Skocz do zawartości

[narty] Czy warto kupić ten model nart?


xwiewiurx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, mam okazje kupić narty. Kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze o podpowiedz czy warto je kupic i jesli tak to do jakies ceny ewentualnie.

 

1 Salomon SCREAM 10 PILOT

mONOCOQUE

DANE

L186

R19

SC 108 70 101

 

Pilot system, Prolink

 

po bokach na rancie jest troszke rdzy, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza to odginaja sie tylko w okolicach butow ale tylko troche

 

2. Narty Head Cyber XP albo XR 80 wiazania tyrolia 80

posiada traction power system

dane

Lenght/ Radius 177/14.5

dimensions 117-66-101

F-index 115

All mountains expert

co moge o nich powieadziec.... po bokach nie ma rdzy jak w salomonach, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza to odgnija sie bardziej niz salomony ponad polowa dlugosci nart nie przylega do siebie ( ma to znaczenie??)

wiecej nie udalo mi sie ustalic

 

3. Dynastar SR 750 Na wizaniach jest napisane Master

nic wiecej nie wiem

 

4. Narty Rossignol Bandit XX

dualtec , nazwa marker na zapeciach

 

5. Pozycja to nie narty lez buty do nart

Rossignol Carve 2x cockip

na zapieciach [pisze micro x

rozmiar 28.5 ?? ale tego nie jestem pewnie bo nie bylo na zadnej metce a jedynie to mi przypomina

 

Te dane spisalem z nart, nie wiem co oznaczaja i czy wszystkie maja znaczenie. prosze o jakiekolwiek podpowiedzi

 

Wiadomo 2 pierwsze pozycje sa najciekawsze i ewentualnie buty, na nich by mi zalezalo. Ja mam 176 cm wzrostu i okolo 68 kg wagi. Jestem dopiero poczatkujacym zapalencem sportow zimowych wiec jesli mozna o podpowiedzi czy warto je wziasc i ile sa warte to prosze o posty. Jesli sa dla mnie z jakiegos powodu nieodpowiednie to moze ktos inny ma na nie chrapke.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie narty są dla Ciebie za długie.... Mają różną charakterystykę - Salomon ma większy promień skrętu, prawie gigantowy. Head ma promień "uniwersalny". Czyli nie pojedzie dobrze ani krótkim, ani długim skrętem. Takim sobie można się pokręcić.

Rdza na krawędziach nie oznacza nic strasznego. Wystarczy po wyjeździe zapakować sprzęt nie wycierając go do pokrowca i już mamy rdzę.

Odgięcie nart w okolicach wiązań to dobra oznaka - taka jest konstrukcja nart. Jedne maja większy odstęp inne mniejszy. Ważne, aby piętki i dzioby przylegały do siebie.

Buty trzeba przymierzyć. Skoro zaczynasz to dla Ciebie Flex około 90 będzie ok:)

 

Szukaj nart o długości około 168, w każdym razie mają Ci być nie wyżej niż czubek nosa; promień do 14 metrów. Raczej miękka konstrukcja. Dokładnego modelu nie podam, gdyż "nie siedzę" w takich nartach. Unikaj nart z marketów.

 

P.S. Jestem pomocnikiem instruktora i amatorskim zawodnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w koncu jakies normalne opinie. probowalem na innych portalach to dostalem od razu biczowanie ze stare graty chce kupic. ok mam kilka nart wklejam link zebyscie popatrzyli i dali ocene (pewnie bedzie biczowanko jak na innych forach ale trudno) buty tez mam i dlugoscia wkladki sie zgadza. nie moge ich zalozyc gdyz sa ciasne juz na samej gorze.

https://picasaweb.google.com/jeleniwiewiur/Narty?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJiR9oqIj9T3aw&feat=directlink

mam to wszystko gdyz kosztowalo mnie kazda sztuka w przedziale 5-15 zl. wiec zaryzykowalem i wzialem z czystej oplacalnosci, nie bedzie pasowalo puszcze to dalej. mam nadzieje ze heady da sie jakos przywrocic do zycia gdyz sa chyba najbardziej odpowiednie dla mnie powyzszej listy a buty?? no coz jak nowki ale nie umiem ich zalozyc i nie wiem gdzie sprawdzic jaki maja flex. oby pasowaly i byly wygodne. dzieki za juz podane rady i czekam na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, ze jest to w takim stanie... Tu nie chodzi o biczowanie, ale o to, że pokazany sprzęt (mówię o nartach) jest zużyty i zniszczony. Przede wszystkim jest na Ciebie za duży! To jest tak jak byś chciał jeździć na rowerze 21 cali majac 170 wzrostu. Niby się da ale jest b. słabo. Będziesz się na tym męczył i tyle. Wiem co mówię, gdyż pracuję jako instruktor. Lepiej wypożycz sobie narty na wyjeździe, lub przeznacz ~400 zł na fajny sprzęt do nauki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie, myslalem ze chociaz te heady przywroce do zycia bo sa powiedzmy w moim zasiegu i nie za dlugie sa. a reszte to na postawienie plotu zuzyje :/ w sumie do nie ktorych nart dostalem torby na narty wiec chociaz to dobre :) ok dzieki za rady jak juz cos znajde dobrego dla mnie zapodam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w wypozyczalniach wlasciciele o nie dbaja a ten wlasciciel nie bardzo. ale jak by to zeszlifowal dal do serwisu to mysle ze by nabraly wartosci podobnie jak heady bo o reszcie to nie mowie. nie sa warte nic bo za tym ze dostalem do nich torbe i ja wykorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty niestety są w fatalnym stanie.

Jeśli byłbyś w okolicach śląska (najlepiej Bielsko Biała lub Szczyrk) w listopadzie to byś wyrwał za 200zł sprzęt w bardzo dobrym stanie, kilkuletni, dobry do nauki.

Ja mam to szczęście, że mieszkam w Bielsku i polowałem na narty pod slalom specjalny, kupiłem narty lekko uzywane, bez serwisu jeszcze, za 600zł, a takie same w innych miastach można było kupić za 1.5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...