Skocz do zawartości

[ wieża muzyczna ] wasze sprzęty Hi-Fi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

O, fajny sprzęcik, CM8 mi się nie podobały na tle starszych bowersów ale caspiana jestem bardzo ciekaw miałem go posłuchać bo szukam jakiegoś dobrego piecyka, bo chiński yaqin okazał się porażką, pierwsza awaria po miesiącu, od razu go sprzedałem.
Tak w ogóle zdaje się chyba obiecałem dać fotki kolumienek które składałem, to zarzucę fociszczem:

DSC_2453.jpg

 

Napisz coś więcej o caspianie. Jak wypada jego barwa? Te wzmacniacze klasy D trochę do mnie nie przemawiają swoją koncepcją mimo bardzo pochlebnych recenzji, muszę koniecznie wybrać do jakiegoś sklepu i posłuchać, miałem w domu chwilę hegla h100 i h200 ten pierwszy nie do końca mimo że fajny, tren drugi już bardzo ok ale ostro przewartościowany i jednak mimo lekkiego zaokrąglenia dźwieku to wciąż zbyt chłodny, potem zdecydowałem się na mingdę 368 bo za połowę ceny miałem granie na poziomie hegla, grała super ale musiałem ją oddać bo buczały trafa i wszystkich egzemplarzach na sklepie to samo, z resztą w heglach też buczały a to dla mnie nie do przyjęcia. Jestem w kropce co wybrać teraz. Mimo wszystko jednak uparłem się na lampę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ciezko wymyslic cos ciekawszego, jesli to jest wogole mozliwe, tak mowia.

Przed zakkupem testowalem Tannoy Revolution DC6T SE, PMC 22 i wlasnie B&W. W zalozeniu mialy byc cm9 ale to juz jest kawal glosnika do wiekszych pomieszczen. Tannoy odstawal od pozostalych. Do gustu przypadla mi barwa b&w, bardziej szczegolowy glosnik. Wiecej sie w nim dzieje niz w pmc. Ale to juz jest wylacznie kwestia gustu. Innym to akurat moze sie nie podobac.

Nie mam zbytnio wielkiego porownania do innych ampow. Dla ciekawosci sprawdzilem Audiolaba 8200 ale po paru minutach, poprosilem o przepiecie z powrotem na Caspiana.

 

PS

Fajnie jest miec cos w domu, co nie jest wyprodukowane w Chinach :)

 

Glosniki, pelna profeska, z wygladu, to jedynie moge stwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiście wolałbym przy takim budżecie zdecydowałbym się na ciut droższe Audio Physic Tempo VI bo to już trochę inny świat (idzie je spokojnie za 10k wyrwać, czasem minimalnie taniej), myślę że na bank by Ci się spodobały, niesamowicie budują scenę albo w podobnych pieniądzach jak bowersy tj. 8k ew. ProAc Studio 140mk2. Te drugie bezpośrednio porównywałem z CM8 i CM9 i niestety ale bowersy mimo że ogólnie lubię i są to dobre bardzo dobre kolumny, to wypadły przy proac'u bez życia i energii, barwą też sporo ustępowały proac'owi, kwestia tego czy wolimy jedwabną czy metalową kopułkę, obie są chimeryczne i trzeba dobrze dobierać sprzęt ko którego je podłączamy.

PS
Stwierdzam że DIY te kolumienki grają bardzo przyjemnie, wyniosły mnie minimalnie więcej niż jedna sztuka CM8, do 15-25m2 są idealne mocowo, nawet w 35m2 spokojnie sobie radziły, przestrzeń na wstęgach jest wręcz holograficzna ale też wymagają dobrej elektroniki i miejsca w pokoju aby rozwinąć skrzydła. Eton to jest klasa sama dla siebie, uwielbiam te głośniki niemal w każdej aplikacji, szkoda że tak mało konstrukcji na nich w sprzedaży. Ogólnie za tą kasę nie da się chyba kupić gotowca nawet używanego który zagra przynajmniej na zbliżonym poziomie.
Chociaż podobno polskie STX FX-250 i FX-300 są urywające tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie mówię że nie jest solidny :) b&w są fajne, sam bardzo sługo na serii 600 słuchałem i miałem z tego kupę frajdy ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia :D
Czasem te drogie klocki to straszna padaka nie warta nawet połowy tego co za nie krzyczą, a nawet najlepszy system jak się ma marny pokój (tak jak ja) nie jest w stanie się odpowiednio pokazać :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają Harbeth 7es-2 na podstawkach Totem-a, Naim CD5x i Naim Nait, tuner Magnum Dynalab musiałem niestety po kilku latach sprzedać - obecnie jakieś Onkyo. Do tego zestaw komputerowo-sypialniano-montażowy: iMac + aktywne monitory M-Audio AV30 oraz wzmacniacz słuchawkowy Project Headbox MKII i słuchawki Beyerdynamic DT 990pro. Na podróże iPhone plus Koss Porta pro 25th anniversary. Do tego ze 2000 płyt CD. Czasem sam nagrywam różne dźwięki na Zoom h2. Pogrywam na gitarze i pianinie.

