Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

 

tak, ale w praktyce nie oplaca sie bawic ta regulacja

 

jaki macie wpisany rozmiar kola w licznikach sigma na seryjnych oponach?

 

Fakt różnicy wielkiej chyba nie, przynajmniej ja jej nie odczułem.

Ale czy są jakieś inne przeciwwskazania do zabawy tą regulacją? Coś się może popsuć?

 

Rozmiar koła mam wpisany 2114.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam taka nietypowa sprawe: troche mnie jednak denerwuje sylwetka jaka narzuca evo w trakcie jazdy. Jestem mocno pochylony i co jest dosc frustrujace. Wynika to z geometrii ramy.

Jak moznaby to skorygowac ? Mostkiem ? A jesli tak to jaki byscie polecili ? Z gory dzieki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam taka nietypowa sprawe: troche mnie jednak denerwuje sylwetka jaka narzuca evo w trakcie jazdy. Jestem mocno pochylony i co jest dosc frustrujace. Wynika to z geometrii ramy.

Jak moznaby to skorygowac ? Mostkiem ? A jesli tak to jaki byscie polecili ? Z gory dzieki za info ;)

 

Może siodełkiem - ma możliwość regulacji "przód-tył".

 

Być może to kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem, sam ustawiałem tylko wysokość a geometria ramy mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloo..

Słuchajcie. Coś mi chyba w sztycy strzela. Tak tik , tik co jakiś czas. Dokreciłem i nic. Wy tez tak macie ze jak wam sie rower wywali to musicie koło szybkozamykaczem odkrecic i potem dokrecic ? bo sie coś obsua i koło sie blokuje i prawie sie nie chce obracać.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 13:13 ( data z paragonu ) jestem właścicielem evo 06:)

Niezła z niego bestja, dobrze w terenie sobie radzi, ale na asfalcie ciężko (lżejsze opony by sie przydały)

na razie 15 km i V max 60 km/h

na razie wszystko gra, trochę klocki obcierają z przodu ale to sie da wyrególować

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od poczatku. Moim zdaniem do tego roweru kompletnie nie pasuja, blotniki, a roki do gietej kierownicy to jakas pomyłka. Rowerek za to wyglada swietnie z biodonem isostara.

 

Prawidlowy rozmiar koła w liczniku to: 2075, zostalo to zmierzone na chodniku poprzez przejechanie kawałka i zaznaczenie miejsca calego obrotu. Jest to najdokladniejszy sposob pomiary, a tabelka w instrukcji daje tylko orientacyjne wymiary;)

 

P.S. Jakie macie wersje? Ja mam czarne klamkomanetki, przerzutka '06, czarne koła i czarno-biało-srebrne malowanie.

Edytowane przez bartek_1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to już wkurzać :[. Wróciłem właśnie z roweru. To że tylnie koło odbijało lekko to już się przyzwyczaiłem(naprawią na pzreglądzie mam nadzieje), a teraz patrze a tu nie dość że przednie koło odbija mocno(odpiąłem je, i zapiąłem ponownie i dalej tak samo) to jeszcze obciera o coś co daje dziwny dźwięk podczas jazdy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, To unibike :) najpierw sie pochrzani , po porzeglądzie bedzie rower mistrrz. u mnie sie kopało , a juz okej. minął tydzien od dostania roweru. nie jezdzzij na bijacym kole. radze Ci nie czekac do przegladu. Ja wczoraj byłem na centrowaniu kół i wypas. :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i mi sie jeden wniosek nasówa:

 

Unibike jest the best, ale ostaeczne przygotowanie należy do sklepu/serwisu. Jak oni coś zchrzana to beda problemy...

 

Ja miałem szczescie i trafiłem na bardzo dobry sklep (w żadnym innym rowerowym nie kupuje!). Rowek jest sprawny do tej pory (poza poluzowaniem sie szczeki w przednim hamulcu). Nic w nim nie regulowałem i jest zaiście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard a gdzie kupiłeś jeśli można wiedzieć?

 

Dębica, Taki fajny mały sklep z serwisem około 100metrow od domu :P

Co najlepsze nikt nie zna jego nazwy :P (poważnie). Jest do niego jedno okreslenie: "Sklep koło Intermarche"

 

RemiQ, Weź taśmę izolacyjną i obleć dokładnie koło ze 2-3 razy - pomagło mi, powinno i tobie :)

Edytowane przez Blizzard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawidlowy rozmiar koła w liczniku to: 2075, zostalo to zmierzone na chodniku poprzez przejechanie kawałka i zaznaczenie miejsca calego obrotu. Jest to najdokladniejszy sposob pomiary, a tabelka w instrukcji daje tylko orientacyjne wymiary;)

 

Mi tym samym sosobem pomiaru wyszło 2085. Pewnie miałem bardziej napompowane koła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...