Skocz do zawartości

[hamulce] Magura Marta SL - czy warto?


olowianysterowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję obecnie przed wyborem tarczówek. Aktualnie mam Hygia Usagi ale chciałbym coś mocniejszego i przy okazji lżejszego. Zastanawiam się nad Magurą Martą - starsza wersja ma zintegrowane mocowanie IS, co pozwoli zejść jeszcze z wagi i tak lekkich Hygii. Z tego co czytałem mają opinie mocnych, jednakże awaryjnych hamulców. Posty są zazwyczaj sprzed kilku lat kiedy rynek był zupełnie inny a jak wiadomo technologie się zmieniły i być może w porównaniu do nowszych konstrukcji już nie są takie świetne? Opinii jednak jest mało bo ludzie zazwyczaj od razu polecają jakieś inne zestawy... Chciałbym dowiedzieć się jakie są wady ww. hamulców? Kuszą mnie właśnie te zintegrowane mocowania co pozwoli uniknąć stosowania adapterów. Chciałbym też wiedzieć czy są kompatybilne z tarczami XTR IceTech i jak wygląda regulacja zacisku względem tarczy?

 

Z góry dzięki za pomoc w wyborze :)

Edytowane przez olowianysterowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, opinia o Avidach na forum jest jaka jest, tymczasem masa ludzi jeździ i szczególnie nie narzeka. Poczekajmy aż jedna - dwie osobą zaczną narzekać na nowe Shimano, i za chwilę kolejna seria hamulców okaże się do kitu :teehee:

 

Z resztą jeśli nawet coś się stanie, po coś jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj i zapytam się ludzi jak sobie poradzili z poceniem się Magury Marty SL ?

Niestety mnie dopadła ta przypadłość po 5 latach w prawej klamce

Może ktoś mi podpowie czy są jeszcze gdzieś do dostania same uszczelki do dźwigni ?

Na razie z tym jeżdżę bo hamulec działa ale irytuje mnie to pocenie

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...