Skocz do zawartości

[v-brake] Niesymetryczna praca ramion, niezależnie od regulacji.


WyjatkowyMaruda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcami Tektro, którego nie mogę rozwiązać przy pomocy dostępnych w sieci poradników. Zarówno w przednich jak i tylnych pracuję normalnie tylko to ramię, do którego przykręcona jest linka. Drugie później dociska klocek do obręczy (jak przy za mocnej sprężynie) a po puszczeniu klamki odsuwa się na znacznie mniejszą odległość (jak przy za słabej sprężynie). Nie udało mi się tego skorygować śrubami regulacyjnymi, nie jest to również kwestia włożenia końców sprężyn w różne otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj porządnie wszystkie elementy ruchome hamulca np oliwka do lancucha(nie ubrudz tylko obreczy i samych klockow). Czy te zachowanie ma jakis wplyw na to jak rower hamuje?

 

Jesli hamulec ma pare latek to sprezyny mogly juz stracic swoje wlasciwosci i pomoglaby tu ich wymiana, jezeli Ci to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z hamulcami Tektro, którego nie mogę rozwiązać przy pomocy dostępnych w sieci poradników. Zarówno w przednich jak i tylnych pracuję normalnie tylko to ramię, do którego przykręcona jest linka. Drugie później dociska klocek do obręczy (jak przy za mocnej sprężynie) a po puszczeniu klamki odsuwa się na znacznie mniejszą odległość (jak przy za słabej sprężynie). Nie udało mi się tego skorygować śrubami regulacyjnymi, nie jest to również kwestia włożenia końców sprężyn w różne otwory.

 

Sprężynki już Ci "wymiękły". Jeżeli są wymienne, to je wymień, jeżeli spasowane na stałe, to musisz wymienić całe hamulce (tzn. ramiona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...