Skocz do zawartości

[Chorzów bytom katowice swiętochłowice siemianowice ruda sląsk]


skorpion

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, dobrze się stało, że przegadaliśmy sprawę na forum. Ktoś kto chciałby dołączyć, ma aktualnie pełną jasność na co może liczyć jadąc z nami ...w sensie preferencji jezdnych :P , bo to że ekipa jest super, a atmosfera rewelacyjna wiadomo od początku i jak widać, w tej kwestii nie ma dyskusji :)

 

Wczoraj przegadałem z Filipem i Marcinem temat odnośnie zbliżającej się soboty. wygląda to następująco:

  • Cel sobotniego wypadu to Siewierz. W trakcie wypadu przypuścimy szturm na dwa zamki: w Będzinie i w Siewierzu, a nad Zalewem w Przeczycach zrobimy ognisko tradycyjnie połączone z pieczeniem kiełbasy :)
  • Spotykamy się w Katowicach, obok kościoła Mariackiego o godz. 12:45 i o godz. 13:00 wyjeżdżamy na trasę, którą poprowadzą Filip i Marcin
  • Jadącym z dzielnic południowych Piotrowice, Ochojec, proponuję spotkanie w Piotrowicach pod ING skąd będzie jechała Gosia i ja. Osoby mknące z okolic Chorzowa może zabrać Grzegorz (Grzegorz, zaproponuj miejsce i godzinę gdzie mógłbyś spotkać się z ekipą).

Tak mniej więcej wygląda plan. Jeśli macie uwagi lub propozycje to czekam na info. Osoby zainteresowane wypadem proszę o wpis na forum, lub pw lub sms, tak abyśmy wiedzieli na kogo czekać lub do kogo dzwonić w razie spóźnienia.

 

Z tego co mi wiadomo na ten moment jadą: Gosia, Werka, Marcin. Filip, Grzegorz i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moj wyjazd nie jest na 100% pewny poniewaz pracuje na noc i nigdy nie wiem co bedzie w pracy i czy dzm rade wstac.

 

Mysle ze kazdy wie gdzie jest koscioł mariacki i sam da rade zajechac , ja w miare mozliwosci postzram sie byc na kolejnej wyprawie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Marcin napisal, takze sie zjawie, chociaz tez mam z piatku na sobote ostatnia nocke, ale nie sadze, abym musial zostawac.

 

Jesli Grzegorz nie bedzie jechal ( a mam nadzieje, ze tak nie bedzie ), to z pod Zyrafy moge zgarnac osoby jadace od strony Chorzowa, a nie wiedzace jak dojechac na miejsce zbiorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze odpowiedzi i dziwię się, że praktycznie jedyne co Was interesuje to tereny na południe. Proponowałbym rejony bardzie na północ od Chorzowa; Bytom (Dolomity), Tarnowskie Góry, Nakło czy Świerklaniec. Tereny są fajne, część zalesiona, część na otwartym terenie i z mojego punktu widzenia przyjemniejsze bo teren jest bardziej pagórkowaty. Byłem w tym roku w Pszczynie i szczerze powiedziawszy, raz można, ale na dłuższą metę jeżdżąc po płaskim lesie nudne się to robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Forum śledzę o dawna choć niedawno się zarejestrowałem,nawet jakiś miesiąc temu wybrałem się w sobotę na spotkanie pod żyrafą, ale pech chciał że nieźle przyziemiłem w parku Siemianowickim ;) na miejsce przybyłem spuźniony a was juz nie było, póżniej pojawiła się fotorelacja z tej wyprawy.

Apropo parku i Siemianowic to bliżej do zamku w Będzinie jak i w Siewierzu będzie własnie zpod żyrafy, - przez Siemianowice - Czeladzi Piaski (warto zobaczyć zabytkowe osiedle kopalniane wybudowane w stylu francuskiego południa ;) albo przez gołebnik i marchewkowe pole do rynku w Czeladzi a to już prawie zamek w Będzinie.Z Sosnowca do zoo mam jakieś 12 km, do wysypiska w Kato jakieś 4-5 km. Więc zpod żyrafy do granic Czeladzi -jadąc dwoma parkami, drogami o małym rychu pomiędzy starą zabudową Siemianowic i laskiem- macie około 8 km kolejne 5 i forsujecie pierwszą fosę.A warto zaoszczędzić troche energii na to żeby do siewierza nie jechać asfaltem,który kusi małym ruchem, tylko "nową" scieżką rowerową dla ciekawych widoków i miejsc.

