Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Kross Crime I


refixedlife

Pytanie

344bhfl.jpg

 

 

Rama: Kross Crime 1 100mm

Widelec: Manitou, Axel, 100mm

 

 

Kierownica: RaceFace, XC deus

Mostek: accent, Twister

Gripy: SRAM

Stery: accent, airplane

 

Siodło: Selle Italia SLR

Sztyca: Turner

Zacisk: accent, Light

 

Korby: Race Face Deus XC

suport: Race Face

Zębatka: Race Face

Łańcuch: ConneX 808 x3

Pedały: Shimano,m520

 

 

Przerzutki: Sram, tył x9 /przód x7

Manetki: Sram, x7 [gripshift]

Kaseta: shimano, Xt

 

Koło przód:

Obręcz: Mavic X317 32 otwory, 26"

Szprychy: sapim, Race , 32

Piasta: shimano, Deore Lx [center lock], 32

Opona: Hutchinson Bull Dog AirLight, 2.1

Dętka: Maxxis Ultralight

 

Koło tył:

Obręcz: Mavic X317 32 otwory, 26"

Szprychy: sapim, Race , 32

Piasta: shimano, Deore m525[center lock], 32

Opona: Hutchinson Bull Dog AirLight, 2.1

Dętka: Maxxis Ultralight

 

Hamulec przód: HAYES STROKER CARBON '08 , 180mm

Hamulec tył: HAYES STROKER CARBON '08 , 160mm

W najbliższym czasie do wymiany prawdopodobnie kiera na giętą i krótszy mostek.Ale to jeszcze do rozpatrzenia.

 

Komentować, oceniać, wyrażać swoje opinie . Wszystko mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny. Nie przepadałem nigdy specjalnie za ta ramka (aspkety wizualne), ale fajnie zestawilesz reszte i naprawde mi sie podoba:) Myslalem ze widelec jest odronie zamontowany, ale potem zobacyzlem ze to manitou a oni podowe odrotnie montuja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Crime ma 100 mm skoku z tyłu?

 

A twoim zdaniem ile skoku ma ? Ja go mierzyłem i inaczej wyjść nie chce jak 100 ; )

 

A co do samej jazdy to jest całkiem przyjemna. na razie w jako takim "porządniejszym " terenie nie byłem więc nie mogę dużo powiedzieć. Ale większy komfort , nie trzeba co chwile podnosić dupska, pracuje całkiem przyjemnie choć jeszcze jestem na facie szukania optymalnego ustawienia zawieszenia ;p i na asfalnie jako takiego negatywnego bujania tez jakoś bardziej sie nie odczuwa. Za nie długo chyba wybieram się na Singletrek pod Smrkem to napisze cos więcej - swoją drogą traski godne polecenia ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/715/dscn5137p.jpg/

 

 

wiecej zdjec nie mam ponieważ wysłałem już na gwarancje, rower kupiony w sklepie jest na seryjnych czesciach i niewprowadzałem żadnych modyfikacji. Dodam iż rama pękła podczaś zwykłej jazdy "po bułki do sklepu" poprostu jechałem i pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później dodam kilka fotek , tak Andrew w KACPRZE ale składałem sam ;p generalnie to w wakacje czasem im tam na serwisie pomagam z naprawą ; p taki " młodszy majster" :D

 

Onix a nie katowałeś jej wcześniej ? Przed zakupem obawiałem się pęknięcia , ale nie w takich miejscach , moja poprzednia pękła podobnie tym ze troche nizej ale to sztywniak był, a tą kupiłem bo na droższa mnie nie było stać, zobaczymy może mi troche posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem jej głownie do ostrzejszych jazdy w lesie ale bez żadnych dropow itp.Ogólnie rama mi się podoba, praca zawieszenia jest płyna i nie buja za bardzo no ale te pękniecie strasznie mnie do niej zraziło i zastanawiam sie nad zmianą ramy.

Może poprstu jakaś wada materiału albo przegżanie spawu, nie wiem i nie życze ci takiego biegu zdarzeń.

A zapomniał bym dodać że mój Kross Crime jest w wersji 3 czyli z revelationem i monarchem 3.1 flotage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoim zdaniem ile skoku ma ? Ja go mierzyłem i inaczej wyjść nie chce jak 100 ; )

 

120 mm.

 

...na asfalnie jako takiego negatywnego bujania tez jakoś bardziej sie nie odczuwa...

 

A to istnieje coś takiego jak pozytywne bujanie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy damperze o skoku tłoka 50mm, rama ma +/- 120mm skoku. Weź pod uwagę, że krzywa ugięcia nie jest linią prostą: klik

 

Nie obraź się, bo to tylko moje zdanie, ale uważam, że wykastrowałeś potencjał tego roweru wkładając tam widelec 100mm, prostą kierownicę i długi mostek. A czerwona sztyca w połączeniu z białym mostkiem... razi po oczach.

 

Jak spisują się Hayesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy więc ze rama ma +/- 120 skoku tak jak napisał Fenthin. Jak napisałem Kierownica i mostek do wymiany juz niedługo tylko jeszcze nie wiem czy czerwony mostek z czerwoną kierą czy tylko czerwoną kiere z czarnym tak więc potencjał wzrośnie nie ma strachu ; p

Schwefel tak jak mówisz amortyzator do odstrzału toz to staruszek, jednak są to spore koszta , a dopiero co kupiłem rame więc ten jeszcze na emeryture musi zapracować przecież wieki emerytalne podnoszą no nie ?

Ale szykuje się na jakiegoś Sectora ,Revelationa bądz Talasa moze ;p

Hayesy całkiem przyjemne nie ma problemów servisowanie raz na rok w zupełnosci wystarczy a nieraz nawet nie , siła całkiem , całkiem :) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek daje rady. Na żywca wygląda duzo dużo lepiej niż na fotkach, i nawet axel nie razi. Ale mostek i kiera troszkę nie pasują.

 

Nie obraź się, bo to tylko moje zdanie, ale uważam, że wykastrowałeś potencjał tego roweru

 

Potencjał tego roweru sam się kastruje... 120 skoku a nie mozna jakiej porzadnej oponki zapodać z tyłu, bo będzie po zawiasie obcierać... No chyba że tylko takie wrażenie robi...

 

A wogóle to i tak market :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy przyjęli gwarancję jak juz wróci ; )

 

Przysłali mi wahacz z reklamacji w poniedziałek, jestem mile zaskoczony ponieważ czekałem 6 dni roboczych a wiec naprawde krótko. Pisze ten post dopiero teraz, ponieważ musiałem nadrobić stracony tydzień ;p

Wielki PLUS dla firmy Kross za szybką realizacje gwarancji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w marcu tego roku CRIME i jak na razie z braku czasu zrobiłem tylko jakieś 800km i na razie bez problemów, tylko opony... fabryczne alberty cholernie ciężkie i tymczasowo wymieniłem na ROCKET RONy 2.1 ze starego roweru. Tu pytanie: ktoś montował w nim coś większego niż 2,25? docelowo mam na oku GEAX METZCAL 2.3 ale obawiam sie rozmiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...