Skocz do zawartości

[pedały] konserwacja


Gość Gradzio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gradzio

Jak konserwujecie swoje pedały zatrzaskowe??? I czy w ogóle to obicie??? Jak często??? Jakimi smarami/olejami je potraktować??? Chodzi mi głównie o ten cały system sprężynek i zatrzasków.

W moich M520 zebrał się tam spory brud i muszę coś z tym zrobić, a są to moje pierwsze pedały tego typu, więc nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o konserwacje i czyszczenie spdów, to ja robiłem tak:

 

najpierw jakims patyczkiem, ew. małym imbusem wydlubujesz zaschnięty brud, potem czyścisz to wszystko dokładnie szczoteczką do zębów, pryskasz wd40 i jeszcze raz czyścisz szczoteczką, potem wycierasz do sucha i dajesz kilka kropelek smaru do łańcucha, jakiś Fl albo podobny, nadmiar zdejmujesz szmatką i gotowe, masz wyczyszczone i zakonserwowane spd'y :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczepię się do tematu, moje spd zaczęły strasznie skrzypieć (wiadomo moje strasznie a marketowe to mała rużnica) i muszę je otworzyć i nasmarować, czy ktoś wie jak się do tego zabrać?? Chodzi o 520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Mod Team

LINK - zajrzyjcie tutaj...

 

a później odkładasz do kubeczka do łazienki :)

 

pozdrówko informujące

 

Tiiiaaa...

Ale to jest o platformach a nie o SPD-ach...

Mam ten spam problem. Wlasnie okazyjnie stalem sie uzytkownikiem PD M505 i w sumie bym je troche przeczyscil. Ale nie bardzo wiem jak ugryzc tego babola...

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych 505 po bokach sa coś jakby okręgi w innym kolorze niż reszta obudowy pedałów. To są zaślepki. Np. jakims starym cyrklem wydłubać je można, a potem jakimś kluczem odkręcić, ale jakim to już nie wiem, a to skrzypienie w końcu staje sie całkiem sypmatyczne. Większy rispekt wśród pieszych. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W tych 505 po bokach sa coś jakby okręgi w innym kolorze niż reszta obudowy pedałów. To są zaślepki. Np. jakims starym cyrklem wydłubać je można, a potem jakimś kluczem odkręcić, ale jakim to już nie wiem, a to skrzypienie w końcu staje sie całkiem sypmatyczne. Większy rispekt wśród pieszych. :lol:

 

Klaniam,

To nie jest kwestia skrzypienia ktore nota-bene doprowadziloby mnie do szlu i szamotania pepka :)

Poprostu chce jak najlepiej przygotowac je do uzytkowania. Poza tym pedaly same z siebie byly uzywane i obracaja sie z lekkim zacieciem, ----> sie znaczy tzreba poszukac cyrkla :)

THX za porade!

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...