A jakby co to w sobotę pracuję do 13 i jakbym nie przeszkadzał to się chętnie przyłączę gdzieś po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze odpowiedzi i dziwię się, że praktycznie jedyne co Was interesuje to tereny na południe. Proponowałbym rejony bardzie na północ od Chorzowa; Bytom (Dolomity), Tarnowskie Góry, Nakło czy Świerklaniec. Tereny są fajne, część zalesiona, część na otwartym terenie i z mojego punktu widzenia przyjemniejsze bo teren jest bardziej pagórkowaty. Byłem w tym roku w Pszczynie i szczerze powiedziawszy, raz można, ale na dłuższą metę jeżdżąc po płaskim lesie nudne się to robi :)

Brawo tez miałem plan na organizajce wypadu na dolomity

 

Troche mnie tu nie było bo mam mniej czasu ale widze ze zaczyna sie robic tu zamęt wiec jako gospodarz proponuje tym którzy chca sie chwalic i przechwalac by załozyli inny temat.Załozenie miałem jedno zakładajac ten post jezdzic dla przyjemnosci i z fajnymi ludzmi liczy sie idea a nie kto ile zrobi.Wszyscy dostosujmy sie kazdy do każdego i szanujmy sie nawzajem jak ci co zaczynaja tak ci co jezdza lata. W tej ekipie nie licza sie umiejetnosci tylko zdgranie ludzi i dostosowanie tempa tak aby dojechac razem do celu.Jeżeli to nie pomoże osoby które nie beda stosowały sie do tematu zostaną zgłoszone

adminowi lub moderatorowi wiec radze sie zastanowic.A wiec korzystajac z okazji chce zaprosic w sobote wszystkich na wypad czekam na propozycje kierunku wypadu i godziny tradycja juz bedzie ze polecimy z pod zyrafy:)

 

 

Ps Karpik mam dobra wiadomosc prawdopodobnie widzimy sie w sobote ale to jeszcze nie 100% ale w 80% wiec bedzie z wielka feta bo mam w zanadżu jesze jeden fajny pomysł oprocz ogniska ale to bede wiedział w czwartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin :

 

zalozenie jakie Ty miales, nadal jest realizowane i to w 100%, nie bylo Cie na paru wypadach, nie wiesz jak bylo, a oceniasz i chcesz kogos zglaszac do administracji, czy moderacji ... W tym momencie powiem tylko, ze byloby to bardzo smieszne, poniewaz co Oni maja do tego, jak my sie miedzy soba dogadujemy na wyjezdzie ? Nikt nikogo nigdy nie zostawil, zawsze sie czekalo, bedzie sie czekac, odprowadzac pod sam dom, jesli trzeba.

 

Zaawansowanie w grupie, owszem jest rozne, ale nie ma podzialow i nie bedzie. Kazdy jedzie na swoim poziomie i do tego sie stosuje czolowka.

 

Zapraszasz, mowisz na sobote, jednoczesnie piszac, ze spotykasz sie z Karpikiem w sobote ... Na osobnosci, czy jak, bo z tego co wiem, to grupa w wiekszosci jedzie ustalona juz trasa, takze sam juz teraz nie rozumiem ; jedziesz z nami, czy organizujesz osobny wyjazd w podobnym kierunku ?

 

Mam do Ciebie jedna prosbe, nie rob znowu zamieszania, jak wczesniej, kiedy to juz wszystko bylo ustalone i wyskoczyles z propozycja osob odpowiedzialnych za organizacje itp.

 

Jesli masz jakies pytania, cos jest nie jasne, zapraszam na pw i jednoczesnie pozdrawiam.

 

Aha i powtorze, to kolejny raz : kazdy z grupy, jest Ci wdzieczny, za zalozenie tego tematu, poniewaz gdyby nie ten wlasnie temat, mozliwe jest, ze nie spotkalibysmy sie nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze odpowiedzi i dziwię się, że praktycznie jedyne co Was interesuje to tereny na południe. Proponowałbym rejony bardzie na północ od Chorzowa; Bytom (Dolomity), Tarnowskie Góry, Nakło czy Świerklaniec. Tereny są fajne, część zalesiona, część na otwartym terenie i z mojego punktu widzenia przyjemniejsze bo teren jest bardziej pagórkowaty. Byłem w tym roku w Pszczynie i szczerze powiedziawszy, raz można, ale na dłuższą metę jeżdżąc po płaskim lesie nudne się to robi :)

Jak widszisz w sobotę jedziemy na północ, może zabierzesz się z nami :) ? Okolice Świerklańca mamy w planach. Jak znasz dobrze te tereny, to czekamy na pomysły.

