Skocz do zawartości

[odkręcanie wolnobiegu] stary rower


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar odświeżyć stary rower (dokładnie Pegasus Rubin) który leży w mojej piwnicy, bo może być z niego ładny klasyk, lecz przy odkręcaniu wolnobiegu spotkałem się z problemem, otóż klucz do kaset i wolnobiegów jaki mam nie pasuje do tego roweru, wygląda tak jak by dał się wpasować w ten otwór ale nie potrafię go tam włożyć. I tu moje pytanie czy jest kilka kluczy do wolnobiegów czy mam może najpierw wykręcić tą grubą oś z piasty i dopiero odkręcać ? Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są różne rodzaje kluczy do wolnobiegów. Musisz dowiedzieć się jaki potrzebujesz, oczyść wolnobieg i poszukaj na nim jakichś napisów. Możesz dać zdjęcie, tylko takie żeby coś było można na nim zobaczyć.

Albo możesz wziąć koło do najbliższego serwisu żeby Ci mechanik dobrał klucz i wykręcił wolnobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar odświeżyć stary rower (dokładnie Pegasus Rubin) który leży w mojej piwnicy, bo może być z niego ładny klasyk, lecz przy odkręcaniu wolnobiegu spotkałem się z problemem, otóż klucz do kaset i wolnobiegów jaki mam nie pasuje do tego roweru, wygląda tak jak by dał się wpasować w ten otwór ale nie potrafię go tam włożyć. I tu moje pytanie czy jest kilka kluczy do wolnobiegów czy mam może najpierw wykręcić tą grubą oś z piasty i dopiero odkręcać ? Z góry dzięki i pozdrawiam

 

lepiej skocz z tym kolem do jakiegoś rowerowego za 5-10zł odkręcą.odkręcanie wolnbobiegu to nie taka prosta rzecz,oprócz tego kluczyka a trzeba kupić lepszy a nie jakiś najtańszy bo się może połamać i uniemożliwić odkręcenie wolnogiegu I( koło do wywalenia).do tego jakiś solidny długi klucz na ośmiokąt z długim ramieniem i sporą dźwignią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar odświeżyć stary rower (dokładnie Pegasus Rubin) który leży w mojej piwnicy, bo może być z niego ładny klasyk, lecz przy odkręcaniu wolnobiegu spotkałem się z problemem, otóż klucz do kaset i wolnobiegów jaki mam nie pasuje do tego roweru, wygląda tak jak by dał się wpasować w ten otwór ale nie potrafię go tam włożyć. I tu moje pytanie czy jest kilka kluczy do wolnobiegów czy mam może najpierw wykręcić tą grubą oś z piasty i dopiero odkręcać ? Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

Ja też proponuję udać się z tym do serwisu, odkręcenie to koszt 5 zł a chcąc samemu odkręcić to trzeba mieć wiedzę i oczywiście odpowiednie narzędzia do tego i nie byle jakie bo jak wolnobieg mocno trzyma to te zwykłe najtańsze narzędzia mogą nie dać rady tego odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno podstawowe pytanie to czy chcesz ten wolnobieg jeszcze używac czy nie?? Jak nie to mlotek i przecinak i jedziesz...odkreci sie na pewno. jak chcesz go nie uszkodzic to tak jak mowia inni, oddaj do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno podstawowe pytanie to czy chcesz ten wolnobieg jeszcze używac czy nie?? Jak nie to mlotek i przecinak i jedziesz...odkreci sie na pewno. jak chcesz go nie uszkodzic to tak jak mowia inni, oddaj do serwisu...

 

Racja, jak wolnobieg na śmietnik to nie ma go co oszczędzać i zawracać sobie głowy serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...