Skocz do zawartości

[1000zł] Rower do nauki skoków i trików


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Jestem tu nowy więc na początek witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się trochę bardziej jazdą na rowerze pod kątem skoków niestety mój rower uległ zniszczeniu i nie mam na czym trenować. Został mi jedynie rower wygrany kiedyś w konkursie(najtańszy marketowy). I tu moje pytanie jaki rower polecilibyście. Mam zamiar używać go głównie w lesie itp ale nie wykluczam również skateparku. Kwota 1000zł to max co powinienem dać radę uzbierać więc jeśli udałoby się kupić rower za jakieś 700-800zł byłbym szczęśliwy. Jeśli uważacie to za lepszy pomysł to ewentualnie mógłbym kupić jakiś używany rowerek. Słyszałem też coś o komisach rowerowych w których składają ze starych rowerów(części) inne i sprzedają je. podobno nawet ustalają z klientem jaki rower chce i starają się zrobić coś co mu będzie odpowiadało.

Napisano

Nie znam sie za bardzo na rowerach takich jak ty szukasz ale za ta cene dostaniesz rower do zwyklej jazdy, ale jak juz chcesz skakac to doloz troche pieniazkow bo bezpieczenstwo chyba przy skokach jest najwazniejsze, bo mozesz kupic "super" rower z 2 amortyzatorami 2 tarczowymi hamulcami za 500zl i przy pierwszym skoku sie polamac... Nigdzie za taka cene pozadnego roweru do skaknia nie dostaniesz !

A co tym w tym lesie chcesz robic? Po prostu jezdzic po tym lesie i czasem skoczyc z jakis mniejszych gorek czy kierujesz sie w strone downhillu?

Musisz bardziej sie ukierunkowac, napisac dokladnie co z nim chcesz robic to wtedy na pewno jakis doswiadczony uzytkownik w tym temacie pomoze Ci.

Napisano

W lesie mam wyczajone pare piejsc w których są hopki takie w sam raz żeby trenować skoki. A co sądzicie o tym żeby kupić jakiś używany rowerek właśnie przeznaczony do tego?

Napisano

W lesie mam wyczajone pare piejsc w których są hopki takie w sam raz żeby trenować skoki. A co sądzicie o tym żeby kupić jakiś używany rowerek właśnie przeznaczony do tego?

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale tak się to prawdopodobnie skończy na używanym rowerku po taniości. Sorry, ale wytrzymałość kosztuje.

Napisano

Siema, siedzę w tym temacie już trochę. Oczywiście używany rower to dobra myśl, tylko ja bym radził coś kupić od tysiąca w górę. W zależności też czy chcesz mieć amorka z przodu ? Czy chcesz jeździć brakeless czy z hamulcem ? Jeżeli hamulce to hydrauliczne? Czy normalne mechaniki ? I oczywiście jakie koła i jaki rozmiar ramy chcesz ;) Musisz się bardziej sprecyzować.

Napisano

Siema, siedzę w tym temacie już trochę. Oczywiście używany rower to dobra myśl, tylko ja bym radził coś kupić od tysiąca w górę. W zależności też czy chcesz mieć amorka z przodu ? Czy chcesz jeździć brakeless czy z hamulcem ? Jeżeli hamulce to hydrauliczne? Czy normalne mechaniki ? I oczywiście jakie koła i jaki rozmiar ramy chcesz ;) Musisz się bardziej sprecyzować.

 

 

Więc tak. Chciałbym mieć amorek z przodu, co do hamulców to nie wiem jakie lepsze bo nigdy się w to jakoś strasznie nie zagłębiałem, chcę mieć hamulce bo od czasu do czasu będę musiał się przejechać do miasta(nie zwracam uwagi na wygodę bo będą to raczej krótkie trasy ale coś po ulicy trzeba jeździć wiec hamulec konieczny) a co do kół i ramy to nie wiem może mi podpowiedz jakie najlepsze mam 168cm wzrostu. Wcześniej miałem taki rowerek to nawet nieźle mi się nim jeździło niestety był to chinol więc się rozpadł po ok 2 latach http://tablica.pl/oferta/aluminiowy-rower-gtix-mtb-dual-ID17YqP.html myślę o takiej samej ramie bo podoba mi się jej wygląd razem z tymi dużymi kołami.

Napisano

ten co pokazales rower to kolejny makrokesz...., za ta kwote niestety ciezko bedzie kupic cos sensownego. Kiedys sprzedalem po taniosci na allegro leader foxa dragstara wiec moze przegladaj aukcje i licytuj ktorys z tych http://allegro.pl/li...string=dragstar

 

Wiem ze jest to rower który się do niczego niwe nadaje. Mówię tylko że taki miałem i chcę kupić coś co wyglądem przypomina ten rowerek. Może polecicie mi jakieś inne rowery(nazwy, modele, firmy) które są podobne do tego i nadają się. No i przede wszystkim żeby były trwałe i polecane przez ludzi znających się na tym.

 

Nie mówię nie amorkowi w ramie także będę wdzięczny za propozycje rowerów albo chociaż firmy i modele którymi warto się zainteresować. Może być taki z amorem tylko w widelcu bądz taki z 2 amorami w widelcu i w ramie tylko żeby te w ramie były w stylu tego http://allegro.pl/iron-horse-sgs-expert-shiver-dc-5th-element-i2380750598.html żeby nadawały się do skoków(chybaze takie coś nie nadaje się do jazdy i skoków z ramp i ewentualnej jazdy w skate parku

Napisano

 

 

O dobrze ze podałeś ten rowerek bo mam takie pytanie:

Widziałem takie rowery bez przerzutek i pytam czemu niektóre maja przerzutki a niektóre nie i czy nie będzie to mniej odporne na skoki i lądowania pewnie nie zawsze miękkie?

 

I tak przy okazji powtórzę prośbę o podanie nazw firm i modeli rowerów które warto kupić w tych pieniądzach, a tak w ogóle pułap pieniężny podniesie się do ok 1400zł więc może teraz będzie łatwiej wybrać jakąś dobrą używkę.

 

a co sądzicie o tych:

1. http://allegro.pl/kross-sign-ds-15-super-oferta-i2397705582.html

2. http://tablica.pl/oferta/ns-metropolis-2009-ID17KiJ.htmlhttp://tablica.pl/oferta/ns-metropolis-2009-ID17KiJ.html

3. http://allegro.pl/mtb-street-dirt-24-ns-octane-dartmoor-destroyer-i2387788691.html

 

albo może złożyć rower z części tylko wtedy będę potrzebował kogoś kto pomoże mi w wyborze wszystkiego

Napisano

Dzieki.

A może zna ktoś jakąś stronke na której mógłbym poczytac wiecej o tego typu rowerach i się czegoś dowiedzieć więcej o nich.

Napisano

I jesli ktos ma jakies inne propozycje firm i modeli to teZ sa nadal mile widziane. Powtorze ze kwota do przeznaczenia na rower wzrosnie do ok 1400zl (+/-100zł)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...