 

Witaj zibiraze, miejsce w ekipie już czeka piszesz:

A jakby co to w sobotę pracuję do 13 i jakbym nie przeszkadzał to się chętnie przyłączę gdzieś po drodze.
Jeśli dotarłbyś pod kościół z lekkim poślizgiem to poczekamy - to żaden problem; gdybyś jednak nie zdążył to dobrze byłoby abyśmy mieli jakoś kontakt (odezwij się do kogoś z jadących na pw i zostaw namiary)

 

Marcin (skorpion) cieszę się, że powróciłeś po małej przerwie na forum. Jak zauważyłeś, sporo dobrego się dzieje, temat kwitnie, ludzie jeżdżą (w soboty dalej, w niedzielę bliżej), ekipa się powiększa, a atmosfera i klimat na wypadach są niepowtarzalne, można powiedzieć, że idea jaką kierowałeś gdy zakładałeś temat działa i ma się świetnie. W związku z tym, nie bardzo rozumiem czym kierowałeś się pisząc o przechwalaniu się ludzi, sugerowaniu nam (bo rozumiem że zwracasz się do wszystkich) abyśmy założyli nowy temat, no i to co mnie wgniotło proszenie o pomoc administrację forum, aby moderowała nasze wypowiedzi. Marcin, kiedyś wstawiłeś linka do piosenki (nomen omen całkiem fajnej), nie było to kompletnie związane z tematem, więc co (?) napiszesz teraz do admina by to usunął? Od tego jest forum i ten temat, aby ludzie poznawali się, dyskutowali i spotykali i jeździli razem. Sam dobrze wiesz, że rozmowy często schodzą na poboczne tory - i dobrze, bo jest to jak najbardziej naturalne. Czasami trzeba powymieniać poglądy aby oczyścić atmosferę. Jest nas coraz więcej więc i różnych poglądów i zdań tyleż samo co nas, a nawet więcej (nie od dzisiaj wiadomo że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania ;)) Zabierz się w końcu z nami na wypad i zobacz jak jest - jestem przekonany że serducho Ci mocniej zabije. Faktem jest, że jedni jadą szybciej inni wolniej, jednak zawsze szybsi czekają na resztę i o to chodzi. Finalnie jedziemy zgraną paką, każdy swoim tempem, ale jedziemy razem! Wszystkim to odpowiada i jest super ;)

 

Odnośnie soboty. Jak zapewne czytałeś jedziemy do Siewierza - rozumiem, że jedziesz z nami. Miejsce spotkania zostało ustalone pod kościołem Mariackim i niech tak zostanie. Filip lub Marcin (choć jak znam życie oboje ) podjadą pod Żyrafę, ok. 12:30 i zabiorą czekających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik ja nie widzę problemu dlaczego @zibiraze nie mielibyśmy zgarnąć w Sosnowcu jak stamtąd jest po co takie koło ma robić, pod dworcem lub po tym pomnikiem go zgarniemy i po drodze to jest więc nie ma problemu z tym. A co do parku skąd mamy zbierać ludzi to niech się określą te osoby co by na marne nie jechać jak tam nikogo nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widszisz w sobotę jedziemy na północ, może zabierzesz się z nami :) ? Okolice Świerklańca mamy w planach. Jak znasz dobrze te tereny, to czekamy na pomysły.

 

Witaj zibiraze, miejsce w ekipie już czeka piszesz:

Jeśli dotarłbyś pod kościół z lekkim poślizgiem to poczekamy - to żaden problem; gdybyś jednak nie zdążył to dobrze byłoby abyśmy mieli jakoś kontakt (odezwij się do kogoś z jadących na pw i zostaw namiary)

 

