Skocz do zawartości

[Trekking z Aldi] Rower za 1111 zł - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś w ofercie Aldi jest dostępny rower trekkingowy:

 

http://www.aldi.pl/a..._5_119_175.html

 

Czy w tej cenie (1111 zł) jest to rozsądny wybór dla początkującego rowerzysty na użytek raczej w weekendy - nie więcej niż 100 km, trasy rowerowe zarówno duktami leśnymi jak i po asfalcie/kostce? Jak oceniacie osprzęt w tym kontekście? Może lepiej dołożyć i kupić coś innego?

 

Wg informacji z gazetki na rower jest 10 lat gwarancji na ramę oraz 3 lata na pozostałe części :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, bardzo ciekawie to wygląda.

Korba Santour czyli nieźle. Trochę Alivio.

No i tył Deore XT - aż mi ciężko uwierzyć :)

 

Jeszcze pytanie jaki amor ale i tak to wygląda bardzo interesująco.

Pytanie czy to w takim zestawieniu jest ... jeśli tak to może posłużyć trochę i pewnie ciężko za 1k z hakiem coś lepszego znaleźć ...

 

No i gwara, ciekawe jakie warunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, bardzo ciekawie to wygląda.

Korba Santour czyli nieźle. Trochę Alivio.

No i tył Deore XT - aż mi ciężko uwierzyć :)

 

Jeszcze pytanie jaki amor ale i tak to wygląda bardzo interesująco.

Pytanie czy to w takim zestawieniu jest ... jeśli tak to może posłużyć trochę i pewnie ciężko za 1k z hakiem coś lepszego znaleźć ...

 

No i gwara, ciekawe jakie warunki ...

 

W piątek podęjdę zobaczyć jaki amortyzator... z opisu wynika tylko, że to SR SUNTOUR (aluminiowy z regulacją). W ogóle go pooglądam, bo też wydaje mi się atrakcyjna ta oferta (sprawdzę, czy faktycznie są te komponenty, które opisują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla samej ramy wybrałbym co innego:) Sprzęt można wymienić.

 

Można wymienić.

Ale sam zobacz ilu tych normalnych rowerzystów to robi.

 

Trzeba mieć warunki i czas. 90% ludzi co jeździ po tych ściężkach to nie widzi różnicy między ramami. Aby była dość wytrzymała.

Bo do zwykłej jazdy ciężko o złą geometrię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Ktoś w zbliżeniu "zwykły amator" nie zauważy różnic w geometrii ramy, jadąc wycieczkowo, 15 - 20 km/h po asfalcie (szczególnie po "niemieckiej" stronie) taki typowo trekkingowy rower wzupełności wystarczy. Specyfikacja faktycznie zastanawiająca, Deore XT? raczej zwykłe Deore, ale to nie będzie miało znaczenia, raczej trzeba zwrócić uwagę czy to ma kasetę, czy wolnobieg. resza: sery A-Head, regulowany mostek, amortyzacja, mechanizm korbowy, prądnica w piaście, mnie się wydaje, że na Twoje cele wycieczkowe opłaca się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano obejrzałem ten rower i udało mi się sprawdzić co następuje:

- amortyzator ma oznaczenie SF12-CR-8V-V4-P-700C-50

- przerzutka z tyłu to Shimano Deore XT (niestety nie zauwazyłem żadnych dodatkowych oznaczeń oraz informacji o tylnych zębatkach czy piaście)

- korba ma naklejkę, że to SR SUNTOUR XCT V2 (nie znalazłem też dokładniejszego oznaczenia, brak informacji o suporcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiedź jest prosta, jeżeli tylko rozmiar ramy jest dla Ciebie to go bierz bez większego zastanowienia, za tą kwotę raczej nie będziesz żałował a osprzęt niczego sobie :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przymierzyłeś się chociaż, czy tylko oglądałeś ? i jakie wysnułeś wnioski z tego oglądania, osprzęt za słaby ?

 

Przymierzałem się dziś rano - rower pasuje w sam raz. A co do osprzętu to ciężko mi powiedzieć, czy jest za słaby - nie znam się na tym.

Dlatego pytam... a z odpowiedzi wnioskuję, że ten nie jest najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...