Skocz do zawartości

[Pedały SPD] Problem z nauką jazdy


kris86b

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jest możliwe, że częściej wypinasz się jedną nogą w tym wypadku prawą, przez co prawy pedał się szybciej wyrobił, może to też wynikać z braku wprawy wypinania jedną ze stron

 

 

2. po pierwsze ważne jest doświadczenie, po drugie, gdy już mamy wprawę polecam ćwiczenie stójki - tylko koniecznie na względnie miękkim podłożu, ćwiczy ona panowanie nad rowerem i umiejętność wypinania się w sytuacji nagłej przy prędkości wynoszącej 0, a więc prawdopodobieństwo zrobienia sobie krzywdy jest zminimalizowane.

 

Co do pomysłu z płotem mam wątpliwości, po pierwsze nagle chwytając się za coś można uszkodzić kończynę górną, po drugie można uszkodzić sam płot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmiar butów wynosi 42 to rozmiar butów SPD jaki powinien być ?

Bo gdzieś wyczytałem, że 2 rozmiary większy od normalnych butów używanych na co dzień, ale wolę Was zapytać.

 

Pytasz więc odpowiadam. Przymierz, później kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazdy na wpiętych pedałach nigdy się nie zapomina. Miałem 11-letnią przerwę w kolarstwie i teraz podczas jazdy mam taki nawyk. Pozostanie już ten ruch wypięcia. Kilka razy miałem po ciężkim treningu tak, że po zatrzymaniu chciałem wypiąć ale noga już siły nie miała i w ostatniej chwili mi się udało.

Ogólnie nie wyobrażam sobie jazdy bez SPD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmiar butów wynosi 42 to rozmiar butów SPD jaki powinien być ?

Bo gdzieś wyczytałem, że 2 rozmiary większy od normalnych butów używanych na co dzień, ale wolę Was zapytać.

 

U mnie w sklepie jak kupowałem to facet mówił że nawet rozmiarówka tej samej firmy, np buty shimano różnią się między sobą, to totalna masakra jest także po prostu nie pozostaje nic innego jak zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmiar butów wynosi 42 to rozmiar butów SPD jaki powinien być ?

Bo gdzieś wyczytałem, że 2 rozmiary większy od normalnych butów używanych na co dzień, ale wolę Was zapytać.

Ja na codzień noszę 43 i buty shimano mam 43. NIe kieruj się jakimiś metodami tylko idź sprawdź w sklepie bo szkoda później się bawić w wymiany/zwroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...