Marcin (skorpion) cieszę się, że powróciłeś po małej przerwie na forum. Jak zauważyłeś, sporo dobrego się dzieje, temat kwitnie, ludzie jeżdżą (w soboty dalej, w niedzielę bliżej), ekipa się powiększa, a atmosfera i klimat na wypadach są niepowtarzalne, można powiedzieć, że idea jaką kierowałeś gdy zakładałeś temat działa i ma się świetnie. W związku z tym, nie bardzo rozumiem czym kierowałeś się pisząc o przechwalaniu się ludzi, sugerowaniu nam (bo rozumiem że zwracasz się do wszystkich) abyśmy założyli nowy temat, no i to co mnie wgniotło proszenie o pomoc administrację forum, aby moderowała nasze wypowiedzi. Marcin, kiedyś wstawiłeś linka do piosenki (nomen omen całkiem fajnej), nie było to kompletnie związane z tematem, więc co (?) napiszesz teraz do admina by to usunął? Od tego jest forum i ten temat, aby ludzie poznawali się, dyskutowali i spotykali i jeździli razem. Sam dobrze wiesz, że rozmowy często schodzą na poboczne tory - i dobrze, bo jest to jak najbardziej naturalne. Czasami trzeba powymieniać poglądy aby oczyścić atmosferę. Jest nas coraz więcej więc i różnych poglądów i zdań tyleż samo co nas, a nawet więcej (nie od dzisiaj wiadomo że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania ;)) Zabierz się w końcu z nami na wypad i zobacz jak jest - jestem przekonany że serducho Ci mocniej zabije. Faktem jest, że jedni jadą szybciej inni wolniej, jednak zawsze szybsi czekają na resztę i o to chodzi. Finalnie jedziemy zgraną paką, każdy swoim tempem, ale jedziemy razem! Wszystkim to odpowiada i jest super ;)

 

Odnośnie soboty. Jak zapewne czytałeś jedziemy do Siewierza - rozumiem, że jedziesz z nami. Miejsce spotkania zostało ustalone pod kościołem Mariackim i niech tak zostanie. Filip lub Marcin (choć jak znam życie oboje ) podjadą pod Żyrafę, ok. 12:30 i zabiorą czekających.

chodziło mi z tym ostrzeżeniem do pewnej osoby co tu torche zamet robiła na forum nie chodzi mi o bikera90 tylko o kogos innego nie bede wymieniał niku niech ta osoba sie domysli bo torche was nakreciła na spine jak tej osobie sie nie podoba niech założy temat swój a nie syfi naszego posta.Wiecej chyba sprawa wyjasniona te słowa były sierowane do pewnego pana a jesli chodzi o sobote nie robie nic osobno by nie było tylko zbieram moje rejony pod zyrafe pozatym proponuje tez zwiedzmy nie tylko okolice katowic mikołowa itp ale tez bytomia piekar itp z tych rejonow taka moja propozycja bydz moze na niedziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Co prawda jestem z Zabrza, ale dojechać autkiem mogę na miejsce zbiórki, ile planujecie zrobić km w sobote? (tak na oko) i asfalt czy bezdroża bo jak to drugie to chyba sie piszę no i moge kogoś podwieść z moich okolic...

 

jeśli oczywiście mozna się podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi z tym ostrzeżeniem do pewnej osoby co tu torche zamet robiła na forum nie chodzi mi o bikera90 tylko o kogos innego nie bede wymieniał niku niech ta osoba sie domysli bo torche was nakreciła na spine jak tej osobie sie nie podoba niech założy temat swój a nie syfi naszego posta.Wiecej chyba sprawa wyjasniona te słowa były sierowane do pewnego pana a jesli chodzi o sobote nie robie nic osobno by nie było tylko zbieram moje rejony pod zyrafe pozatym proponuje tez zwiedzmy nie tylko okolice katowic mikołowa itp ale tez bytomia piekar itp z tych rejonow taka moja propozycja bydz moze na niedziele :)

Jednym słowem, szykują się dwa wypady w jednym dniu - super! Wiem kogo masz na myśli, jednak nie demonizowałbym - sprawa wyjaśniona i temat zamknięty, i tak powinno być :) Rejony o których wspominasz są zapewne ciekawe, osobiści jestem za, byle tylko trasa była dla wszystkich. Tak, że myśl nad trasą i terminem.

 

Siemka,

Co prawda jestem z Zabrza, ale dojechać autkiem mogę na miejsce zbiórki, ile planujecie zrobić km w sobote? (tak na oko) i asfalt czy bezdroża bo jak to drugie to chyba sie piszę no i moge kogoś podwieść z moich okolic...

 

jeśli oczywiście mozna się podłączyć

Oczywiście, zapraszamy :) Ruszamy spod kościoła Mariackiego w Katowicach. Zjazd ok 12:45 i wyjazd o 13:00 (lub z lekkim poślizgiem, jeśli będziemy na kogoś czekali). Prześli swoje namiary komuś z ekipy, aby w razie czego mogliśmy się z Tobą skontaktować.Trasa będzie tym razem w większości asfaltem, daj się skusić :)

 

 

Odnośnie wypadu. Filip, jako jeden z prowadzących przygotował mapkę poglądową abyście wiedzieli gdzie i jak jedziemy.

