowy :

 

Od przodu

th_1a_zps526b9c42.jpg

 

 

Z bidonem Elite dla porównania wielkości

th_1b_zpsedd33e7c.jpg

 

 

Kieszonka boczna jest nieco płytsza:

th_1c_zpsde3b9b78.jpg

 

 

Bok - plecak jest bardziej wygięty w łuk

th_3_zps1955ff30.jpg

 

 

Bok

th_4_zpse792e0ce.jpg

 

 

Tył

th_2_zps509250d7.jpg

 

 

Dodatkowe litry

th_5_zpsc85a1fad.jpg

 

 

 

Dolne skrzydełka na biodra są teraz częściowo zrobione z siatki, a grubsza gąbka bardziej odsuwa plecak od pleców

th_6_zps9369772a.jpg

 

 

Dolna listwa już nie wystaje, jest zaszyta

th_7_zps51e66860.jpg

 

 

Sitaka, widać pod nią dwa pręty, które pomagają utrzymać kształt plecaka.

th_8_zps7b7ac3fb.jpg

 

 

Pokrowiec przeciwdeszczowy.

th_9_zps85d4b26a.jpg

 

 

Zamiast jednej zasuwanej kieszeni, jest teraz jedna zasuwana, oraz jedna siatkowa na gumkę, dzielona na dwie części

th_10_zpsd3efab17.jpg

 

 

Siatka na kask. "Wychodzi z dołu" kieszonki, a nie z góry.

th_11_zpsc3513a91.jpg

 

 

Brak kieszonki w komorze głównej.

th_12_zps4aec87e2.jpg

 

 

Ten sam bagaż w środku. W nowym modelu materiał nie jest wypychany w kierunku pleców.

th_13_zpsa142db20.jpg

 

 

Pręty.

th_14_zps644aebc8.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać Was, czy macie może doświadczenia w przewożeniu laptopa w tym plecaku. Planuję zakup wersji race exp air, jednak zacząłem po prześledzeniu zdjęć się zastanawiać, czy stelaż wygięty w stronę plecaka nie będzie pod wpływem laptopa uginał się w stronę przeciwną. Chciałbym wykorzystać plecak z systemem air, nie wiem tylko czy po dłuższym (codziennym stosowaniu) nie utraci właściwości wentylacyjnych i "dognie się" do pleców.

Czy mam się czego obawiać, czy nie powinno to być problemem?Dodam, że laptop ma wymiary 33.5cm x 22.3cm x 3.01cm i waży 1,6kg. W sumie to nie miałem okazji zmierzyć czy wejdzie on w kieszeń, czy mógłbym poprosić o sprawdzenie czy na szerokość laptop by się zmieścił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja laptopa nie woziłem, ale w starszej wersji jw. czerwonej przewoziłem masę różnych gratów.

Począwszy od ubrań, zakupów, butelek, puszek, wiertarki itp.

 

Gdy był zapakowany po suwak z tego co pamiętam to:

Dwie butelki 1,5L, Wino, 4 piwka i jakieś inne zakupy wrzucone luzem.

Był wypchany i powiększony do 15L (naprawdę ciężki) nawet przy takim obciążeniu nigdy mi nie stykał się z plecami, nie ma takiej opcji. 

Obawiałem się o szelki, czy się nie wyrwą, ale nic takiego nigdy się nie stało.

Użytkuje go od ponad dwóch lat i zero problemów, nic nie stracił ze swoich właściwości oraz nie zeszmacił się.

Nawet uratował mi kiedyś skórę na plecach po glebie na asfalcie.

Noga zdarta do mięsa, ręka też, a plecak lekko przytarty i zakurzony :)

 

Nie wiem jakie wymiary są w nowej wersji, ale w starej to:

Wysokość pośrodku kieszeni na bukłak 30 cm. szerokość przy gumce na górze 21,5 cm. później jest już szerzej 23,5 cm. Bidon powerrade 0,7L lub butelka literowej coli mieści sie bez problemu.

 

Dodam, że taki bukłak mieści sie, ale oczywiście wystaje z kieszeni ;)

 

 

post-149571-0-11204000-1385126864_thumb.jpg

Edytowane przez mariusz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz231, dziękuję za wyjasnienia, bardziej obszerne niż można było się spodziewać :)

 

W sumie to przekonałeś mnie, mam tylko jedną wątpliwość, piszesz że szerokość przy gumce na górze 21,5cm, widziałem wersję race (nie air) i tam przy gumce materiał był przyszyty na harmonijkę, że można było go rozszerzyć. Na zdjęciu 

http://s1350.photobucket.com/user/Szklankakoli/media/12_zps4aec87e2.jpg.html też tak to wygląda, dam radę wcisnąć tam laptopa, czy jednak nie byłoby to możliwe?

Szukałem w necie i ludzie piszą, że macbook pro (o wymiarach identycznych do moich) dało się tam wsadzić.

Jeśli tak by było, to pozostaje znaleźć ciekawą promocję.

