Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma 1609 STS i lampka Sigma Smilux


peepeepee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem z w/w zestawem, że jak włącze lampkę to licznik przestaje funkcjonować, konkretnie wyświetla prędkość 0.0 i przebieg nie przyrasta, jakby gubił łączność.

Po wyłączeniu lampki "łapie" zasięg i działa.

To możliwe ? To mój pierwszy licznik bezprzewodowy, wcześniej miałem ten sam model na przewodzie.

 

Licznik zamontowany na mostku a lampka na kierownicy jak tylko możliwe najbliżej manetki lewej, czujnik licznika przy prawym kole.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że są problemy z licznikami bezprzewodowymi, ale gdy lampki były zasilana na akumulator przypięty do ramy. Tu nie powinno być takich problemów. Dobrze wiedzieć, bo sam chce go kupić a będzie zamontowany obok bocialarki. Tu masz podobną sytuację http://www.forumrowerowe.org/topic/91946-licznik-bezprzewodowy-sigma-1009-sts-i-garmin-etrex-h/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to była zła diagnoza, lewą ręką włączam lampkę a na lewym ręku mam ... pulsometr Sigmy PC 25.10.

Jak włączałem lampkę to pulsometr zakłóca pracę licznika.

Licznik i pulsometr Sigmy, oba zestawy bezprzewodowe.

 

Co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze to pulsometr ... Bo ja w to watpie ... Sygnał daje opaska na klacie nie "zegarek" na rece.

Też mam problemy z łącznością jak załącze lampke ... Z tym że u mnie problemy pojawiają sie tylko wtedy gdy lampka pracuje w trybie 50 lub 10 % mocy ... No i mam inny midel lampki. ;-).

 

Sprawdź jak daleko musisz oddalić lampke aby komunikacja była mozliwa ... I czy da sie taką odległość da sie poskładać na rowerze ( licznik max na prawo, lampka lewo).

 

Pozdro

 

TapaTalk'nięte z Andka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze to pulsometr ... Bo ja w to watpie ... Sygnał daje opaska na klacie nie "zegarek" na rece.

Też mam problemy z łącznością jak załącze lampke ... Z tym że u mnie problemy pojawiają sie tylko wtedy gdy lampka pracuje w trybie 50 lub 10 % mocy ... No i mam inny midel lampki. ;-).

 

Sprawdź jak daleko musisz oddalić lampke aby komunikacja była mozliwa ... I czy da sie taką odległość da sie poskładać na rowerze ( licznik max na prawo, lampka lewo).

 

Pozdro

 

 

Hmm, to jestem w kropce.

Dzisiaj znowu bede jezdzil i przypatrze sie, w kazdym razie ze 2 jazdy mialem bez pulsometru i lampki i nic sie nie dzialo, wiec licznik raczej sprawny, obstawiam albo lampke albo pulsometr.

Moja lampka tylko jeden tryb ale 20 lux a mocowana jest do kierownicy plastikowym uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...