Najpierw jedziemy do Sosnowca, gdzie kierujemy się na Dworzec PKP, potem kierujemy się na zamek w Będzinie, następnie wzdłuż wałów Czarnej Przemszy obok parku i potem wg mapki:

 

 

siewierzprzeczyce.jpg

 

Wielkie dzięki Filip :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie do Was dołączę w najbliższą sobotę ;) choć czytając forum, widzę, że jesteście już zaprawieni w bojach, ale spróbuję :P

no wkoncu :) dasza rade ja najcienkszy z grupy wiec nie bedziesz w tyle hehe

 

Siemka,

Co prawda jestem z Zabrza, ale dojechać autkiem mogę na miejsce zbiórki, ile planujecie zrobić km w sobote? (tak na oko) i asfalt czy bezdroża bo jak to drugie to chyba sie piszę no i moge kogoś podwieść z moich okolic...

 

jeśli oczywiście mozna się podłączyć

jedziesz przez swietochłowice ??? tak wrazie czego wole zapytac hehe

 

Jednym słowem, szykują się dwa wypady w jednym dniu - super! Wiem kogo masz na myśli, jednak nie demonizowałbym - sprawa wyjaśniona i temat zamknięty, i tak powinno być :) Rejony o których wspominasz są zapewne ciekawe, osobiści jestem za, byle tylko trasa była dla wszystkich. Tak, że myśl nad trasą i terminem.

 

Oczywiście, zapraszamy :) Ruszamy spod kościoła Mariackiego w Katowicach. Zjazd ok 12:45 i wyjazd o 13:00 (lub z lekkim poślizgiem, jeśli będziemy na kogoś czekali). Prześli swoje namiary komuś z ekipy, aby w razie czego mogliśmy się z Tobą skontaktować.Trasa będzie tym razem w większości asfaltem, daj się skusić :)

 

 

Odnośnie wypadu. Filip, jako jeden z prowadzących przygotował mapkę poglądową abyście wiedzieli gdzie i jak jedziemy.

Najpierw jedziemy do Sosnowca, gdzie kierujemy się na Dworzec PKP, potem kierujemy się na zamek w Będzinie, następnie wzdłuż wałów Czarnej Przemszy obok parku i potem wg mapki:

 

 

siewierzprzeczyce.jpg

 

Wielkie dzięki Filip :)

troche was spowolnie moim gruchotem i moja przerwa w rowerze szkoda ze taki kawał odemnie ten siewierz ale raczej jade w 90% juz hehe wszystko zależy od piątku a teraz mam prosbe jesli chodzi o zyrafe ci którzy jada z okolic swietochłowice rudy bytomia piekar czy siemianowic chorzowa gliwic zabrza zbierzmy sie pod zyrafa tylko pytanie o której ??i kto nas odcholuje na katosy niech napisze :) przy okazji napiszcie kto jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla scisłosci z pod zyrafy dołączamy pod ten mariacki by ktos nie napisał ze cos osobno jest tylko o której zebrac sie pod zyrafa bo nie wie ile minut jedzie sie pod mariacki??i kto nas odcholuje pod niego a z powrotem na katosy??No i oczywiscie prosze tych co jada by napisali kto jedzie i z jakiego punktu by było wiadomo na kogo zaczekac pozdrawiam Marcin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Fajna trasa :) z ulicy Podskale (przed punktem B na Waszej mapie) możecie zjechać w lewo na czerwony szlak zamkowy i dojechać do ulicy Młyńskiej nad zalewem a stamtąd do Sulikowa omijając ulicę Zagłębiowską. Żwirowa ścieżka rowerowa z dala od samochodów ;) Jeśli chcecie mogę podesłać gpx'a.

Niestety nie mogę w sobotę, a chętnie bym dołączył :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pod Mariacki z Żyrafy się jedzie ok 10 minut, no max 15.

Co do wyjazdu - chciałbym jechać, no ale to jeszcze jedna sprawa się musi wyjaśnić. Oby pozytywnie i szybko :)

Plan bardzo pozytywny, jak bym mógł ino coś dopisać to na miejsce ogniska bym pole namiotowe (no za polem ;)) przy Tuliszowie proponował (trase trzeba by było ino troszkę zmodyfikować) z siostrą mamy te miejsce "obcykane" i jest fajnie. Od strony Boguchał myśle że też by się coś znalazło (choć tu już wiecej zabudowań i przystani jest) no i korci lany Żubr za 3 zeta w knajpkach przy "parkingu" :). Dobra już nie marudze. Oby do soboty :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...