 

Muzyka to świat - tak samo jak rower:)

 

audio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tyłu rzecz jasna. głośniki albo visaton albo ... kurde nie pamiętam ... to tak dawno było ... pudło kilku komorowe, z tunelami. Zwrotnica, terminal i takie tam pierdoły, oklejone fornirem i polakierowane. Projekt wzięty z audiofiskiego forum, długie godziny była rozkmina jaki wariant wybrać ostatecznie padło na ten.

 

Przyznać muszę ze podpięte do onkyo tworzą coś nieprawdopodobnego ale wpięte do innego wzmacniacza na np hybrydowym końcu mocy jest straszna kupa :D jedyna wada jaką moge im zarzucić to brak łufera :P konstrukcja oparta na średnio-niskotonowych głośnikach nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością niskich częstotliwości.

 

Z tego co pamiętam jeden głośnik średnio-niskotonowy to koszt ok 350 zł. tylko kude ... jak sobie firmę przypomnę to napisze.

10050161.jpg

Wnętrze co coś takiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hula :

  • Wzmacniacz- Rotel ra 980bx
  • CD- CA d500se na kolcach
  • gramofon:MusicHall mmf-5.1
  • kolumny:avance omega 503 na kolcach+podstawki granit
  • kable głośnikowe- Qed silver anniversary
  • kable sygnałowe(CD-wzm)- Qed Qnect2
  • kable sygnałowe (gramofon-wzm)...szukam usilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak rozpisujecie... to ja też się dołączę ale w porównaniu z podanym przez was sprzętem to u mnie gra "niska półka" ;)

Wzmacniacz: Denon AVR600RD

CD: Denon DCD615

Kolumny: Tonsil Altus 300

 

Do zestawu dodatkowo podłączone są:

- dekoder UPC

- komputer (dzwiękówka Sound Blaster Audigy 2ZS Platinium Pro)

 

Jak jestem "w trasie" to gra odtwarzacz Sansa Clip ze słuchawkami Sony MDR-EX50LP.

 

Póki co sprzęt wystarcza ale w planach są już zmiany... póki co tylko w planach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stały u mnie w domu kiedyś, baardzo dawno temu Tonsile Ton 200, wizualnie inna bajka niż altusy ale brzmieniowo pewnie całkiem zbliżone, raczej mocniejsze bo to drugi model po Zeus'ach, to co najbardziej zapadło mi w pamięć to urywający wystające kawałki mebli bass :D Żadne kolumny hi-fi/hi-end które spotkałem do tej pory nie nie zapewniały takiego masażu żeber, szkoda że już reszta aspektów grania nie była taka rewelacyjna, dziś pewnie gdybym je podłączył oceniłbym je zupełnie inaczej jednak wspomnienia mam bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak, powiem Ci że bas dalej jest potężny - 30cm głośnik basowy faktycznie robi dużo hałasu :thumbsup:

Tak jak pisałeś high-end to nie jest, mi brzmieniowo najbardziej przeszkadza metaliczny pogłos wysokich tonów - urok zastosowanych głośników tubowych.

Kupowałem je daaawno temu a wtedy moja wiedza na ten temat była zdecydowanie mniejsza niż na dzień dzisiejszy.

