Skocz do zawartości

[przebudowa] mocne odchudzanie


medik

Rekomendowane odpowiedzi

na niektórych podjazdach, szczególnie gdy podłoże jest niestabilne,na pieszych szlakach itp, brakuje mi czasami miększego przełożenia , mam 22/32

 

jeżeli jeździsz po górach to polecam 34t, nie jeździłem na takiej ale raczej nie będzie to zbędna koronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według planu wygląda to mniej więcej tak.

 

Amortyzator SID ( pomóżcie wybrać model )

Dętki Schwalbe XX Light 205g

Gripy + korki (?)

Hamulce Magura Marta Carbon 180/160 651g

Kaseta Shimano XT 11-32 282g

Kierownica Ritchey WCS 165g

Koło przednie Mavic 719 disc + DT 240 565g + szprychy, nyple (?)

Koło tylne Mavic 719 disc + DT 240 735g + szprychy, nyple (?)

Korba Shimano XTR 779g

Łańcuch Campagnolo C9 300g

Manetki Shimano XTR 218g

Mostek Ritchey WCS 130g

Opony (?)

Pancerze/linki (?)

Pedały (?)

Przerzutka przód Shimano XTR 112g

Przerzutka tył Shimano XTR 220g

Rama KTM Myroon Elite 1150g

Siodło (?)

Stery + topcap Ritchey PRO 101g

Sztyca (?)

Zacisk sztycy (?)

Zaciski kół (?)

 

Waga komponentów znaleziona na necie, dokładne pomiary będą podczas składania.

 

Znak zapytania oznacza, że jeszcze nie wybrałem danego elementu i proszę o radę Was - Ekspertów. :)

Edytowane przez medik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na mieście mówią, że z piastami DT 240 najlepiej współpracują szprychy aerolite i nyple z prolockiem :laugh: . Oba produkty oczywiście ze stajni DT.. Stojąc przed lustrem i patrząc sobie głęboko w oczy nie będziesz miał wtedy do siebie pretensji,że w kwestii doboru komponentów do swojej nowej maszyny niewiele rzeczy mogłeś zrobić lepiej... :icon_cool:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na mieście mówią, że z piastami DT 240 najlepiej współpracują szprychy aerolite i nyple z prolockiem :laugh: . Oba produkty oczywiście ze stajni DT.. Stojąc przed lustrem i patrząc sobie głęboko w oczy nie będziesz miał wtedy do siebie pretensji,że w kwestii doboru komponentów do swojej nowej maszyny niewiele rzeczy mogłeś zrobić lepiej... :icon_cool:

Pozdrawiam serdecznie

a gdzie te cudenka znajde u nas na wsi :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower pomału nabiera wyglądu. Koła zaplecione.

Teraz opony i dętki.

 

Mój wybór to :

http://allegro.pl/opona-kevlar-maraton-schwalbe-rocket-ron-26x2-1-i2486430757.html

i

http://allegro.pl/schwalbe-detka-14a-av-roz-26-x1-5-2-1-xx-light-i2478759811.html

 

Może być, czy coś lepszego znacie, w podobnej cenie ?

 

W sumie ta oponka tez chyba nie głupia i lekka :

http://allegro.pl/opona-kevlar-maraton-continental-race-king-26x2-10-i2488982630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na mieście mówią, że z piastami DT 240 najlepiej współpracują szprychy aerolite i nyple z prolockiem :laugh: . Oba produkty oczywiście ze stajni DT.. Stojąc przed lustrem i patrząc sobie głęboko w oczy nie będziesz miał wtedy do siebie pretensji,że w kwestii doboru komponentów do swojej nowej maszyny niewiele rzeczy mogłeś zrobić lepiej... :icon_cool:

Pozdrawiam serdecznie

Ja bym stawiał na szprychy SuperComp albo Revolution, wszystko zależy od wagi zawodnika...

 

 

To połączenie Schwalbe jest bardzo dobre, chociaż wybrałbym wersje opon z linii Evolution zamiast Perfomance. Polecam tylko zakup jeszcze mleczka DocBlue, żeby do dętek wlać po 30ml tak dla uszczelnienia na wszelki wypadek. Co by nie trzeba było łatać jak na jakieś szkło czy kolca wjedziesz. Ewentualnie wybrać opcję bezdętkową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie złożyłem to co miałem do kupy i wyszło całkiem fajnie.

