Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Kross Hexagon V6 2011


jasinski21444

Pytanie

Rower zakupiony wczoraj - kopiuj wklej z mojego bloga

 

Po krótkim namyśle zakupiłem rower Kross Hexagon V6 2011 z hamulcami tarczowymi mechanicznymi. Po jednej trasie do domu stwierdziłem iż oryginalne opony kenda koyote 26 x 1,95 stawiają na asfaldzie zbyt duży opór a do tego sporo ważą przez co nie osiągam niczego powyżej 25km/h a wcześniej osiągałem stałą prędkość 27-31km/h do tego strasznie się męczyłem.

Po wstawieniu nowych opon firmy cst model http://allegro.pl/op...2383253748.html tyle że na koło 26' opory na nawierzchni typu asfalt są znikome i jedzie się dużo lżej .

 

Hamulce jak na mechaniczne działają świetnie i nawet stawiają mnie na przednim kole a ważę 80kg , tarcze 160mm.

 

Rower jest lekki , jedyna wada jaką na razie wykryłem to brak blokady armortyzatora która by się bardzo przydała

 

Rower ma zrobione tylko 10km ale już mi się podoba ;) Dałem za niego 1400zł. Rowerem udaję się na zlot forum więc może jakiś miły kolega z forum użyczy aparartu i pstryknie parę fotek :)

 

Kliknij aby zobaczyć więcej fotek

@@@@@EDIT

 

Po lekkim naciągnięciu linki które przed chwilą wykonałem , gdy nacisniemy dźwignię hamulca przedniego do około połowy to przy hamowaniu mam katapultę gdy siedzę na siodle(przypominam ważę 80kg). Co do siodła Selle Royal Concorde dla mnie jest ono dosyć wygodne także tyłek nie boli.

Przednia tarcza hamulcowa 160mm Shimano RT51 po wyhamowaniu z 40km/h do zera została lekko skrzywiona ale to naprawdę leciutko.

 

Ogólnie po zrobionych 25km nie mam się na razie do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...