Skocz do zawartości

[rower] Scott Spark 29 Comp - opinie


pasazer

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, rower za ponad 6 klocków a biżuteria jak w komunijnym. Jeśli musi być Full 29 to popatrz na Speca, jak nie musi być full to też popatrz na Speca;-) - za tę cenę kupisz porządny rower. Na poważnie: Poszukaj czegoś w lepszym stosunku cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower jak na dosc stara konstrukcje pracuje zaskakujaco przyjemnie, ale na wieksze wywody sie nie wypuszcze...na pewno srednio podjezdza, ale genialnie z gorki leci

 

a co do odchudzania, to amor i kola, czyli najlepiej od razu kupic wersje na rebie, o ile mozna sobie na to pozwolic

 

czy spec oferuje duzo wiecej? wg mnie nie, ale rowery maja zupelnie inny charakter, a porownywanie do fsra z brainem to wrecz nietakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeceniony na 5 tys. to cena bardzo dobra. Miałem okazję przejechać się na nim tylko obok sklepu, kilkadziesiąt metrów i wydaje mi się, że jest super wygodny. Sam się zastanawiałem nad zakupem tego modelu, ale stanęło na Scale 29 Comp i jestem mega zadowolony. Też głównie lasy, szutry, czasami trochę asfaltu, góry sporadycznie, gdy uda się zorganizować wyjazd.

Jeśli nie masz w planie częstych jazd po wymagających górskich trasach, to jednak też poleciłbym Ci HT. Rower i lżejszy i tańszy. Jeśli natomiast masz pieniądze i chęć na fulla, to po prostu kupuj i ciesz się nim. Cena rzeczywiście zachęcająca, a na niewygodę nie powinieneś narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo to nie to forum no ale może ktoś poleci jakieś inne opony do tego Scotta. Potrzebuję drugi komplet na warunki miejskie - w miarę lekkie i szerokie, by ten rower jakoś wyglądał z nimi ;-)

 

Schwalbe Hurricane?

Schwalbe Land Cruiser?

Schwalbe Road Cruiser?

Maxxis Wormdrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental Race King 2.2

 

 

2,2???? Jak to idzie na asfalcie?

 

Jest duża różnica w stosunku do tych dokładanych do roweru: Schwalbe Rocket Ron, 29 x 2.25 ?

 

 

<EDIT>

Widzę na Allegro, że też są Race King 2.0.

Edytowane przez pasazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Opony z "klockiem" na miasto to jakas kosmiczna pomylka. To tak jak by na sile probowac na slick'ach wjechac w bloto lub korzenie :)

 

Ja u siebie mialem przez dlugi czas Conti City Contact 28x1.6. Bardzo milo wspominam. Opony maja odblaskowy pasek na sciance bocznej, czyli plus do widocznosci, szczegolnie w brytolskich, ciulowych warunkach pogodowych.

Kaza uzywa Big Apple i jesli mam byc szczery to te oponki urzekly mnie zupelnie. Na komfortowe bujanie sie po miescie to bardzo dobry wybor.

 

Sprawdz jaka szerokosc wewnetrzna maja obrecze w tej Skocinie. Jesli sa stosunkowo waskie (17 czy 19mm) to nawet mozesz pokusic sie o wsadzenie czegos rzedzu 700x32 - Conti ma takie w lini City Contact.

Komforty zada Ci zawias i amor a waska oponka bedzie dobrze niosla, szczegolnie jesli napompujesz mocniej. Tylko bedziesz musial raczej tez zainwestowac w jakis wezsze detki, bo standardowa MTB pod okolo 2 cale moze byc do oponek 32 czy 35 nieco zbyt obszerna.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest super odpowiedź - dzięki! Ze względów wizualnych nie chciałbym opony węższej niż 1.6.

 

A co powiesz o Hurricane? Lżejszy i tańszy

http://allegro.pl/opona-schwalbe-hurricane-performance-28x1-60-i2396454290.html

Albo Maxxis Wormdrive

http://allegro.pl/maxxis-wormdrive-700-x-42c-27tpi-semi-slick-i2419623313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie zakładałbym do tak cienkich opon do 29era, a szczególnie do fulla. Scale jest stworzony do terenu. Continental Race King 29 2.2 katalogowo ważą bodaj 630-650 g. Bieżnik gęsto rozmieszczony, małe opory, dobre na suche szutry i asfalt. Duży balon. Fabryczne Schwalbe to drutówki, ale stosunkowo lekkie (zdjąłem i zważyłem) - 670 g, dobre w błoto piach i kamienie, ale w-g mnie szkoda ich na asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie zakładałbym do tak cienkich opon do 29era, a szczególnie do fulla. Scale jest stworzony do terenu. Continental Race King 29 2.2 katalogowo ważą bodaj 630-650 g. Bieżnik gęsto rozmieszczony, małe opory, dobre na suche szutry i asfalt. Duży balon. Fabryczne Schwalbe to drutówki, ale stosunkowo lekkie (zdjąłem i zważyłem) - 670 g, dobre w błoto piach i kamienie, ale w-g mnie szkoda ich na asfalt.

 

 

Czy w przypadku fulla 29er te Continentale powinny być 2.2 czy 2.0? Czytałem fora na temat różnic ale dotyczą one kół 26" i zasadniczo to HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykajmy. Podziel się może wrażeniami za kilak dni. Sam jestem ciekaw.

 

Jestem bardzo zadowolony. Pół dnia ustawiałem kierownicę, siodelko, itp by mieć idealną sylwetkę do której jestem przyzwyczajony z 26"

 

Rower idzie jak burza - nic go nie wytrąca z równowagi. Bardzo wygodny.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...