Skocz do zawartości

[ból kości guzicznej] Dłuższa jazda na rowerze


Gracek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z bólem kości guzicznej, gdy długo jeżdżę na rowerze (2h jednego dnia), a potem ten ból się utrzymuje parę dni oraz można wyczuć małe zgrubienie. Czy to może być spowodowane ? Złym siodełkiem, czy złym ustawieniem części rowerowych? Posiadam siodło Rockrider VIPER saddle by Selle Royal (Rockrider 5.3 2010). Jeśli to wina siodła to jakie mogę wybrać, żeby przy 3h jeździe nie bolał mnie tyłek ? Spodenki rowerowe z wkładką posiadam.

 

waga: 98kg

wzrost: 187cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem Ci przejdzie i następnym razem po 3h nie będzie boleć, będzie po 4h. Trzeba się przyzwyczaić do jazdy. Jeśli np. po 3 wypadach po 3h, z odstępami na odpoczynek - nadal będzie Ci dokuczać ten ból - zmień siodło. Najpierw jednak daj po prostu organizmowi się przyzwyczaić do jazdy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem w zeszłym sezonie ok. 100h w tym siodle i niestety zaczął mnie boleć tyłek po kilku wypadach (wypady 1-3h)

 

Jakie powinienem siodło wybrać ? Zamierzam w wakacje kilka razy w tygodniu jeździć po 2-3h. Wydaje mi się, że siodło powinno mieć wcięcie na środku siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nastęnym razem pojechac na innym rowerze i napisz nam na forum czy Cię boli. Być może masz tak zbudowaną kość guzicczną, a być może masz np zbyt wyprostowaną pozycję. Pokombinuj z ustawieniem pozycji na rowerze przesuń siodło w przód, w tył, kierownica wyżej.niżej. 8h i będziesz mieć odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długiej przerwie (ponad 10 lat) jazdy na rowerku wsiadłem na nowy. Po przejechaniu 2h w lekkim tempie też czułem ból. Pierwsze co zrobiłem, to przesunąłem siodełko do tylu na max. 2 dni później jak zasiadłem na rowerek i zrobiłem dosyć ostry trening tak na próbę kondycji (30min) to nie odczułem żadnego bólu, a jechałem w zwykłych spodenkach bez wkładki. Nie wiem jak będzie na następnym treningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...