Oczywiście jest to wersja startowa, która w miarę przypływu gotówki będzie ulepszana. Na pierwszy ogień opony i dętki, potem korba i amor.

Jak widzicie dokupiłem sztycę i siodełko WCS.

 

Wymyję, poważę i założę wątek w odpowiednim dziale.

 

201207251312bc.jpg

201207251312ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama bardzo ładna, wydałeś majątek na ciężarne koła, amortyzator to prehistoria choć udana :)

Nie myślałeś o Crossmaxach SLR? np ja mam wystawione za 1800 praktycznie nowe 2011, 1535gram + możliwość założenia opon UST, które dają znacznie lepszą przyczepność oraz nie łapiesz praktycznie żadnych kapci

 

Podsumowując, rower nierównomiernie poskładany techniką bardzo drogie rzeczy dokupowane co miesiąc po wypłacie, zanim wymienisz wszystko, część się już zestarzeje, no ale to już co kto lubi

 

jeszcze raz powtórzę, ładna rama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama bardzo ładna, wydałeś majątek na ciężarne koła, amortyzator to prehistoria choć udana :)

Nie myślałeś o Crossmaxach SLR? np ja mam wystawione za 1800 praktycznie nowe 2011, 1535gram + możliwość założenia opon UST, które dają znacznie lepszą przyczepność oraz nie łapiesz praktycznie żadnych kapci

 

Podsumowując, rower nierównomiernie poskładany techniką bardzo drogie rzeczy dokupowane co miesiąc po wypłacie, zanim wymienisz wszystko, część się już zestarzeje, no ale to już co kto lubi

 

jeszcze raz powtórzę, ładna rama :)

 

- z kołami to dłuższa historia. Przednie zostało wraz z amorkiem ze starego roweru, jestem bardzo zadowolony z tej obręczy, dlatego taką samą dokupiłem na tył. Do tego piasta 240 i szprychy dt cieniowane, nyple dt alu.

Przednie koło będzie nowe jak zmienię amorek, oczywiście na piaście 240.

Przy mojej wadze bałem się bardziej odchudzonych obręczy. Myślę że to rozsądny kompromis.

 

- amorek jak napisałem został ze starego roweru. Przeżył wiele pod moimi 90 kg i jest mega sztywny, gdyby nie to że waży 100 kg, zostałby przy rowerze, ale ze względu na masę, wkrótce wleci coś lekkiego.

 

- nie zgodzę się tylko z teorią, że zanim wymienię wszystko to część już się zestarzeje, nowa odsłona niebawem :)

Edytowane przez medik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości obręczy to jednak jakiś kompromis, ale wydając 1700zł na piasty, które są dość lekkie, uważam za dziwaczne wkładać ciężkie obręcze... kupując 240 zamiast np 350tek albo 340tek udowodniłeś, że jesteś w stanie zapłacić 800zł więcej za +-100gram (te same bebechy), także sam chyba się zgodzisz że możesz sobie pozwolić na np obręcze ztr crest, które nawet jak pogniesz po 3 sezonach to kupisz sobie nowe :) No i kwestia tego, że 3 razy połamiesz carbonową ramę zanim połamiesz też koła ;p

 

 

no ale to taka moja mała dygresja

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co jest dziwacznego we włożeniu lekkich piast do moich obręczy ?

Dzięki temu mam w miarę lekkie i mocne koła, na praktycznie niezniszczalnych piastach.

W dodatku na zjeździe nie boję się że połamię obręcz i zrobię sobie krzywdę.

Właśnie to przesądziło o wyborze mavic'ów, a nie ztr'ów.

Nie chodziło o cenę ale wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że takie koła mają sens, choć ja złożyłbymm na XM 819 :)

 

Nie widzę sensu jedynie we wkładaniu pancernych kół to wylajtowanego carbonowego przecinaka, który i tak nie wytrzyma latania po wertepach, które są w stanie wytrzymać te koła :)

 

dobra, koniec OT :)

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...