Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner SW7 - godny uwagi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Chętnie poznam inne opinie. Jeździ ktoś na Reasonie? Na SW7 wiem, że tak i zdania są podzielone. Nie oczekuję rewelacji od widelców za te kwoty byleby uginały się nieco lepiej od sprężyny i dawały możliość regulacji. A kupując SW7 łatwiej byłoby mi szpnąć się też na pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To prawda ja jak w widelcu ustawiam tłumienie raz ... to już go nie dotykam, kompresja to co innego tego uzywam ciagle, wyjątkiem jest damper gdzie jednak tłumienie odbicia reguluje w zależności od terenu.

 

Co do pracy nowego widelca, każdy nowy musi sie dotrzeć a im wyższa połka tym której to trwa a "tępota" jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty redbull tylko krytykujesz. Cos Cie wzielo na tego amora ze to gowno i juz zdania nie zmienisz. Ja pokombinowałem i jest gites . Napompowalem podobnie jak ty( patrzac po filmiku) to chodzil na duzych dziurach i tak ciezko sztywny byl.. ustawilem 70 psi( niby max na moja wage) i jest mieciutki w huk.. Seryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krytykuję tylko wyrażam swoje zdanie ,jakoś byłem w serwisie napompowali mi idelanie pod wagę i co ,chodzi tak jak chodził szału nie ma ,każdy ma inne zdanie na temat tego i koniec , jak za tą kasę to się go opłaca brać jeśłi ktoś nie może do lepszego dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krytykuję tylko wyrażam swoje zdanie ,jakoś byłem w serwisie napompowali mi idelanie pod wagę i co...

:woot: :woot: :laugh: :laugh:

gratuluje - poprawiłeś mi humor, w serwisie wiedzieli jakie ciśnienie napompować, jaki sag ustawić do Twojej jazdy w ogóle wiedzieli czego chcesz!. Trzymaj się tego serwisu jak najdłużej, najlepszy w kraju.

P.S. Podziel się z innymi adresem.

 

Bez pompki i testowania różnego ciesnienia, nie ma opcji tego ustawić prawidłowo, nawet różna długość mostka wpływa inaczej na pracę amortyzatora.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, że obliczenia to jedno, a własne preferencje to drugie. Bez pompki sens posiada powietrznego amortyzatora jest dla mnie żaden, kontrolnie też będziesz jeździł do serwisu aby dopompowali? Bo niestety powietrze z czasem ucieka. Co jeżeli pomimo jakiś obliczeń, ideał leży zupełnie gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomas81PL

Witam,chciałem się podpiąć pod owy temat,jestem na kilka dni przed zakupem owego amorka,czy na moją wagę 90 kg będzie dobry,od razu mówię że mój budżet to tylko 400 złotych i to jest max co mogę zapłacić,będę wdzięczny za wyczerpującą odpowiedź

ps koniecznie z pivotami,poproszę o jakąś pomoc,jestem zielony w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No na 90kg to bym sie zastanawiał, mógłby być trochę za wiotki. Golenie nie za szerokie i niska waga, jednak nie będziesz używał hamulca tarczowego wiec jakoś myślę nie powinieneś strasznie odczuwać ewentualnych braków sztywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodałem 3 krótkie filmiki z mojego dojazdu do pracy. Coś tam na nich widać, ale bardzo ograniczyłem jakość, bo nie dysponuję programikiem do edycji video.

Uznałem, że mogę się już wypowiedzieć, bo przejechałem na nim 1 kkm.

Amortyzator jak za te pieniążki spisuje mi się bardzo dobrze. Jestem w stanie mu wybaczyć nawet to, że na mniejszych nierównościach sobie gorzej radzi. Ale z racji, że jest to 80 to chyba jest normalne, że będzie gorzej tłumił właśnie te mniejsze nierówności (mniej powietrza, krótszy skok). W mieście jeździ się na nim bardzo komfortowo. W trudniejszym terenie jest nieco gorzej, ale bez przesady, ręce nie odpadają od kierownicy :).

Minusem jest na pewno to, że po zablokowaniu słychać jak blokada się w nim obija. Po zablokowaniu amortyzator posiada około 0,5-1cm skoku.

Nigdy go nie dobiłem (nie miałem gdzie), a po podniesieniu koła nie odbija do blokady.

Z plecakiem ważę około 85 kg, a ciśnienie jakie napompowałem to 85 psi, czyli mniej niż wynikało by z tabliczki. Przy wyższym amortyzator przestaje być komfortowy.

 

 

Czy kupiłbym jeszcze raz? Nie wiem. Pewnie nie, bo kupowałem w chwili składania roweru i miałem ograniczony budżet. Ale jako amortyzator do 500 zł to chyba jest najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim zrobiłem też prawie 1000km. Moja waga to 80kg powietrze nabite na początku 80PSI amortyzator ładnie pracuje na tym ciśnieniu ale postanowiłem pokombinować z powietrzem i najlepsze ustawienie pode mnie to 70-75PSI w tym przedziale.Amortyzator ładnie wybiera nawet te małe nierówności (bez przysłowiowego liścia).

Zalety według mnie kupiłem go za 360zł nie było nic lepszego w tej cenie a zależało mi na piwotach i skoku 80mm dodatkowym atutem jest jego waga. Moim zdaniem idealnie pasuje do starszych ram do których amortyzator 100mm to za dużo.Wady mała odczuwalna sztywność ale da się przeżyć.

Ogólnie jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzisz a mnie na SW7 jeździ się lepiej przy możliwie małym SAGu, co w efekcie daje ciśnienie sporo wyższe niż wskazane dla mojej wagi;]

Spróbuję go jeszcze trochę spuścić.

Może faktycznie będzie lepiej, ale już więcej od niego nie oczekiwałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...