BTW, za 250pln jest dostępny (ale w kolorze zielono-szarym) tu:

http://www.explore.pl/plecak-rowerowy/deuter-race-exp-air-nowosc-2013,1444s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zdjęcia wyjaśnią wiele i rozwieją wątpliwości ;)
Ja swojego macbooka nie woziłem w plecaku, ale dziś sprawdziłem i prezentuje się tak, wepchany do końca.
 
Grubość macbooka pro 13 to 2 cm.
 
21,5 cm. to szerokość na wysokości gumki zaznaczona na zdjęciu.

 

Przez szyny w plecaku robi się mało miejsca, ale jak widać nic się nie zdeformowało.

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/15123308.html

Edytowane przez mariusz231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

HURRA!

Wczoraj wieczorem udało mi się wyrwać jeden z dwóch ostatnich Deuter Cross Air 20 EXP (fire-silver). Race Exp Air byłby super, ale jest mało pakowny (ubranie na zmianę+pantofle nie wejdą), więc ten model zastąpi mi mojego wysłużonego 25 litrowego pociciela pleców: Wisport Pear.

 

Wielkie podziękowania dla adhed za link.

 

Dziś o 6:00 rano nie było na Hudysport już ani jednego plecaka z serii AIR.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła i moja paczuszka, bo opłaciłem ją z małym opóźnieniem dlatego dopiero co wysłali :-) Nie ma co, promocja była atrakcyjna, ja wziąłem mniejszą wersję czyli Deuter Race bez tego stelaża i na pewno ten plecak też się przyda właśnie na wyścigi, bo lubię mieć wszystko przy sobie i w nim jakoś tak stabilniej niż w kieszonkach, a z kolei Exp Race jest ciut za duży :P

 

swoją drogą to muszę wyczyścić stary plecak, bo już długo leży strasznie zasyfiony, żeby tylko nic nie zgniło :D

 

---------------------

 

Po sezonie używania plecaka z tego tematu czyli Deuter Race Exp Air mogę śmiało powiedzieć, że WARTO go kupić, nawet za tę normalną wyższą cenę, bo naprawdę komfort użytkowania jest bardzo duży, plecy się nie pocą, a na pewno nie od niego! :) Dobrze wykonany, fajne dodatki, kieszonki itd. - bardzo jestem z niego zadowolony.

 

Nie mniej jednak wiadomo - przy konkretnej glebie i on ucierpi, ja rozwaliłem to zapięcie z klipsem na klatce, bo tak na nie upadłem, ale to można zawsze wymienić. 

 

Bez tego plecaka praktycznie nie ruszałem się na wycieczki, wszystko co trzeba w nim mieściłem, a jak trzeba było to i trochę zakupów przy powrocie do domu się mieściło. Dobry sprzęt i dobra firma.

Edytowane przez adhed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też użytkuję Deuter Race Exp Air i jestem bardzo zadowolony.

Dosyć szybko się pocę, szczególnie plecy podczas użytkowania zwykłego plecaka rowerowego, ten plecak wyeliminował praktycznie do zera problem spoconych pleców :)

Kieszonki też się przydają na smartfona, powerbank  i inne drobiazgi, bardzo fajnie i przemyślanie jest skonstruowany. Nakładka przeciwdeszczowa także spełnia swoje zadanie w 100%.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim a szczególnie tym, którzy mają problem z zapoconymi plecami przy normalnym plecaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ma juz rok i poza zabrudzeniami jak nowka. kolejny plecak, za pare lat pewnie to tez bedzie deuter. jakosc, jakosc, 100% przemyslenia i jeszcze raz jakosc

No cóż - widzę że temat i rzesza zadowolonych rośnie.

W ramach pewnego podsumowania jakości tegoż plecaka dodam parę słów. Uważam go za jeden z najlepszych moich zakupów. Po prawie 2 pełnych sezonach - wiosna, lato, jesień, zima (zakres temp 30 parę do -25*C) służy mi do dziś - BEZ ŚLADU ubytku na jakości. Zero nadprutego szwu (czasem wozi naprawdę fuul dziwnych gratów), ubytku na materiale, odbarwień czy czegoś podobnego. Po umyciu - JAK nowy....

Jakość, jakość, jakość - DALEJ ZDECYDOWANIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest już lekko poniszczony, ale to za sprawą kontaktów z glebą :) Raz rozwaliłem ten klips na klatce jak upadłem, a z tyłu napis też już wygląda znacznie inaczej niż od nowości, ale niemniej jednak nadal uważam ten plecak za jeden z lepszych zakupów rowerowych, bo spełnia oczekiwania w 100% i jest świetnej jakości. Ja teraz używam mniejszą wersję bez "Exp", bo skusiłem się na nią w dużej promocji, a ten większy leży brudny, bo niezbyt chce mi się go doczyścić :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do normalnego użytkowania zbyt wygodny nie jest ze względu na profil przystosowany do sylwetki jadącego na rowerze (plecy w łuku). Kawałek można przejść, ale na dluzszą metę jest niezbyt komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...