Skocz do zawartości

[2000-2700] Jaki rower MTB/XC do jazdy rekreacyjnej?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytałem całego tematu ale widzę ,że znowu do rekreacyjnej jazdy ktoś poleca Levele Krossa . O lie pamietam levele mają sportową geometrię ! To nie jest rower stworzony do rekreacji i turystyki . Podobnie jak Kellysy i Authory z wyzszych półek . Rekreacyjne górale to np Treki z serii 4000 , Gianty ,,niższe " od Xtc , Scott też miał linię nie sportowych górali ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaGiant, może czasem warto przeczytać wcześniejsze posty, nie polecałem levela krossa tylko napisałem że taki mam i jest odpowiedni dla mnie. :) Pozycja nie jest wcale aż tak wyprostowana, lecz mi do wszelkiego warunku jazd jest okey, lecz to kwestia przyzwyczajenia i jak zaczynam sezon jednak muszę się przyzwyczaić do robienia długich dystansów bo z początku muszę robić odpoczynki ze względu na siodło i bolące plecy(może coś ze mną nie tak) ale po paru set km jest okey :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie, za trochę mniej kasy to ja złożyłem krossa level a2 xc z 2009 na;

Korbie deore 2011 HT

Łańcuch XT

Kaseta LX

Sztyca jakaś ciężka :(

Siodło Fizik Gobi

Hamulce deore m596

Manetka prawa Alivio 2012

Opony zmieniane 2 razy raz Maxiss teraz Continental Race King

Druga Felga i mocnejsze szprychy .

Pedały spd m520

Mankament to sountur Xcr którego zmieniam ale jeszcze jakbym kupił Revelationa to by było 3tyś, ale myślę o Rebie więc za cały rower wyjdzie mnie z 3400 i To na rebie i na w miarę fajnym osprzęcie. Więc czasem warto zastanowić się nad tym czy nie kupić czegoś słabszego i dokupywać części w miarę upływu czasu a nie odrazu jakiś "wypas".

Nie mówie o tym że nie sprzedawałem żadnych starych części tylko leżą

Zawszę pomyśl też o jakimś kasku bo na tym nie warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower dorwałem w okazyjnej cenie jakoś w lutym 2010rok, potem te krossy stosunkowo szły w górę ja dałem za swojego albo 1299 albo 1199 musiałbym zobaczyć w papierach. Sklep w Krakowie chyba Mudserwis da się też u nich po negocjować z cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem zrobić tak jak pisał Fishak - kupię jakiś model w granicach 2000, a potem będę sukcesywnie wymieniać poszczególne części w razie potrzeby. Czy Merida Matts 40-D nadaje się do tego? Rama 2012 w kolorze czarnym bardzo mi się podoba wizualnie (Chciałem TFS 100 ale kolor ramy mi nie podchodzi - najbardziej podobają mi się białe lub czarne :) ).

 

Przyznam, że wybór roweru to jak roller coaster - raz mi się wydaje, że lepiej od razu kupić coś lepszego, a z drugiej przypomina mi się mój Fuji Sunfire z 2002 roku na Acerze, z którego byłem zaje.iście zadowolony i nie miałem z nim problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te meridy w tym przedziale niczym się prawie nie różnią oprócz ramy praktycznie. Dasz 2tyś zaoszczędzisz trochę kasy a jak np. nie będzie Ci odpowiadał amor po roku to sobie go zamienisz na Tore albo revelationa, nie będzie tak biło po kieszeni, a za resztę możesz też kupić sobie np. Spd-ki. Kask, rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te meridy w tym przedziale niczym się prawie nie różnią oprócz ramy praktycznie. Dasz 2tyś zaoszczędzisz trochę kasy a jak np. nie będzie Ci odpowiadał amor po roku to sobie go zamienisz na Tore albo revelationa, nie będzie tak biło po kieszeni, a za resztę możesz też kupić sobie np. Spd-ki. Kask, rękawiczki.

Gdzieś czytałem, że podobno rama w tych 100 wzwyż jest mocniejsza (competition), a tych poniżej 100 jest określana jako sport. Ale co tam - ja będę jeździł rekreacyjnie, a chcę żeby mi się podobała ta rama. W rowerzysta.pl dali mi cenę 2029 z pakietem My Safety http://www.rowerzysta.pl/pakiet-bezpieczny-rower.html Czy da się jeszcze coś wyrwać wg Was i czy ktoś ma zdanie nt. tego My Safety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj może mają gdzieś taniej i powiadom ich o tym fakcie i czy jednak nie dało by się coś zbić z ceny. Albo jakaś wysyłka gratis, lub np Finish line'a dorzucić nie mogą :). A i dokup jakieś dobre zapięcie, dobre podobno oznacza 10% wartości roweru czyli z 200zł powinieneś dać, poszukaj na forum jakie polecają jakiegoś kryptonite u-locka, Chyba że roweru nie będziesz spuszczał nigdy z oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie znalazłem w równoległym wątku link do roweru Kross Level A6 2011 na V-kach w moim rozmiarze 18" za cenę 1999PLN. Myślę, że to dobra cena jak na jego osprzęt. Koła mają piasty przystosowane pod tarcze, więc ewentualna zmiana nie będzie taka kosztowna. Planuję teraz jeszcze dokupić do niego SPD M540, a za jakiś czas amo Raidon lub First i myślę, że to mi w zupełności wystarczy :)

 

Dziękuję wszystkim, którzy udzielali się w temacie i pomogli mi podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...