Ogólnie to może zabiorę się kiedyś za ich modyfikacje (wymiana wysokotonowców + zmiana zwrotnic)

Nie chcę zmieniać tych kolumn chyba przez sentyment (pierwsze tak "poważne" kolumny w mojej muzycznej zabawie), poza tym głośniki średnio- i niskotonowe są bardzo dobrej jakości jak na tą klasę, papierowa membrana to nie jakiś tam chiński plastik w ówczesnym tanim sprzęcie (taka moja subiektywna opinia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problem to jest najczęściej z jakością a nie ilością basu. Niestety kolumny trójdrożne z prawdziwego zdarzenia to kupa, kupa kasy. Czasem lepiej zmontować sobie albo kupić dobre dwudrożne, rzadko się słucha tak bardzo głośno czy też długo w ten sposób, bo to po prostu męczące, najczęściej to, człowiek chce pokazać przed znajomymi co sprzed potrafi i podkręca gałkę ponad normę. W sumie tak jak 1415chris kupił sobie solidny zestaw i jest z niego zadowolony, ja słuchałem tych kolumn i wolę coś innego ale to bez znaczenia. Grunt to żeby nam pasowało to co posiadamy, dużo też zależy od posiadanego przez nas punktu odniesienia, samego pomieszczenia w jakim to gra itd. Dobry pokój to co najmniej 50% sukcesu.

Mam 20-letnią wierze sony, malutką, na papierowych seas'ach, używam jej przy komputerze i do oglądania telewizji, do dzisiaj nie mogę się nadziwić nad tym jak to ładnie gra - pod warunkiem że nie chcemy grać głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne znaczenie ma nasz sluch, preferencje i rodzaj sluchanej muzy. Oczywiscie w porownywalnych przedzialach cenowych.

Przed zakupem ww. sluchalem rowniez PMC 22. Ktos moglby wybrac je dla lepszej kontroli dzwieku, milego, miekkiego basu. Mi bardziej podoba sie przestrzen, chirurgiczne srednie i wysokie tony, ktore w b&w sa na bardzo wysokim poziomie. Ww. PMC ok 50% drozsze od cm8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Swego czasu moj kumpel odkopał i zregenerował paczki oryginalne od tosci 302 ( chyba 302) i na niej też słuchał. Musze przyznać ze takich pięknych wysokich tonów z takiego marnego wzmacniacza się nie spodziewałem. Naprawdę grało to rewelacyjnie, oczywiście nie za głośno :P dodatkowo wzmacniacz techniksa modelu nie pamiętam i 2 paczki scherza 200 też ładnie grały ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to jest najczęściej z jakością a nie ilością basu. Niestety kolumny trójdrożne z prawdziwego zdarzenia to kupa, kupa kasy.

 

Maniak , idzie znaleźć kolumny z dobrym basem . Niekoniecznie nowe :) Jak będziesz miał okazje posłuchaj starych Infinity , Kappa 8 , 9 , 8,2 , R90. Ceny to od 2,5 tys za 8.2 do około 5-6 za R90. Warunek : dobry piecyk i pokój od 20m +. Nic z nowych konstrukcji nie wymasuje Ci tak żołądka jak 30cm na basie :) 1415chris : jak podoba Ci się przestrzeń , wysokie , itp , to polecam Chorusy 826/836 . Fajne granie , w swoim czasie wybierałem między B&W a Focalami ,postawiłem na Chorusy. M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Masz na myśli niskie zejście, fakturę czy impuls? Bo np. zejście i impuls to rzeczy, nie idą zbytnio w parze. Słuchałem kolumn polskiej manufaktury, na głośnikach tej samej marki co w moich ale nie na bas-reflexie a na otworze stratnym. Impuls i szybkość jak w obudowie zamkniętej, realizm odtworzenia muzyki instrumentalnej słuchanej na żywo wręcz porażający, iście high-endowy, niestety już muzyka elektroniczna obnażyła braki w najniższych rejestrach. Coś za coś, Br schodzi nisko ale jest powolny.. nawet szybkie głośniki i wzmacniacz nie są w stanie wszystkiego nadrobić, a otwór stratny i obudowa zamknięta to niestety problem odpowiednią wydajnością przetworników, ok można dać wielkie głośniki ale znów robi się problem czym to napędzić poprawnie. Zawsze jest jakieś ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...