Skocz do zawartości

[buty] diadora scorpion carbon


birdman

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam scorpione, ale nie carbon. Mam edycje "blue flame 2004" (byly tez czerwone).

 

Carbone kosztowaly o 1OO usd wiecej i sie nie skusilem......ale same buty sa fantastyczne. mam juz na nich dwa pelne sezony, snieg, pustynie, wywalki i wypadki. Znakomite, aczkolwiek zalezy to od stopy.

 

Polecam, niekoniecznie karbon.

 

ps. 419 zl za sztuke to 840 za pare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty dzisiaj do mnie przyszly i juz jestem po mojej pierwszej w zyciu przejazdzce w spd (diadoa scirpioe carbon + time alium); musze przyznac ze pierwsze wrazenie jest nadzwyaczj pozytywne; mam wrazenie ze moc wzrosla dzieki pociaganiu o 100%; mialem do tej pory jedna sytuacje awaryjna (jakis podpity koles wszedl mi prosto pod kola nasciezce rowerowej) ale o dziwo wypiolem sie bez zadnego problemu; a co do samych butow to sprawiaja wrazenie solidnie wykonanych; sa calkiem lekkie (listonosz sie spytal co to jest bo takie lekkie a tak drogie ;) ) i wygodne; klamra trzyma ladnie a regulacja za pomaca takiej jakby wajchy umozliwia bardzo dobre jej zacisniecie; mam tylko pytanie co do mocowania blokow: mozna je przykrecic w dwuch odleglosciach od czubka buta; jakie sa kozysci z kazdego umiejscowienia blokow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejscowienie bloków...według mnie to tylko kwestia przyzwyczajenia...

ja np. wolę mieć jak najbardziej na przód, w kierunku palców....

ale mogę się mylić...może jest jeszcze głębsza filozofia za tym...

 

daj znać jak się spisują buty, bo chciałem sobie takie kupić nie dalej jak 3 tygodnie temu...ale w końcu zdecydowałem się na SIDI Eagle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co swietnie; dostaly juz ladnie w dupeczke i poki co zero problemow; przetestowane na sniegu (zimnio w nich jest bo maja niezla wentylacje), w deszczu (nie przemiekaja tak latwo); i w blocie (jak sie je ubloci to wygladaja lepiej); ogolnie jestem bardzo zadowlony z zakupu; nawet po 3 godzinach jazdy w terenie (bloto, lekkie podjazdy) nie bolaly mnie stopy; chodiz sie w nich tez calkiem wygodnie, co mnie troche zdziwilo po opiniach ludzi ze w tego typu butach ciezko sie chodzi; po za tym chcialem jeszcze pochwalic pedaly time atac alium; nawet jak sa zablocone i wpinam w nie zablocone buty to wszystko dziala bez problemu; nie zacinaja sie i znosza wszystko bez szemrania; jedyne co mnie zawiodlo w nich to szybko schodzaca farba; jesli masz jeszcze jakies pytania co do nich to wal smialo; ja sidi nie bralem w gole pod uwage ze wzgledu na cene;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem sidi, faktycznie nie najtańsze...ale mogłem sobie pozwolić na nie po tym jak ściągnąłem odszkodowanie z goście który mnie walnął mazdą 323 w czoło...

a w tym momencie dziejowym włąśnie się zabieram do zmiany spd na time alium...więc mówisz, że są w porządku? bo słyszałem, że są bezpieczniejsze dla kolan....a ja miałem lewe kolano dwa razy skręcone w ostatnie wakacje..więc chcę coś co mi nie wykończy stawów....

jeździłeś kiedyś w spd? możesz porównać? albo powiedz mi chociaż, czy faktycznie aliumy mają spory luz boczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa moje pierwsze spd wiec z porownaniem bedzie ciezko; ale zanim je kupilem dowiadywalem sie u ludzi ktorzy jezdza juz troche; wszyscy ktorzy mieli porownanie time atac vs shimano polecali mi timy; luz jest faktycznie, ciezko mi go opisac... ale tak +-5 stopni to ruszasz noga jakby nigdy nic; w sumie najwieksza wada tych pedalow poki co jest to, ze bardzo szybko sie farba z nich zdziera; ale to moze byc efekt mojego uczenia sie wpinania;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Nie wiem czy pisać w tym wątku , czy założyć nowy. Jest to mój pierwszy post i jeszcze nie ogarnąłem zasad na tym forum. Witam bikerów ...i pytam.

 

Jeżdzę na biku odkąd pamiętam. Mam 22lata i od kilku lat startuję w amatorskich zawodach MTB. Dopiero teraz zdecydowałem się zainwestować w buty i pedały SPD. Dużo czas poświęciłem na czytaniou różnych informacji na ten temat jednak potrzebuję rady forumowiczów , którzy mieli styczność z obuwiem i pedałami , które chcę wymienić. Buty to:

DIADORA SCORPION CARBON, Adidas Durango, Adidas ElMoroIII, Scott Pro Carbon, Sidi Bullet, Specialized Sport bądż Taho Mtb. Ceny od ok 390 do 450zł. Pedały to Author A-Comp03, Ritcheye, albo Shimano 540.

Na biku śmigam cały sezon i nie mogęsię zdecydować czy buty typowo sportowe jak diadory nie będą za zimne.

 

pozdrawiam

KuBa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest spoko gdy tempaeratura jest powyzej 5 stopni; wtedy jest troche chlodno w stopy ale mozna jezdzic; w nizszych nie sprawdzialem; ale zawsze mozna kupic taki oslony neoprenowe na buty i zalozyc grubsz skarpetke; a co do butow to bierz najlepiej cos z klamra;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klamrą zostają tylko Diadora i Scott Pro Carbon... Podobają mi się jeszcze Sidi Bullet ale nie jestem przekonany do tych rzepów, bo buty niejedną kałużę, deszcz i błoto zaliczą. Birdman: jak się sprawują buciki? Dalej rewelacja? Jak w dłuższych dystansach ( =>50km), sprawdzałeś? Problem mój w tym, że jeżdzę cały sezon na krótszych i dłuższych dystansach a klimat mamy jaki mamy...Tym piankom na buty nigdy nie ufałem ale chyba będę musiał się przekonać. Pewnie po jednym sezonie się poprują...Albo poprostu zimą będę przekręcał pedały na platformy:) i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory to jezdzilem w nich tak do 30 km i nie bylo zadnego problemu; jak dla mnie sa naprawde wygodne; nawet chodzi sie w nich wygodnie; no ale mam je za krotko i za malo w nich przejechalem zeby wypowiadac sie o ich jakosci (poki co nie ma zadnych problemow); ogolnie to bardzo jestem zadowolony z klamry; szczerze watpie zeby rzepy byly w stanie zapewnic takie trzymanie; o tych scottach tez w sumie myslalem ale nie bylo rozmiarow wiec zostaly mi tylko diadory;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...