Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli różniłby się przerzutką tylnią to ja bym wolał '05 bo ładniejsza i sprawdzona :blink:. Najbardziej znaczące różnice to korba acera zamiast altusa, przednia przerzutka alivio zamiast c050, amortyzator suntour zamiast RST, no i terenowe opony schwalbe zamiast semislickow impac crossway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary , schwalbe , alivio , suntour jest w wersji 06

O tym właśnie pisałem, to co napisałem wyżej to różnice między modelem 2006 a 2005 (w tej właśnie kolejności).

 

PS.Blizzard, nie ma to jak konkretnie i na temat....:/

Edytowane przez thomash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dzisiejszej przejazdzce dochodze do wniosku ze to stukanie to jednak suport :/ i chcialbym go sobie wymienic na suport shimano XT :) czy jaki bedzie pasowal do evo i czy bedzie wspolpracowal z korba Acera ? jesli nie to co polecacie ? Jesli wymienilbym suport i korbe na XT czy byly by konieczny jeszcze jakis upgrad sprzetu czy wszystko bedzie wspolpracowac ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na drugi koszyk (w jednym pojemniku mozesz miec wode, a w drugim np. sok - przydatne podczas dluzszych wypraw).

 

Też tak myślałem, ale wolałem się spytać, bo jescze do do czegoś "specjalnego" mogło to być i wyszedłbym na debila :D

 

eclipt po jakim czasie coś takiego poczułeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dzisiejszej przejazdzce dochodze do wniosku ze to stukanie to jednak suport :/ i chcialbym go sobie wymienic na suport shimano XT ;) czy jaki bedzie pasowal do evo i czy bedzie wspolpracowal z korba Acera ? jesli nie to co polecacie ? Jesli wymienilbym suport i korbe na XT czy byly by konieczny jeszcze jakis upgrad sprzetu czy wszystko bedzie wspolpracowac ?

Pozdrawiam

 

 

Zaczelo sie kilka dni temu :D a na evo przjechalem 850 km jeszcze podjade w pon do serwisu i zobacze co mi koles powie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemekc1: no sluchaj no jakos tak zostawilem rower na desz bo parking rowerowy mam przed praca na powietrzu(oczywiscie chronony:)no i spad deszcz i po tym zaczelo mi cos stukac i czuje to momentami w stopie i jak jakos specyficznie przycizne pedal...

wsumie rower mam odniedawna wiec moze sie rozjezdza...ale moze sie myle ale nie sadze zeby cos padlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz glosny to on wogole nie jest ucizliwy tez nie ale jest takie wrazenie jak bym czul go w stopie...

moze sie to wydawac smieszne ale wlasnie tak jest, taki jakis impuls...

 

moj kumpel mial cos takiego samego po deszcu i mowil ze rozjezzilo sie i juz mu nie tyka:)wiec jestem dobrej mysli...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosny nie jes ale czuje pod noga ze cos tam przskakuje , dzis jak jechalem tostaralem sie pedalowac tak aby naciskac na pedala w skrajnych ich punktach na krawedziach i jak tak jechalem (smiesznie to troche wygladalo :) ) to czulem jakby byl jakis luz :blink: Tak ze nie wiem co sie dzieje . Napiszcie co ewentualnie moglbym kupic nowego interesuje mnie seria xt (co bedzie pasowac)

Zobaczymy jeszcze co koles powie w poniedzialek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś strasznie mi sie nudziło wiec postanowiłem wybrac sie na przejażdzke. W 3 godziny zrobiłem równe 61,1km. Jeszcze nie zauważyłem żadnego stukotu, wiec sukces:). Mam tylko 1 mankament ponieważ dostałem obręcze loctite viper(srebrne) zamiast rodi airline1(czarne). Zobacze jak sie sprawdzą, na obecna chwile nie zauwazyłem żadnego bicia czy scenrowania. Jak beda z nimi kłopoty to udam głupka i powiem że u kolegi widziałem czarne obręcze i coś mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemekc1: no sluchaj no jakos tak zostawilem rower na desz bo parking rowerowy mam przed praca na powietrzu(oczywiscie chronony:)no i spad deszcz i po tym zaczelo mi cos stukac i czuje to momentami w stopie i jak jakos specyficznie przycizne pedal...

Pewnie ci sie jakos smar wyplukal (chociaz nie wiem czy to mozliwe od zwyklego deszczu - mi kiedys taki zabieg sie udal jak mylem rower woda pod cisnieniem). Wiec jak masz odpowiedni klucz do odkrecania korby i suportu to sobie nasmaruj, a jak nie to to podjedz do serwisu.

 

Witam !

Gość , z którym gadałem pewnie będzie zamawiał z siedziby unibike'a. Orientujecie sie czy problemy z dostępnoscią bike'a już sie skończyły i dostanie bez problemu ??

Pozdrawiam

Juz raczej nie ma problemu - ja w koncu swojego Evo Disc wczoraj dostalem.

 

Dzisiaj zrobilem juz jakies 60km i poki co moge powiedziec ze amorek troche miekki jak dla mnie, pracuje lekko skokowo - moze sie jeszcze wyrobi. Przy regulacji hamulcow zauwazylem, ze piasty zamiast KT Disc Brake sa Quando. Tylne kolo lekko bije na boki, ale jak bede mial czas to sobie ponaciagam szprychy i powinno byc ok. Najgorzej jak dla mnie jest z kierownica, jakos nie moge sie przyzwyczaic do takiej szerokiej - dzisiaj przez to zaliczylem dosyc porzadna glebe, jest za malo sterowna. Odblaski od pedalow, tak jak w innych przypadkach, oczywisice odlecialy juz po jakis 15 minutach jazdy. No i te chwyty na kierownicy - bez rekawiczek nie da rady... Bede musial zmienic na neoprenowe :blink: Na koniec dodam ze ciezko sie dobrze rozpedzic na asfalcie - w miejscu gdzie poprzednim rowerem wyciagalem okolo 55km/h dzisiaj wyciagnelem max 48km/h, moze to dlatego ze mialem krotka przerwe w jezdzie :P To tyle jezeli chodzi o mniej pozytywne wrazenia, ale jak widac czepiam sie szczegolow :) Reszta jest jak najbardziej OK :P

Edytowane przez RemiQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zgubilem odblaski z pedalow, przejechalem 100km i zostal juz tylko jeden. Macie jakis patent na telepiace linki? Rowerek jest bardzo cichy, na asfalcie slychac charakterystyczny szum z opon. Ale jak zaczynam jechac szybko po ostrych dziurach, to linki obijaja sie o siebie. Strasznie mnie to irytuje.

 

Przerzutka przednia tez mi sie lekko rozregulowala. Jak sie to reguluje, zeby nie spieprzyc jeszcze bardziej?

Tylna idealnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...