Skocz do zawartości

[rower]Trek vs Specialized


prengacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż to mój pierwszy post WITAM WSZYSTKICH i proszę o wyrozumiałość.

Zamierzam kupic rower 29" (moj pierwszy mtb29") pod uwage biore te 2

Rowery górskie, mtb, kraków, katowice, TREK 3500 (trek marlin)

Specialized Bicycle Components : Hardrock Sport Disc 29 (specialized hardrock sport disc 29)

mam pytanie który z nich polecacie.

dodam jeszcze że mam 200 cm. wzrostu i 110 kg wagi.

zamierzam jeździć trasy 60-120 km. w różnym terenie od drogi po góry i błoto.

w obu tych rowerach dogadałem sie ze sprzedawcami że w ramach upustu dostane deore na tył.

proszę o opinie.

pozdrawiam prengacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosciu twierdził że doda wszystko tak żeby było deore z tylu :)

a co do reszty ? osprzetu i ram przedewszystkim ?

co mnie sie najbardziej nie podoba w tem specialized to amortyzator tylko 80mm:/

czy obie te firmy jezeli chodzi o renome sa porównywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie z perspektywy polski specialized bije na glowe treka, ale musisz na wstepie wiedziec 1 rzecz - na takim rowerze przy 110kg nie ma mowy o zadnych gorach - ubite sciezki i latwe lesne trasy to maximum, jesli rower ma wytrzymac chociaz 5tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wadze to ja widzę głównie problem z amorem. Bo jak usiądziesz to od razu do połowy się ugnie. Dodatkowo w specu coś pisze o wersji dla kobiet i jest tylko 80mm skoku więc może być gorzej. Może da się wymienić sprężyny na coś twardszego. Trzeba by się spytać w eurobike czy mają. I myślę, że ośmio rzędowy napęd byłby lepszy od dziewiątki, bo chyba będzie mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawe że osprzęt nie jest idealny ... ale i tak jestem przygotowany że po 5000 km będę w stanie go zmieniać :> osprzęt chciałbym aby wytrzymał 2 sezony w których będę zaczynał przygode z jazda w rtudniejszym terenie

trek ma geometrie ramy pod 100mm amortyzator a spec tylko pod 80mm i to mnie właśnie najbardziej interesuje. bo jedyne co mi się w tym spec nie podoba to ten amorek (tak jak kolega stwierdził że będzie na dzień dobry nieźle ugięty) bo waże 110 kg :) a i tak z czasem wymienie amorek na lepszej klasy.

a co do samej marki to trek czy spec lepszy ?

a może ktoś ma jakąś lepszą propozycje do 2700zł? (przypominam że potrzebuję rame 23" a nie wszystkie firmy taką oferują:>

pozdrawiam prengacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie z perspektywy polski specialized bije na glowe treka

 

nabial: mozesz troche jasniej, prosze? Chodzi Tobie o gwarancje, geo...czy jeszcze cus inszego?

 

prengacz: nie mam zadnego doswiadczenia ze Specami, ale mam Treka Marlina 2011, wazylem podobnie jak go kupowalem i na pierwszy ogien poszedl amor - ten Suntour to piekny przyklad jak mozna zrobic cos ciezkiego, niepracujacego w terenie i nabierajacego luzow po trzech przejazdzkach(w UKejowie byla nawet akcja wymieniania slizgow amora bo nie byly spasowane odpowiednio, dodam ze chodzi o modele z zeszlego roku). Wiele osob obawia sie o wymiane na amora o "zwyklym" wyprzedzeniu, nie G2, ale jest tutaj gdzies watek na ten temat i z doswiadczenia przyznam ze mozna wymieniac na jakikolwiek amor innej marki, o innym wyprzedzeniu, oczywiscie z takim samym skokiem!

 

POZDRo-:ver

 

 

EDIT: http://www.forumrowerowe.org/topic/106178-amortyzator-wymiana-amora-gary-fisher-g2-29er/

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prengacz: tym, ze bedziesz mial 80 czy tez 100mm skoku bym sie nie martwil - wielkie kolo tak sie potoczy, ze roznica bedzie praktycznie nie zauwazalna.

Faktem jest, ze amory Santour-a (te z niskiej polki cenowej) to niezly kicz i tak jak 'kazafaze' wspomnial, lapia szybko luzy, a juz przy twojej wadze to az sie boje pomyslec jak dostanie w dupe :)

Niezaleznie od wyboru roweru sklanial bym sie do wymiany amora w sklepie na jakiegos Rock-Shoxa - wiem, bedzie kosztowalo to wiecej ale uwazam, ze warto.

 

Dobrym rowerem w podobnej kategorii cenowej jest Giant Talon - jezdzi na takim moj szwagier (sam mu go polecilem) i poza luzami na amorze to rower jest git i dobrze wyposazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu opini decyduje się na speca bo:

-typowy amortyzator (powszechnie dostępny offset)

-o wiele lepsze hamulne

-większość z was też poleca speca

-mam autoryzowany serwis w swoim mieście (treka mam 100km od siebie)

mam ostatnie pytanie:

czy po włorzeniu do tego speca amorka 80mm ale jakieś dobrej firmy (np.rock shot) jak polecacie te 80 mm na pewno będzie dobrze wybierać przy wadź 110kg?? czy 80mm na pewno wystarczy?

pozdrowienia prengacz

Edytowane przez prengacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny amor ani przy skoku 80 ani 100 mm i tak nie będzie "dobrze" wybierał, porządny amor będzie wybierał nawet przy 80 mm ale jeśli wsadzisz amor o skoku 100 mm do tak dużej ramy, to wiele w geometrii (prowadzeniu) roweru nie zmieni a skoku będzie więcej ...

 

PS

nie wiem czy nie wystarczy Ci rower 21" , wszak to 29er

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...