Skocz do zawartości

[Malowanie] Przemalowanie roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym pomalowac swój rower ze srebrnego na matową czerń (może nawet taki szorstki/piaskowy). Polecacie jakąś dobrą farbę? Czym zakryć naprawdę głębokie rysy? Ile potrzeba farby na pomalowanie całej ramy 19', sztycy i widełek? Farba może być w sprayu jak i w puszce do pistoletu :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zakryć naprawdę głębokie rysy?
Szpachlą samochodową. Ramę traktuj tak jak karoserię pojazdu, jedyna różnica jest taka, że rower jest bardziej podatny na zarysowania, dlatego dobrze jest go pomalować proszkowo. Gorzej wygląda, ale farba trwalsza na udary. Mat można zawsze uzyskać w takim wypadku kładąc na czarną farbę proszkową matowy lakier bezbarwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofi dobrze prawi, a moja rada jest taka: kup dwie puszki czarnego mat spreju(czasem są dostępne BBQ - coś jak baranek) i podkład, też w spreju może być...jak już będziesz mieć "gołą" ramę to zamaskuj gwinty suportu i otwory na sztyce i stery, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu dokładnie przemyj ramę np. benzyną ekstrakcyjną żeby pozbyć się wszelkich zabrudzeń, smaru, tłuszczu...zaszpachluj cokolwiek Ci się nie podoba, przetrzyj ramę papierem ściernym po czym znowu ją wyczyść...i nałóż kilka cienkich warstw podkładu, poczekaj ok 24h(lub jakkolwiek podaje producent na puszce) i następnie walnij kilka cienkich warstw farbą. Lepiej "zmarnować" trochę farby niż mieć śliczne zacieki więc dobrze wymieszaj farbę a potem lekkimi pociągnięciami z odległości ok. 30cm nakładaj warstwa po warstwie - pierwsza pewnie nie pokryje wszystkiego, ale bądź cierpliwy a na pewno się opłaci!

W najgorszym razie stracisz ok. 30zł ale jest duża szansa jeśli będziesz ostrożny że dasz radę!!! Ja już kilka rzeczy tak pomalowałem, kiedyś nawet malnąłem obręcze bez podkładu i czyszczenia i też wyszło ładnie! Powodzenia!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta i niektórym znana pomaluje Ci taniej firma uznana ;)

 

Bawiłem się w to ostatnio, powiem Ci że nie warto sobie rąk brudzić (dosłownie).

jeśli chcesz dobrze pomalować to

minusów jest wiele własnoręcznego malowania:

 

-wydatki: 4 farby [podkładowa,2 główne, bezbarwna] papier scierny, rozpuszalnik i na pewno jeszcze pare drobiazgów to już wydatek ponad 150 zł

 

-czyszczenie papierem sciernym ramy aż będzie gładka (niewyczuwalne guzki czy jakies rowy)

nie musi być wyczyszczona do gołej ramy, moim zdaniem nie ma żadnej różnicy

 

-czas, tracisz wiele czasu na malowanie

idealne malowanie to malowanie powli

po nałożeniu podkładu raz psikamy w jedno miejsce i czekamy aż zeschnie jakieś 10 minut

powtarzamy to pare razy i już na malowaniu pół dnia zchodzi

 

zalety jakie mi przychodzą na myśl

 

-ta duma że sam go pomalowałeś na swoje ulubione kolorki

-doświadczenie w malowaniu

 

rowerek z mojego malowania w garażu u mnie na profilu

 

 

jeśli jednak nie rezygnujesz to chetnie wytłumacze ci krok po kroku jak dobrze pomalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak panowie :) Ojciec jedzie jutro do znajomego lakiernika z samochodem... Ojciec mówił że by to zrobił (mam aerografy itd.) ale lepiej dać do lakiernika który to zrobi lepiej i za cenę lakierów :)

 

Jak myślicie, ile by to wyszło?

Te naklejki co są na allegro coś wartają? jak je kleić?

http://allegro.pl/naklejki-rower-scott-giant-merida-cube-kona-trek-i2306091190.html

http://allegro.pl/scott-trek-giant-naklejki-naklejka-na-rower-i2304827072.html

Jaki polecacie kolor naklejek do czarnego matu? Biały może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak panowie :) Ojciec jedzie jutro do znajomego lakiernika z samochodem... Ojciec mówił że by to zrobił (mam aerografy itd.) ale lepiej dać do lakiernika który to zrobi lepiej i za cenę lakierów :)

 

Jak myślicie, ile by to wyszło?

Te naklejki co są na allegro coś wartają? jak je kleić?

Naklejki ROWER Scott Giant Merida Cube Kona Trek (2306091190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

SCOTT TREK GIANT Naklejki Naklejka na rower (2304827072) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jaki polecacie kolor naklejek do czarnego matu? Biały może?

 

nie koniecznie biały. może być jakiś jaskrawy czerwony lub inny. nada to ramie agresywnosci troche

 

naklejki sie przylepia do gotowej ramy, potem lakierem bezbarwnym je zakrywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...